Сергій Кудлаєнко - про здобутки та плани депутатської діяльності (Прес-служба народного депутата Сергія Кудлаєнка)

Сергій Кудлаєнко - про здобутки та плани депутатської діяльності (Прес-служба народного депутата Сергія Кудлаєнка)

Нещодавно, народний депутат-вінничанин Сергій Кудлаєнко опублікував звіт про свою діяльність за три роки роботи у парламенті, але статистичні дані не відображають деталі та обсяг проведеної роботи. Народний обранець поділився думками з приводу депутатської діяльності в парламенті та на окрузі і відповів на кілька запитань особисто.

У Верховній Раді ви працюєте заступником голови Комітету з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, як оцінюєте роботу та які завдання  на майбутнє?

Для мене вибір Комітету, в якому працюю, був природнім - це питання місцевого самоврядування, з якого я  прийшов у парламент. Сьогодні децентралізація, яку відстоювала команда міської ради Вінниці ще на чолі з Володимиром Гройсманом, стала ключовою реформою. Завдяки прийнятим законам ми отримали певні результати – зростають бюджети на місцях і розвивається процес об’єднання громад. Перед нами стоїть завдання закріпити повноваження громад та віднайти ресурси для їх розвитку, а для цього потрібно врахувати думку всіх учасників процесу. Я хочу зазначити, що Комітет є одним з найбільш відкритих до співпраці (https://rada.oporaua.org/novyny/novini/13904-yaki-parlamentski-komitety-pratsiuiut-naibilsh-prozoro-ta-publichno), у нас завжди людно, на кожному засіданні чи обговоренні присутні представники Асоціацій ОМС, голови місцевих органів влади, експерти, науковці. Минулого року ми провели кілька виїзних засідань і в тому числі у Вінницьку область. Громада Тульчина поділилась досвідом та пропозиціями із міжмуніципального співробітництва, вінничани разом із експертами Комітету визначили пріоритети з багатьох питань реформи місцевого самоврядування – це діалог, який надзвичайно важливий під час підготовки законів і така практика буде продовжена. Найближчим часом Комітет знову буде всім складом на Вінниччині – будемо обговорювати питання статусу депутатів місцевих рад та пропозиції від представників органів місцевого самоврядування. Ряд законопроектів очікують прийняття у Верховній Раді і ми будемо знаходити консенсус політичних сил – децентралізація невідворотня у будь-якому разі.

Ви звітуєте про велику кількість громадян, що звертаються до ваших громадських приймалень. Поділіться секретами їх роботи.

Мої громадські приймальні, а їх дві - по вул. Соборній, 72 та по вул. Космонавтів, 30, працюють за принципом «відкритих дверей» без жорсткого регламенту та особливих домовленостей, в робочі дні тижня, єдине – є спеціалізація: одна приймальня зосереджена на роботі з учасниками АТО та їх родинами, друга - розглядає більше соціальних питань і, до речі, вона не закривалась із 2010 року, ще з часів моєї роботи у Вінниці. Люди знають, приходять, помічники консультують кожного. Звичайно, в пріоритеті учасники бойових дій, родини загиблих, є і гарні пропозиції та ідеї, корисні – підтримуємо. Вислухати і допомогти людині – це головні «секретні» правила роботи моїх громадських приймалень.

Як будуєте відносини із учасниками АТО, чим допомагаєте?

Серед моїх друзів багато волонтерів, афганців, десантників, я з ними постійно на зв’язку, тому налагодити співпрацю чи організуватись - нескладно, вся країна допомагала з перших днів  агресії на Сході. Одна з моїх приймалень знаходиться у приміщенні Спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО», тому всі питання на контролі, є швидке реагування та спільне вирішення питань. Більшість моїх депутатських запитів – це дотримання прав і свобод учасників АТО. На сьогодні, парламентом прийнято ряд важливих законів, але невирішені питання ще є. Влітку минулого року я відвідав форум атовців у Новоайдарі, а вже восени ми зібрали представників Спілки з усіх областей України у Вінниці в обласному клінічному госпіталі ветеранів війни. За сприяння Уряду запросили до розмови представників усіх профільних міністерств і сформували пропозиції від військових із багатьох соціальних та правових питань, зустріч виявилась цікавою і результативною. Сьогодні потрібні чіткі стандарти підтримки, реабілітації та соціального захисту наших захисників по всій країні і над цим будемо працювати найближчим часом.

Під час зустрічі йшлося про забезпечення госпіталю медичним обладнанням, чи вдалося це зробити?

Так, за моїм запитом та за сприяння Уряду, наприкінці року Вінницький обласний клінічний госпіталь ветеранів війни отримав надсучасний офтальмологічний компьютерний томограф вартістю більше 1 млн грн. для забезпеченя повного циклу якісного лікування військових. До речі, минулого року на контролі були і питання співпраці із Вінницьким військово-медичним Центром Центрального регіону. Нещодавно, на традиційній різдвяній зустрічі у шпиталі привітав поранених військових, медперсонал і обговорив можливості із забезпечення нової реабілітаційної клініки певними матеріалами та обладнанням. Впродовж року спробуємо допомогти владнати питання.

У своєму звіті ви повідомляєте про 10 мільйонів залучених коштів, про які об’єкти йдеться?

До моїх громадських приймалень та на багатьох зустрічах звертаються представники організацій, установ, є і звернення від колективів з районів області, ряд питань не вирішувались роками. Цього разу вдалося залучити позапланові субвенції в сумі 3,5 млн грн. на добудову головного корпусу Вінницької лікарні швидкої допомоги, виділено 1,5млн грн на реконструкцію та термомодернізацію Вінницької ЗОШ №33, відремонтовано на суму 0,5 млн грн. мережу освітлення вулиць на території Якушинецкої ОТГ, а також на ремонт дитячого садочка та інфраструктуру с.Агрономічного - 2,5 млн грн, крім того, на прохання колективу Козятинської центральної лікарні закуплено медичного обладнання на 1 млн грн. Якщо гроші потрібні на важливу справу, звичайно, намагаюсь допомогти.

Ви часто буваєте на публічних акціях, заходах, які проводять спільноти вінничан, підтримуєте соціальні проекти. Яким напрямкам віддаєте перевагу і чому?

З багатьма громадськими організаціями Вінниці мої стосунки складались багато років, от візьмемо ГО «Гармонія» під керівництвом Раїси Панасюк, вже більше 10 років ми проводимо фестиваль творчості «Руками створена краса» і обов’язково реалізуємо ще кілька проектів з інклюзіїї протягом року. Спільнота велоспортсменів «Вінниця мобільна» та «Критична маса Вінниця» - теж багаторічна співпраця і моя прихильність до здорового способу життя, серед організаторів «Фестивалю пам’яті Тараса Сича» - мої друзі–благодійники. Щороку додаються і нові ідеї, останнім часом віддаю перевагу проектам, що підтримують розвиток молоді. Минулого року підтримав  лицарський турнір пам’яті Героя Небесної Сотні Максима Шимка та Всеукраїнський турнір з Бойового Гопака. Чому? Давайте дивитись правді в очі, безвіз використовується не тільки для туризму, сьогодні молодь далеко не завжди може знайти роботу і ми втрачаємо потенціал, тому всі заходи, що залучають дітей до патріотизму, реалізації корисних проектів, організації розумного дозвілля, створення спортивних спільнот – підтримую і буду продовжувати це робити, без молоді – немає майбутнього країни. Минулого року студенство та школярів запрошував до Верховної Ради кілька разів – діти повинні мати можливість отримати гарний старт в Україні і в політиці також.

Чи змінив народного депутата Сергія Кудлаєнка 2017 рік і які пріоритети у 2018?

З роками ми всі дорослішаємо, набираємось досвіду і продовжуємо вчитись. От минулого року знову «пішов у перший клас», маю сина першокласника, мабуть тому став більш прискіпливо цікавитись освітніми питаннями і реформою школи. Багато буваю в навчальних закладах і намагаюсь допомогти талановитим дітям. Підтримую школу мистецтв «Вишенька», пісенний дитячий фестиваль «Золотий птах», молодих художників Вінниці, бібліотеки – це все складові виховання і поваги до культури, традицій, нашої історії та розвитку країни, у якій живемо. Тому - головним пріоритетом буде  саме розвиток місцевого самоврядування і децентралізація, яка дає нам широкі можливості збудувати нову Україну.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:01 На Вінниччині виявили перший позитивний результат на вірус грипу типу А 19:13 Вінничанин кинув патрульним 200 доларів хабаря. За що пропонував гроші? 19:11 Терористам «ДНР» виплачували українські пенсії. Чим закінчилася операція СБУ? 18:18 В НСЗУ розказали, як пацієнтам із захворюваннями нервової системи отримати безкоштовну допомогу Від читача 14:45 Про проблеми житла для переселенців 18:14 По вулиці Ватутіна п'яний на мікроавтобусі «розніс» острівець безпеки photo_camera 17:23 COVID-19 у Вінниці. Зростає кількість смертей та нових випадків серед пенсіонерів 16:48 Від 10 до 40 тисяч штрафу. Майже 20 вінничан попалися п’яними за кермом 16:34 За емоціями та інтонацією: провідні ІТ-компанії світу оцінили додаток, який розробили вінничани stars 16:16 Народилась трійня — отримаєте 25 тисяч на кожну дитину. Як скористатися грошовою допомогою? 15:59 «Сніг зійшов - сміття залишилося». Вінницю активно чистять від непотребу та відходів photo_camera 15:01 «Крадений подарунок». У Крижополі озброєний чоловік обчистив магазин телефонів play_circle_filled photo_camera 14:09 «Це знущання над нашим народом». У центрі Вінниці триває «тарифний» мітинг play_circle_filled photo_camera 13:17 З тимчасовим світлом, але без гарячої води. Історія з будинком на Магістратській триває 12:36 Три смерті та 67 нових випадків. Дані про COVID-19 по Вінниці та районах 11:56 Ряд адрес без холодної та гарячої води, а також без опалення. ПЕРЕЛІК 11:14 Як буде працювати муніципальний евакуатор на вулицях Вінниці photo_camera stars 11:01 Важливе за вчора. Найцікавіші новини 24 січня, які ви могли пропустити 10:32 До нас насувається негода. Майже уся Україна опинилася у «жовтій зоні» 09:25 Локдаун у Вінниці закінчився: що працює, а що ні? Інструкція в картинках від «20хвилин» stars
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up