По всій території розставлені картини, а в ошатній залі заміського комплексу «Гостевія» яблуку не було де впасти. 26 серпня тут зібралися вінницькі віпи, митці і поціновувачі художнього мистецтва, аби визначити переможця щорічного конкурсу «Кращий художник / The best artist — 2020» IV Міжнародного мистецького пленеру.
Засновник проекту, народний художник України Володимир Козюк організував гала-концерт і святкову вечерю, де і прозвучало ім'я найкращого митця.
Гран-прі конкурсу у номінації «Кращий художник» виборов молодий столичний митець Богдан Макаренко. За словами переможця, під час пленеру він написав 11 робіт.
— У Жмеринці писав подвір'я, у Бару — річку, у Житомирі — міст, у Вінниці малював Спасо-Преображенський собор, Водонапірну вежу та річку, — розповів переможець конкурсу журналістам. — Нам дуже пощастило з погодою: було сонячно, тож я намагався передати на своїх картинах останні яскраві сонячні промені.
Також у номінації «Кращий художник» перше і друге місце отримали Аліна Храпчинська з Харкова та одеситка Євгенія Божко. Третє місце посів вінницький художник Олександр Назаренко.
Спеціальну відзнаку «The best artist» цього року отримали Христина Козюк (США, Чикаго) та Злата Шишман (Україна, Одеса).
Лауреатами премії імені Валерія Гегамяна стали Олександр Брітцев (Харків) та Неллі Кірман (Харків).
Нагадаємо, що мистецький пленер проходив у Вінниці з 16 по 26 серпня. Цьогоріч у конкурсі взяли участь 32 художники з різних міст України, а також із США, Китаю та Азербайджану.
Учасники відтворювали на своїх полотнах краєвиди Вінниці та Поділля, проводили майстер-класи, влаштовували персональні виставки та творчі зустрічі. Митці відвідали Житомир, Бар, Бушу, Жмеринку та Браїлів.
За словами організатора Володимира Козюка, всі митці багато і класно попрацювали, тому всі достойні перемоги.
— Ті картини, що виставлені на фінальній зустрічі, це шоста виставка за цей проект, за ці десять днів, — розповідає Козюк. — Художники великі трудяги, вони кожен день вставали о 5-й годині та їхали на пленер.
Також, за словами ідейного натхненника творчого міжнародного проекту, «Кращий художник» стрімко розвивається.
— Збільшується кількість учасників, які хочуть взяти участь у пленері, зростає рівень і майстерність конкурсних робіт, а відтак формується достойне ставлення до художників, — розповідає Володимир Козюк. — Наше завдання: відкривати таланти, давати можливість вчитися, розвиватися і популяризувати свою творчість не лише на всеукраїнському, але й міжнародному рівні.
Митець розповідає, що цього року на участь у конкурсі надійшло 860 заявок, 150 учасників пройшли перший відбір і потрапили до фіналу. Обирати фіналістів було досить складно, адже серед претендентів були професійні, знані художники і водночас зовсім молоді. За голосуванням до фіналу потрапило 40 митців, але в силу карантинних обмежень приїхати на конкурс вдалося не всім.
Художники, яким вдалося дістатися до Вінниці, протягом конкурсних днів малювали на своїх полотнах палац Потоцьких у Тульчині, музей фон Мекк у Браїлові, палац Грохольських-Можайського, палац Комарів у Мурованих Курилівцях та інші визначні місця мальовничого Поділля.
Загалом учасники конкурсу за час пленеру написали 178 робіт, це щонайменше по п’ять-шість творів кожен. Їхні твори оцінювало журі, до складу якого увійшли провідні українські та світові художники, мистецтвознавці, представники організаторів та партнерів пленеру.
За умовами конкурсу, художники обов’язково мають передати дві обрані оргкомітетом роботи з авторськими правами на них, які підуть у фонд проекту «Кращий художник/The best artist».
Читайте також:
Художники світу малюватимуть Поділля і змагатимуться за звання кращого
Знайти художника і заселфитись: у Вінниці відбувся мистецький квест
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер