«Думали, що це хвороба наркоманів і проституток». Вінничанин привіз із заробіток ВІЛ

«Думали, що це хвороба наркоманів і проституток». Вінничанин привіз із заробіток ВІЛ

Про те, що Андрій з Наталією стали дискордантною парою, вони вперше дізнались шість років тому у вінницькому центрі СНІДу. Наталія зізнається, що в той час легше б сприйняла рак. Як сім’я примирилась з діагнозом і з чим бореться зараз. Розпитали, як воно жити з ВІЛ у Вінниці.

Дискордантними називаються пари, у яких один з партнерів хворіє на ВІЛ. Як правило, це дорослі люди, які зіштовхнулись з хворобою. Життя в таких парах ділиться на «до» та «після» діагнозу.

— Скільки не згадувала — ніякого погіршення самопочуття у чоловіка в той час не пам’ятаю, — розповідає вінничанка Наталія (авт. — імена змінено на прохання героїв). — Кажуть, що людина має відчувати якусь слабкість чи температура має підійматись. Він в мене фізично здоровий, роботящий. Ніколи не могла б подумати, що таке станеться.

Думала, що це хвороба наркоманів та проституток

Наталії та Андрію близько 40 років, двадцять з яких вони живуть разом. Шість років тому чоловік їздив на підробіток в Росію. Поїхавши черговий раз, не пройшов медогляд.

Відео дня

Наталія розповідає, що чоловік зателефонував через тиждень і сказав, що повертається додому. Нічого не хотів говорити, мовляв все розповість вдома. Голос був наче в чужої людини, холодний і зляканий. Заборонив йому дзвонити, пригрозив, що вимкне телефон.

— Я розхвилювалась, питаю: «У тебе щось із здоров’ям?», він каже: «Так» і все, — розповідає жінка. — Я подумала, що в нього рак, бо він був дуже пригнічений.

Наступного дня Наталія чекала чоловіка на вокзалі. Коли побачила, то одразу і не впізнала. Андрій був небритий, згорблений і наче темний.

— Ми відійшли від вокзалу і він заплакав. Каже, що лікарі сказали, що у нього СНІД, — розповідає Наталія. — Я думала все, що завгодно, перебрала будь-які хвороби але про таке близько не думала. Мені було легше прийняти рак. Про СНІД знала лише те, що раніше чула по телевізорі. Що воно є і що люди хворіють. Але я думала, що ВІЛ це хвороба наркоманів та проституток. До себе та своєї сім’ї такої хвороби я навіть близько не могла підпустити.

Чоловік сказав, що помре

Андрій одразу закрився в собі. Не хотів бачити ні дружину, ні дітей. Нікого до себе не підпускав, боявся навіть щоб його ненароком торкалися. Наталія згадує, що їх чекали три чи не найважчі місяці подружнього життя і довгі розмови. Навіть після підтвердження діагнозу Наталія не могла до кінця повірити.

— Ми перебрали всі можливі варіанти, говорили з ним відверто. Тут вже ніде не дінешся, — каже Наталія. — Так думаємо, що заразився він у Росії, більше ніде. Там працювали 150-180 чоловіків, жили всі разом в бараці. Не хто з ким захоче, а куди підселять. Вже потім чоловік згадував, що було кілька таких разів, що хлопці могли взяти його бритву. Ми собі так думаємо, що це могло бути лише таким шляхом, бо інтиму у нього, як він каже, ні з ким не було.

Наталія розповідає, що більше місяця провела в інтернеті читаючи все, що трапляється на очі. Оскільки вірусне навантаження на організм було не високе, антиретровірусну терапію (АРТ) чоловіку не призначили. Препарати він почав приймати лише близько двох років тому.

— Ми дуже важко те перенесли. Вже перший день здався цілим роком, — каже Наталія. — У СНІД-центрі разом пройшли тести. У мене виявилось все добре, а його лікарі запросили до окремого кабінету. Пам’ятаю, що довго його чекала. Потім з кабінету вийшов Андрій і сказав, що мені доведеться шукати нового чоловіка.

Діти не знають, що батько хворіє

За словами Наталії, чоловік до цього часу не бере буклети про хворобу до рук. Все, що знає — почув у СНІД-центрі, або від дружини.

— Мені здається. що він не читає, бо боїться, — каже жінка. — Хоча я йому приносила стільки статей, що люди з ВІЛ живуть досить довго. Чоловік сам п’є ліки, але будильник стоїть на моєму телефоні. Коли він десь в дорозі, то я дзвоню і кажу «дев’ять годин». Ми собі так запланували, що таблетки п’ємо в дев’ять годин вечора.

Про те, що Андрій хворіє більше ніхто з рідних та близьких не знає.

— Ми навіть дітям не розповідаємо, що батько хворіє. Чоловік боїться, що всі дізнаються, — каже Наталія. — Якось діти прийшли з школи, де їм розповідали про СНІД. Я послухала і зрозуміла, що вони ще не готові дізнатись, що їх батько хворіє. Можливо колись пізніше.

До хвороби чоловіка подружжя планувало завести ще одну дитину. Але зараз Андрій зовсім не сприймає таких розмов.

— Нас батьки виховували досить суворо. Я зустрічалась лише з одним хлопцем, а потім одразу почала із своїм чоловіком і вийшла за нього заміж, — каже Наталія. — Я взагалі раніше думала, що люди сплять разом лише тоді, коли хочуть дітей. Чоловік у мене також секс не ставить за головне. Так сталось, що ми в цьому плані дуже схожі. Тому десь місяці три про статеве життя ми навіть не говорили. Чоловік боявся мене навіть цілувати. Перший секс у нас був через сльози. Я силою його цілувала, вмовляла. Відкривала статті в інтернеті, що все нормально, що я не боюсь.

Після діагнозу Андрій залишився працювати вдома.

— Чоловік в мене полюбляє техніку, займається нею так і крутиться потихеньку. На заробітки точно більше нікуди не поїде, – каже Наталія. — Старший син закінчує школу, чоловік зараз переключився, що потрібно заробити грошей. Можливо, я себе дуже хвалю, але здається все стало на свої місця лише завдяки мені. Щодня я його могла поцілувати, обняти. Витягувала його, вмовляла чимось зайнятись. Бо одразу він боявся йти поміж людей, боявся, щоб діти біля нього лягали на ліжку. Але навіть зараз, коли в нас часом стаються сварки, у нього проскакує «потерпи ще трохи, ще не довго».

 

Інга Павленко

Соціальний працівник ВОВ БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»

- Діагноз ВІЛ не є загрозою. Постановка діагнозу є шансом жити далі. На жаль, ми маємо специфічну спадщину в галузі культури і ставлення до людей з діагнозом. Колосальна кількість людей з ВІЛ ставляться до свого діагнозу, як до моральної оцінки. Цей факт говорить про те, що в першу чергу допомоги потребує не оточення ВІЛ-позитивної людини, а самі люди з діагнозом ВІЛ. Нав’язаний стереотип про те, що хвороба може бути характеристикою — неправда, якій повірили 80 % ЛЖВ. На сьогодні через цей міф величезна кількість людей бояться знати правду про стан свого здоров’я.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Ірина

    Знаете ли Вы, что ВИЧ-инфекция не требует никакой терапии?! Потому что её, ВИЧ-инфекции, не существует! В Интернете существует ряд «медицинских» ресурсов, пропагандирующих эту информацию и имеющих богатую аргументами базу.



    Так называемый вирус иммунодефицита человека, широко известный как ВИЧ, оказывается, никогда не был открыт. Вируса ВИЧ как такового просто нет. А раз нет вируса, то не может быть никаких диагностических тестов, приготовленных якобы из частиц этого вируса. Следовательно, тесты не являются указателями на наличие какого-либо вируса, а дают, по мнению некоторых исследователей, ложноположительный результат с имеющимися уже в организме антителами, появляющимися у человека в результате прививок, а также при множестве различных, уже известных в медицине заболеваний: гриппе, туберкулёзе, экземе, гепатите, ревматизме, при грибковых инфекциях, ревматоидном артрите, системной красной волчанке, рассеянном склерозе, гемофилии и множестве других состояний (их более 60). В приведённых ниже источниках сообщается, что ложноположительный тест может быть выявлен и при беременности, с чем можно связать возросшее в последнее время число ВИЧ-положительных беременных женщин.



    Со времени «открытия» СПИДа правительство США потратило на него 50 миллиардов долларов. Два миллиарда долларов в год получают Центры по профилактике и контролю заболеваний (CDC), в офисах которого и родился этот миф — СПИД. Именно эти деньги являются причиной ажиотажа вокруг СПИД и огромного желания иметь у себя в стране как можно больше инфицированных ВИЧ.



    Приведём высказывания некоторых «авторитетных учёных» на эту тему:



    «СПИД развивается в результате воздействия на организм большого количества различных факторов, в том числе стрессовых нагрузок. Предложение смерти, сопровождающее медицинский диагноз СПИДа, должно быть отменено». Альфред Хассиг (Dr. Alfred Hassig), профессор иммунологии, бывший директор Швейцарского отделения Красного Креста, президент опекунского совета Международного Красного Креста.



    «К сожалению, СПИД-истеблишмент, кажется, сформирован для того, чтобы, с одной стороны, препятствовать сомнениям относительно догмы, а с другой, часто настаивать на дискредитированных идеях, следующих одна за другой». Роджер Кунингхэм (Dr. Roger Cunningham), иммунолог, микробиолог и директор центра иммунологии Государственного университета штата Нью-Йорк в Буффало.



    «Теперь понятно, откуда в африканских странах берутся эти миллионы “больных СПИДом”, эти 10 или 20 процентов! Понос, потеря в весе, температура? — шагом марш на тестирование! Реакция на ВИЧ положительная? — ура, болен! Следующий!» Медицинский обозреватель радио «Свободная Россия» врач Сазонова Ирина Михайловна.



    «Многие учёные знают правду о СПИДе. Но существует огромная материальная заинтересованность, заключаются миллиардные сделки, процветает бизнес, связанный со СПИДом. Поэтому учёные молчат, извлекая для себя выгоду и способствуя этому бизнесу». Таков этот подлый мир. Истина не нужна даже учёным. Такого глобального мракобесия, построенного на коммерческой основе, не знало «мрачное средневековье». Автор книги о СПИДе доктор Джон Лорицен.



    Подобные кулуарные высказывания служат оправданием людям, распространяющим информацию о том, что ВИЧ не существует. Жаль, что мы не располагаем сведениями, как к этому относятся пациенты Центров СПИД, у которых наступает улучшение на фоне проводимого специфического лечения.



    По мнению противников существования вируса иммунодефицита, Всемирная организация здравоохранения также участвует во всей этой «провокации со СПИДом». На конференции в Токио представители ВОЗ жаловались, что финансирование уменьшилось с 90 миллионов долларов до всего лишь 70. А ведь надо же бедным странам помогать, не хватает! На что же, как вы думаете, расходуются эти миллионы? В основном на… презервативы! Итак, миллионы африканцев болеют и умирают от малярии, туберкулёза и всего букета болезней, связанных с антисанитарией, голодом, жарким климатом, то есть, с тяжёлыми условиями жизни. Но нас хотят убедить, что на самом-то деле они болеют и умирают от некоей загадочной непобедимой эпидемии, спастись от которой можно только с помощью презерватива. И значит, не нужно им посылать продовольствие и лекарства от общеизвестных болезней, не нужно прививать от туберкулеза, не нужно готовить местные кадры медиков и вообще налаживать систему здравоохранения, а нужно слать миллиардами презервативы. Не против мифического «СПИДа», а чтоб не плодились, чтоб не захлестнула африканская волна «цивилизованный» мир! Два зайца убивают одним ударом: и рождаемость уменьшается, и смертность от того же туберкулёза и прочих «болезней нищеты» благополучно растёт. И Запад ещё выглядит благодетелем. И, кроме того, в перспективе СПИД — это эффективный инструмент контроля за обществом через финансовые потоки от крупных западных фондов. Ведь любого человека можно подвести под диагноз, а дальше принудительное лечение, изоляция, смерть. Так что «карательная психиатрия» отдыхает по сравнению с теми тоталитарными удовольствиями, которые можно ждать от «борьбы со СПИДом».



    Но опять вернемся от политики к экономике. Ясно, что СПИДу и борьбе с ним аплодируют производители презервативов. Но есть и другие преуспевающие на этом бизнесе. Например, фармацевтическая компания Burroughs Wellcome, которая производит лекарство от СПИДа — AZT, известное также как «Ретровир». Это очень интересное лекарство. ВИЧ был открыт в 1984 году, а уже в 1986 компания заявляет, что лекарство найдено, и в 1987 оно поступает в продажу. Всё просто: AZT был разработан ещё в 70-х годах для борьбы с раком. Но выяснилось, что высокотоксичный AZT убивает быстрее рака, и в продажу он не попал. И вот теперь решено было выяснить, кто быстрее убивает — AZT или СПИД, а заодно «отбить» средства, вложенные в разработку.



    Исследователи с таким альтернативным мнением заключают, что борьба со СПИДом — это пример типичного грандиозного надувательства, которое процветает в современном мире. Огромную роль в этом, как и в любом другом масштабном надувательстве, играют СМИ. Точка зрения честных учёных отражается в малотиражных научных сборниках, в какой-нибудь университетской газетке или радиопередаче. Тогда как щедро оплачиваемая лживая «официальная» пропаганда ведётся буквально в планетарных масштабах. Помните, как СПИД прописался в России? В 1988 году «из-за халатности врачей» якобы заразились дети в Элисте, Волгограде, Ростове-на-Дону. Многие известные специалисты тогда выражали сомнения. Даже «Медицинская газета» писала, что, скорей всего, дело не в СПИДе, а была допущена «неоправданная избыточность в проведении лекарственной терапии, в переливаниях крови», что и привело к положительной реакции на ВИЧ. Но на одну серьёзную статью приходились мегатонны «проспидовской» пропаганды. И, наконец, у этого гигантского круговорота лжи есть ещё один союзник — глупое, жадное и трусливое человечество.



    И хотя существуют изображения вируса, генетические и гистологические данные, закончен ряд крупных исследований, раскрывающих патогенез заболевания — существуют альтернативные мнения, которые дискредитируют не только область борьбы со СПИДом, но и всю медицинскую науку.

    Влад reply Ірина

    Точно. Инфекции, начит, нет, а люди себе умирают от грусти. Ага. На костер этих всех шибко умных ученых и врачевателей, еретиков эдаких! Ишь че удумали, у воле Господа сомневаться! И вообще, Земля плоская, а пендасы не были на Луне.
  • Жора

    В Виннице на мамбе половина = со спидом!
  • Олена

    Я сама працювала в Москві але такого триперу не підхопила, співчувати людині треба , бо ніхто не знає де впаде а всюди солому з собою носити не будеш щоб підстелити. Щиро співчуваю.
  • Вася

    Щось до Росії їздять якись дурні..
    Куди ж, йолоп,е ти ліз із медоглядом?
    Нащо так робити - підібрав Трипер  -лікуйсь, а не вихваляйсь...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:14 На фронті вчора відбулося 61 бойове зіткнення. «Найгарячіше» на Новопавлівському напрямку photo_camera 11:06 Без води та світла. Де у Вінниці 19 березня відключають послуги photo_camera 10:04 У Вінниці засніжило: містян просять пересісти на громадський транспорт photo_camera 09:57 Вінницька громада проводжає у вічність Захисника Михайла Шастуна photo_camera Від читача 10:22 Закреслюють кандидатуру Путіна": у чаті "виборчкому" Керчі звітують про масове псування бюлетенів. Фото 09:27 На хабарі у 300 000 гривень попався директор енергопідприємства play_circle_filled photo_camera 09:20 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 09:08 У трьох районах області знайшли уламки «шахедів». Один був у нездетонованому стані photo_camera 08:40 Робота у Вінниці: 94 свіжих вакансій від вінницьких компаній 08:37 Сьогодні вітаємо Дарію та Дмитра. Історія, заборони та прикмети 19 березня 21:01 «Вінниця у коміксах»: оголосили конкурс для дітей і молоді 20:05 Про «Щедрик»: у Вінниці покажуть матеріали із українських, чеських, канадських та американських архівів photo_camera 20:02 Командиру розвідгрупи з Вінниччини вручили орден 19:40 Сонячні електростанції: для чого вони вам, яка їх вартість та терміни окупності (Новини компаній) 19:01 Сміттєзвалище посеред кварталу: по вулиці Чайковського майже немає місця для виносу сміття 18:27 Помер колишній директор 23-го ліцею Григорій Поліщук 17:28 Вибори на посаду ректора Вінницького медуніверу: хто претендує photo_camera 17:26 ФК «ЯСКО» підтвердив звання чемпіона області з футзалу 16:20 «Сцену любощів знімали у холодній воді». Актор з Вінниці — про фільм «Перелесник» і не тільки 16:17 Прикордонники викрили 12 ухилянтів, які сиділи в старій будівлі та чекали коли втечуть до Молдови play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up