Для українців відкрили новий ринок праці. Законні підстави для цього узгодили уряди нашої країни та Ізраїлю ще влітку. Так, там потрібні представники будівельних професій: штукатури, плиточники, арматурники, опалубники.
Групу з таких фахівців якраз набирають у Вінницькій обласній службі зайнятості. Разом з начальником відділу з питань застосування праці іноземців та осіб без громадянства Вадимом Деруном розібралися, як вінничанам можна отримати роботу в Ізраїлі.
Претендент повинен підходити за основними вимогами: мати професійні навички, вік 25-50 років, бути фізично та морально придатним до роботи в спекотному кліматі.
У кандидата не має бути близьких родичів, які проживають чи працюють в Ізраїлі (це не стосується братів та сестер - авт.). Роботу не отримають люди з судимістю. А ще людина не зможе розраховувати на працю, якщо вже мала роботу в Ізраїлі раніше.
Якщо підходите за вимогами, тоді починайте збирати документи для подачі заявки в центр зайнятості. Це паспорт (або тимчасове посвідчення) громадянина України, закордонний паспорт, облікова картка платника податків та їх копії. З ними звертайтесь до найближчого до вас Центру зайнятості. Там усі дані внесуть у Реєстр кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі.
Вадим Дерун пояснює, що обдурити роботодавців неможливо.
— Якщо є рідні в Ізраїлі чи мали судимість, а це приховали, то можуть не пустити в країну навіть після відбору. Були такі випадки — іноземців, які відправлялися на роботу в Ізраїль, одразу з аеропорту відправляли додому. Це нам відомо з досвіду інших країн, в Україні ще не набрали групу фахівців для працевлаштування в Ізраїлі.
Пройшовши перевірку, кандидат проходить співбесіду та професійний іспит. На ньому кандидатам дають практичну роботу — праця з металом, облицювання стіни тощо. Так ізраїльські роботодавці визначають, чи має необхідні навички людина.
— Не обов'язково, щоб людина мала такий фах: прийматимуть без освіти, головне — професійні навички. Далі інформація про кандидатів потрапляє в систему, яка випадковим чином обирає 75 відсотків з претендентів. Інша частина — залишається в резерві, — пояснив начальник відділу з питань посередництва у сфері зайнятості Вадим Дерун.
Відібрані робітники проходять медичний огляд, оформлюють документи для підготовки робочої візи та проходять додаткове навчання. Як розказали в Центрі зайнятості, усе це коштуватиме не більше 3688 шекелей (приблизно 900 доларів). У цю суму входить проживання, харчування під час проходження іспиту, оформлення довідок міжнародного зразка. Найбільші витрати будуть на авіаквиток в Ізраїль.
Не тільки українці йдуть на заробітки за кордон. Але й іноземці до нас приїжджають.
Читайте також: Канадець про роботу та життя у Вінниці
Отже, робітник опинився в Ізраїлі. Які умови для життя та роботи тут йому нададуть?
Місцем для проживання може бути як будинок, так і житловий причеп з двоярусними ліжками. Кімнати будуть максимум на шість осіб.
Обіцяють, що в кожного робітника буде ліжко та шафа. А в кімнаті буде опалення та кондиціонери. Крім того, ізраїльські роботодавці забезпечать доступ до кухні, душової з пральною машинкою. За це потрібно буде платити не більше 552 шекелей (до 130 доларів - авт.) щомісяця.
А ще роботодавець має дати медстраховку кожному робітнику. Частину плати за страхування візьмуть із зарплати робітника, але не більше 123 шекелей (30 доларів - авт.) на місяць.
Соціальні права іноземних фахівців у Ізраїлі такі ж, як і у місцевих робітників. Тобто, за потреби нададуть відпустку, лікарняні, виплати на оздоровлення тощо. Рівність прав є й в умовах роботи. З кожним українським робітником оформлюють контракт терміном від одного до трьох років.
А початком роботи вважається дата прибуття до Ізраїлю.
— Ізраїль трохи інакше працює, ніж Україна. Тут вихідний у суботу, а в п'ятницю та неділю люди працюють півдня. Норма робочого часу — 182 години на місяць. Плюс, ще є понаднормові: мінімум 29 годин щомісяця. Вони оплачуються додатково до основної суми відповідно до кількості відпрацьованого часу, — додає Вадим Дерун.
Заробітну плату обіцяють мінімум 5200 шекелей (1400 доларів - авт.). Але можна заробляти й більше: за схожими будівельними професіями працювали громадяни Молдови та Румунії, які отримували до 3000 доларів щомісяця.
А щоб іноземці не залишались в Ізраїлі працювати нелегально, там вигадали систему з фондами:
— Коли людина працює, то з її зарплати відраховується 200 шекелей (50-60 доларів - авт.) у певний фонд щомісяця. І за увесь період, що вона там працює, може накопичитися немаленька сума. Так от, ці кошти видаються тільки при виїзді за кордон. І якщо людина не виїжджає своєчасно, то цей фонд поступово забирають на користь ізраїльської влади. Якщо через півроку після закінчення дії трудового договору людина залишається в цій країні, то фонд забирається в неї повністю, — каже начальник відділу з питань посередництва у сфері зайнятості Вадим Дерун.
Потрапити до Ізраїля непросто. Тоді як у нашому місті є кілька вакансій, де платять зарплату вище середньої. А умови значно легші, ніж за кордоном.
У «Вінницьку обласну фітосанітарну лабораторію» потрібен інженер-програміст. Ця людина буде опрацьовувати інформацію та складати бази даних. Для цього має знати принципи побудови комп’ютерних мереж. Працювати доведеться 5 днів у тиждень. А зарплата: 6000 гривень.
Такого ж фахівця шукають на «Вінницяобленерго». Фахівець буде займатися обслуговуванням та адмініструванням комп’ютерів підприємства. І за це готові заплатити 7200 гривень щомісяця.
Тоді як Головному управлінню обласної Нацполіції потрібні люди на вакансію патрульний поліцейський. Вимоги до кандидатів: наявність прав водія категорії В, вільне володіння українською мовою, знання Законів «Про Нацполіцію», «Про запобігання корупції» та Конституції України. Особливих вимог до кваліфікації та освіти немає.
А у обов’язки майбутнього інспектора поліції будуть: забезпечення громадського порядку, безпеки дорожнього руху, ефективне реагування на правопорушення, надання невідкладної допомоги людям, протидія злочинності тощо. За це обіцяють щомісячну зарплату 7300 гривень. Прийом документів до 29 листопада.
А ще на інтернет-порталі «Труд» знайшли кілька цікавих вакансій в промисловості. Держпідприємство «Електричні системи» шукає в’язальника схемних джугутів для виробництва електрики автомобілів. Навчатимуть на виробництві, а вимога до кандидатів: рівень освіти має бути не нижчим за повну середню. Графік роботи гнучкий. Зарплата — 6000 гривень.
На фірму «Сармат» потрібен електрогазозварник, що має від 3 до 5 розряду. Робота Пдприємство займається виготовленням та укомплектуванням розважальних атракціонів, тому робітник буде займатися зварюванням конструкцій для подальшого комплектування атракціонів. П’ятиденний робочий тиждень, з 8-ої ранку до 4-ої вечора. За це заплатять 9000 гривень щомісяця.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
ось головна ідея статті - роботи можеш не отримати, зато заплати ділкам $900 за різні послуги...
Думаю что израильская контора эту самую минималку и платит фирме посреднику. С каждого лоха снимают примерно тыщу долларов в месяц. Неплохо.
5200 минимум, курс 3,51