Інформація про штурм Луганської облдержадміністрації із захоплення сепаратистами у полон бійців Національної гвардії із Вінниці розійшлася в мережі вчора по обіді, 29 квітня. Репортери з місця повідомляли: нацгвардійців заблокували у внутрішньому дворі облдержадміністрації, вимагали здати зброю, каски та бронежилети і їхати додому.
"Дійсно 150 бійців Національної Гвардії було заблоковано у приміщенні держадміністрації, - написав у Фейсбуку Петро Порошенко. - Зв’язався телефоном з командиром. Виявляється, що під тиском фізичної розправи сепаратисти вимагали від хлопців здати зброю, проте жоден боєць не пішов на вимоги терористів і не здав зброю ворогові. Отримавши наказ відходити, вони навпаки прорвали оточення і зараз знаходяться в розташуванні однієї з частин Нацгвардії Луганщини. Втрат серед бійців немає."
Цю інформацію підтвердили „20 хвилин” сьогодні, 30 квітня, в прес-службі Національної гвардії, колишніх внутрішніх військ МВС України.
- Вінничани зброю не здали. Вони залишили адміністрацію зі зброєю, - сказав Олексій Чорнобай телефоном з Києва.
- Люди повернулися в місце своєї тимчасової дислокації. Ніяких втрат зброї та здоров’я військовослужбовці не понесли, - підтвердив начальник групи зв’язків з громадськістю Східного територіального командування Нацгвардії Дмитро Образцов.
Після цього в Луганську було ще дві спроби роззброїти військовослужбовців, серед яких були бійці з Вінниці. Близько 18.00 група озброєних людей заблокувала Луганську військову частину Нацгвардії. Вимагала вивести з частини придані сили, тобто прибулі з інших регіонів.
Перемовини біля пропускного пункту тривали близько чотирьох годин. Командування стояло на своєму: зброю ніхто здавати не буде, а у випадку нападу, чинитиме збройний опір. Але цього не сталося.
- В результаті перемовин особовий склад приданих військових частин вивели до міць тимчасової дислокації, - сказали в прес-службі відомства про те, що прибулих з інших регіонів військовослужбовців вивели.
Це означає, що сепаратисткам все ж пішли на уступки. Так само було пізніше під луганською обласною міліцію. Звідти підкріплення теж пішло.
- Була спроба штурму приміщення УМВС Луганської області із застосуванням вогнепальної зброї, світло-шумових гранат, висуванням вимог до військовослужбовців, які несли там службу, скласти зброю і залишили приміщення по створеному коридору, - каже Дмитро Образцов. - Але військовослужбовці знаходилися там при виконанні службових обов’язків, тому відмовлялися йти на уступки мітингувальникам. В решті, з метою недопущення жертв, були виведені солдати строкової служби звідти приблизно до 24.00. А офіцери, військовослужбовці-контрактники, залишилися там для забезпечення порядку.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер