Канадець про роботу та життя у Вінниці

Канадець про роботу та життя у Вінниці
Крейтон Гарсон у Вінниці викладає англійську мову. У мовній школі казали, що хотіли б ще найняти вчителя іноземця, але це дуже складно через бюрократію
  • Викладач мовної школи Крейтон Гарсон працює у Вінниці два роки.
  • Про себе він каже, що є «українським канадцем», а у наше місто потрапив через пораду друзів.
  • За цей час Крейтон став порівнювати Вінницю з другим домом. Але щоб сюди потрапити, має проходити щороку бюрократичне «пекло».

Зустріч з 25-річним Крейтоном відбувається на його роботі — у приміщенні школи іноземних мов «Гарвард!». Тут його постер висить на дверях одного з класів: «Крейтон Гарсон — носій англійської мови». Але, на диво, розмова про його життя та роботу йде тільки українською.

Хотів в Україну

Крейтон корінний канадець. Він народився в невеличкому містечку Слейв-Лейк, що знаходиться в провінції Альберта. І як він розказав, ще з малку хотів завітати до України.

— Мої предки поїхали з України ще до Першої світової війни. І моя бабуся розмовляє українською, хоча вже трохи забуває мову. Вона завжди казала: не забувай про своє коріння, твої прадіди були українцями, — розказав Крейтон.

Відео дня

Вже після школи юнак почав працювати. А потім захотів вивчитися на психолога в університеті Калгарі. Як він згадує, десь в той час у нього з’явилися вінницькі друзі через Інтернет.

— Мабуть, завдяки моїм друзям і я опинився у Вінниці. Одного разу я їм розказав, що хочу приїхати в Україну. І вони мені порадили своє місто, бо воно гарне. Так і відбулася моя перша поїздка до вашого міста. Це було десь 5 років тому, і мені дуже сподобалося. А коли довчився в університеті на бакалавра, то вирішив — хочу жити та працювати в Україні. Хоча б один рік, — розповів Крейтон Гарсон.

Читайте також:

У Вінниці наче «під водою»

Хлопець зрозумів, що зможе знайти роботу у Вінниці як викладач англійської, бо є носієм мови.

— Мені запропонували поїхати у літній табір разом з групою школи «Гарвард!». І після цього, я сподобався вчителям клубу та залишився в них працювати. А Вінницю став вважати своїм другим домом. Звісно, коли я в Україні, то сумую за Канадою. А коли в Канаді, то сумую за Україною. Проте, вважаю себе «українським канадцем» — обидві країни рідні для мене, — сказав Гарсон.

Заняття в мовному клубі, де викладає канадець:

Розпитуємо, що його найбільше здивувало у Вінниці.

— Маршрутки. Було дуже дивно, коли мене «просили передати гроші за проїзд». А потім попросили передати решту! У Канаді такого не зустрінеш, бо нас привчають, що гроші в твоїх руках. Їх можна дати продавцю та отримати товар, послугу, — казав Крейтон Гарсон. — Ще українці не вміють стояти в черзі та на світлофорах: всі хочуть перейти першими. До того ж, незвичний клімат у Вінниці: у Канаді повітря сухе, а тут як «під водою», дуже багато вологи. Коли у Вінниці мінус 10, мені холодно. За відчуттями це схоже на канадські мінус 20-30 градусів.

— Чи бажаєте переїхати у Київ? Там може бути більша зарплата та можливостей, — питає журналіст.

— Я народився і жив в маленькому канадському містечку, тому відчуваю себе некомфортно у великих містах. Майже лячно. І якби я хотів заробляти більше, то напевне залишився б у Канаді. Ще мені подобаються ваші люди — їм можна посміхатися, коли розмовляєш. Немає такого відчуття, що заважаєш чи дратуєш людей. І Вінниця дійсно має сутність європейського міста.

Величезні витрати грошей і часу

Крейтон Гарсон згадує, що коли він вперше оформлювався на роботу в Україні, що було в 2015 році, то це було наче «бюрократичне пекло».

— От, наприклад, була проблема зробити медичну довідку — потрібно було пройти інфекціоніста, але не було такого фахівця. Проте держслужба зайнятості пише, що «нам потрібна довідка від інфекціоніста, такий порядок»! Врешті-решт знайшов такого спеціаліста. А цей інфекціоніст каже — «Ну, канадці, начебто чисті люди. Миєтеся ж часто» і просто дає довідку.

Гарсон разом з ученицями мовної школи. Фото зі сторінки «Гарвард Ленгвіч Клаб»

Отримавши дозвіл на роботу, юнак повернувся в Канаду, щоб зробити візу. І після того повернувся в Україну, щоб оформити посвідчення на тимчасове проживання. За його словами, це величезні витрати грошей та часу.

Проте, у Вінницькій обласній службі зайнятості кажуть, що порядок працевлаштування іноземців спростили із 27 вересня цього року. Документів потрібно менше, а мінімальну зарплату для іноземців встановили на рівні 32 000 гривень (10 мінімальних зарплат - авт.). Хоча є й винятки, коли фахівцям можна платити менше, або більше.

Хоча, керівниця школи іноземних мов «Гарвард!» Лілія Зінкевич має сумніви, що влаштувати іноземця на роботу стало легше.

— Усе одно потрібно зібрати купу документів, а ще згідно з нашими законами, іноземцю потрібно платити зарплату не менше 32 тисяч гривень в місяць. Ця сума непідйомна для українських навчальних закладів. Але оскільки Крейтон навчався у виші, який входить в ТОП-100 найкращих закладів світу, то норми закону дозволяють платити меншу суму. Ми хотіли б найняти ще іноземних викладачів, але це зробити дуже непросто, — розказала пані Лілія.

На Вінниччині легально працює понад 100 іноземців

У Вінницькій області працює 118 іноземців, які отримали дозволи на працевлаштування від обласного центру зайнятості. Це представники різних професій, які зайняті в гуртовій торгівлі, в лісопильному та стругальному виробництві та IT-сфері.

Дозволи на працевлаштування іноземців та осіб без громадянства видають у службі зайнятості. І найбільше зареєстровано іноземних працівників з Туреччини (24), Китаю (14), Таїланду (14) та Німеччини (10).

— Ці люди мають право працювати по строковому договору. Зазвичай, ми даємо дозвіл терміном на один рік. Але роботодавці можуть отримати дозволи для працевлаштування іноземців й на півроку та більше — від одного до трьох років. Плюс, дозвіл на працю надає право іноземцю отримати посвідчення на тимчасове проживання, яке діятиме на час трудового договору, — пояснив начальник відділу з питань посередництва у сфері зайнятості Вадим Дерун.

У службі зайнятості кажуть, що половина людей з усіх зареєстрованих іноземних робітників — це співзасновники та керівники компаній. Але з новими змінами такі люди можуть отримати дозвіл на тимчасове проживання одразу, якщо внесуть в статут української компанії, якою керують, від 100 тисяч євро. Більше про зміни на порталі HeadHunter.ua.

    Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

    Коментарі (2)
    • Наш Край
      незвичний клімат у Вінниці: у Канаді повітря сухе, а тут як «під водою», дуже багато вологи - тупий канадець з Альберти не знає, що більшість населення Канаде живе в вологому кліматі, де вологість набагато вища за вологість Вінниці, тому що міста находять біля океанів (Ванкувер, Галіфакс, Сент Джон), біля великих річок (Монреаль і Квебек Сіті) або в районі Великих Озер ( Торонто з пригородами - більше 10 млн населення, Сандер Бей ). Так що не слухайте всяку маячню...
      Ххх reply Наш Край
      Тупа лишень ваша злоба без причини до незнайомої людини) ще й з вказівкою на громадянство(цікаво(ні), до чого вона).

      Є такі дві речі - ввічливість і виховання. Але вам це нічого не скаже) Тому можна хоча б в гуглі прочитати, що то, може це запустить мінімальні процес в мозочку.
    Найчастіше Найчастіше
    Новини за сьогодні
    Новини Вінниці за сьогодні
    21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію 10:40 Де замовити смачний торт, печиво та інші солодощі у Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Поліцейський зробив пропозицію випускниці просто на сцені медуніверситету play_circle_filled 09:46 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 1 липня
    Дивитись ще keyboard_arrow_right
    Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
    keyboard_arrow_up