Чи можна зайти в церкву без хустки або в cпортивних штанах? Запитали священника, як поводитися в храмі

- Людина, яка вперше збирається відвідати церкву, ставить собі питання: як правильно поводитися в храмі?
- Відповідь можна отримати у церковних служителів або парафіян, які мають досвід церковного життя. Проте часто люди соромляться запитати про правила поведінки в церкві.
- Ми зробили це за вас: відвідали Спасо-Преображенський кафедральний собор ПЦУ у Вінниці та поспілкувалися зі священником Віталієм Голоскевичем.
Відвідуючи храм вперше, багато хто губиться і невпевнено почувається. Не знає, як правильно запалити свічку і де її поставити. Як правильно написати записку про здоров'я або про упокій. Де правильно стати та як поводитися узагалі. І тому новеньким здається, що всі присутні у храмі звертають на них увагу, кидають косі погляди, шепочуться, обговорюють...
— Таким людям хочеться нагадати, що ніхто не народився з вродженим знанням церковного етикету, що всі, хто перебуває в православних храмах сьогодні, самі теж колись уперше переступали їхні пороги і теж не знали, як правильно поводитися, — говорить Віталій Голоскевич. — Досвід церковної поведінки з'являється з досвіду церковного життя, і тому не треба бентежитися, що, можливо, хтось, бажаючи вам допомогти, наважиться підказати, як правильно слід чинити в тому чи іншому випадку. Навіть якщо ви відчули до міри різкий тон — не варто ображатися. Але і ми закликаємо священників ніколи не робити зауважень, аби людина мала бажання прийти до дому Божого знову.
Що стосується зовнішнього вигляду або одягу, зокрема, для жінок. Чи можуть вони заходити до храму у брюках, питаємо співрозмовника.
— Існують певні територіальні традиції. Вони змінюються із часом. Якщо ми говоримо про православну Грецію, то там не обов’язково навіть покривати голову платком. Більше того — це вважається ознакою поганого тону, оскільки це здебільшого мусульманська традиція і греки свого часу особливо постраждали від мусульман. В Святому Письмі ж сказано, що чоловік не може ходити у жіночому одязі, а жінка у чоловічому. Тому якщо ми говоримо про ті ж брюки, то жінки ж не носять чоловічі — вони носять жіночі штани. Принциповим для жінки є те, щоб вона була одягнута так, аби не відволікала від молитви інших прихожан.
— Головне пам’ятати, що храм — це місце спілкування із Всевишнім, — каже Віталій Голоскевич. — Кожен чудово розуміє, що на аудієнцію до високопосадовця ніхто б не подумав прийти в пляжному костюмі або в невипрасуваній брудній сорочці. Так само, приходячи в дім Небесного Царя, слід дотримуватися певних правил.
Одяг, в якому приходимо в храм, не повинен бути помітним, вульгарним або непристойним, сказав священник. Чоловікам не варто з'являтися до церкви в спортивних костюмах, шортах і майках, а жінкам не потрібно вдягати відверті вбрання.
— Говорячи про правила поведінки у храмі, хочеться також звернутися і до тих, хто вже тривалий час живе церковним життям, — говорить далі співрозмовник. — Приходячи до храму, треба пам'ятати, що ми тут не господарі і навіть не розпорядники. Ми лише гості на Божественному бенкеті і запрошені на Божу трапезу по великій милості. Тому й поводитися необхідно не як господарям , а як служителям усіх люблячого Господа.
Читайте також:
«Змивання» гріхів в ополонці. У ПЦУ засудили традицію купання на Водохреща
Завтра — Голодна кутя: історія, традиції та заборони другого Святвечора
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Був в тій,що біля '.Книжки'...бабульки ьам ахіревші