Знамениті чайомани на початку минулого сторіччя гостювали на Вінниччині

- Знамениті чайомани в далекому та не дуже минулому гостювали на Вінниччині.
- Вінничанка Олена Павлова розповідає про життя відомих людей, що в свій час жили в різних куточках Вінниччини.
— Завдячуючи Oleksandr Fedoryshen до мене потрапив один архівний документ,а саме «Обахунок по курії Пана Головного Отамана за 1-е грудня 1920 року». Тож, фантазувати не довелося, там написано, що пан Отаман снідав сиром з сметаною та чаєм з хлібом, — йдеться в дописі на сторінці «Гастрогід Вінниччина».
Юзеф Пілсудський висловлював промову з Речі Посполитої
Так само на сніданок полюбляв чай, при чому багато і солодкий інший відомий діяч, але вже з Речі Посполитої — Юзеф Пілсудський, що, як ми знаємо, зупинився у Вінниці і виголошував тут свою славну промову.
До чаю він полбляв свіжі булочки і мед, або варення. Коли дозволяв час і розпорядок дня маршал снідав двічі — один раз в ліжку, а другий, більш поживний сніданок вжі з'їдав за столом.
«Первый раз маршал просыпался в 10 часов утра, завтракал в постели (стакан крепкого горячего чая, булочка с маслом, иногда с медом) и читал «Курьер поранны» и «Экспресс», после чего часто снова засыпал до полудня. Рядом с кроватью всегда должна была стоять тарелка с фруктами и леденцами. В 12 часов он съедал второй, более плотный завтрак» (Матвеев Г. Ф. «Пророчества отшельника»).
Чайковський гостював у Браїлові
Так само чайоманом був і композитор, навіть прізвище якого свідчило про любов до цього напою Петро Ілліч Чайковський.
Композитор гостював у Браїлові декілька років поспіль, писав тут музику, збирав гриби і смакував місцевим «варенцем» — кисломолочним напоєм, що і досі готують місцеві господині.
Снідав також двічі — рано вранці, перед прогулянкою: чай з молоком, булочки або інша солока випічка і вже опівдні — баликом, фаршированою рибою або щ колтелами з щуки. Якщо вдалося «тихе полювання», то і грибочками ласував.
Ференс Ліст знайшов кохання біля Хмільника
Ще один видатний композитор, піаніст-віртуоз жив, працював і кохав на Вінниччині — Ференц Ліст. Відомий усьому світу, обласканий сценами і приватними господами, де йому платили шалену кошти за виступи.
Гурман і солодкоїжка, затятий курець, він знайшов тут своє кохання, у маленькому селі Вінниківці на Хмільниччині, з Кароліною Вітгенштейн, виступав у маєтку Болеслава Потоцького у Немирові, за легендою, грав заради гарного настрою і у кав'ярні у Вінниці, яка стояла на місці нинішнього головпоштамту на Соборній. Також дуже любив чай, міцний і солодкий.
Тож, найсолодший сніданок з усіх, що мені довелося нафантазувати — профітролі і міцний чорний чай з цукром для геніального Ференца Ліста.
На жаль, закоханим не судилося бути разом, а у своєму заповіті Ферен Ліст написав:
«Всем, что я сделал за двенадцать последних лет, я обязан Женщине, которую я страждал назвать своей супругой, чему однако, мешали зло и мелкие интриги отдельных людей. Имя этой любимой мною Женщины — княгиня Каролина Витгенштейн, урожденная Ивановская. Я не могу без трепета произнести это имя. Она — источник всех моих радостей и исцелительница всех моих страданий! Ей я обязан всем тем духовным и моральным, что есть во мне, равно как и всеми моими материальными средствами».
Читайте також:
У Вінниці відкрили соціальну пральню: хто нею може скористатися
«Квітка», «Маруся Чурай» та інші: репертуар театру імені Садовського на лютий
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Василиса Колобоваце в якому році