Герб Вінниці 1969 року на фасаді: що відомо про мозаїку в Тяжилові, яку визнали пам’яткою

Герб Вінниці 1969 року на фасаді: що відомо про мозаїку в Тяжилові, яку визнали пам’яткою
  • Мозаїку в Тяжилові з гербом Вінниці 1969 року внесли до переліку нововиявлених об’єктів культурної спадщини.
  • Хто та коли створив цю пам’ятку і що на ній зображено? Розповідаємо.

У Вінниці «Мозаїку на адміністративній будівлі» в районі Тяжилів на вулиці Шимка офіційно внесли до переліку нововиявлених об’єктів культурної спадщини. Про це написали на Facebook-сторінці Бюро охорони культурної спадщини Вінниці.

Її включення до цього переліку є частиною комплексної роботи зі збереження монументальної спадщини міста.

Що це за мозаїка?

Як розповіли у Бюро, мозаїку створили у 1981 році митці С. Кочерган, Д. Олійник та В. Ямковенко. Композиція сягає понад 20 метрів у ширину і є виразним акцентом у міському просторі.

«Головними героями мозаїки стають люди праці. Образи актора, науковця, будівельника та селянина відтворені на тлі їхнього професійного середовища: театральних декорацій, науково-дослідницької лабораторії, виробничого майданчика, ланів та сільгосптехніки», — йдеться у публікації.

Цікавим є й те, що в центрі композиції — герб міста зразка 1969 року: стрічка Південного Бугу перерізає щит по діагоналі. У верхній частині зображено половину шестерні, яку доповнює колосся — символи промислового та сільськогосподарського потенціалу міста. У нижній частині вписано зображення старовинної башти Мурів та Миколаївської церкви на Старому місті.

«Емоційна виразність мозаїки досягається завдяки динамічному рисунку, активним ракурсам і ритмічному поєднанню кольорів. Світло та колір формують напружений, драматичний образ, характерний для монументального мистецтва цього періоду», — написали у Бюро охорони культурної спадщини Вінниці.

 

 

Читайте також:

Іллінецький кратер: що відомо про космічний слід, залишений понад 400 мільйонів років тому

Від міщанських поселень до сучасних мікрорайонів: таємниці вінницьких Хуторів

Подякуй журналісту гривнею icon Подякуй журналістці гривнею
...
Дар'я ДАЦКОВА - авторка цього матеріалу. Ви можете подякувати їй та надихнути на нові корисні матеріали
Закинути на Банку

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up