Леонід Ординський з Бару загинув під Слов’янськом, а рідним казав, що служить у Житомирі

Леонід Ординський з Бару загинув під Слов’янськом, а рідним казав, що служить у Житомирі
У Бару на католицькому цвинтарі, 2 липня, поховали резервіста Житомирської 95-ї аеромобільної десантної бригади 40-річного Леоніда Ординського.

Його призвали резервістом 27 березня,  цього ж числа, тільки у червні місяці, Леоніда не стало. Побратими з 95-ї Житомирської аеромобільної бригади, які приїхали провести в останню путь бійця АТО, розповіли, що Леонід служив мінометником, загинув під час бою на блокпосту у селі Семенівка, що неподалік від Слов’янська Луганської області.  

- Ми спілкувалися з Леонідом по телефону один-два рази кожного тижня, - розповів журналісту RIA  друг сім’ї Ординських, депутат Барської районної ради Володимир Крикливий. – Щоразу просив мене не говорити батькам, де знаходиться. Він оберігав їх від поганої інформації. Батько в нього інвалід першої групи, потребує догляду, мати онкохвора. Я змушений був дотримати слова. Знаю Льоню змалку, тому не мав права підводити його. 

За словами співрозмовника, так само у секреті тримав  інформацію про участь Леоніда в АТО від його дружини Людмили і їхньої єдиної дитини – 15-річного сина-школяра  Олександра.

Щоправда, мати бійця пані Людмила одного разу запідозрила неправду. Коли син розмовляв з нею по телефону, чути було шум дощу. Одразу після розмови по телевізору передали прогноз погоди. Льоня казав мамі, що служить у Житомирі. Синоптики повідомляли, що на Житомирщині в той час сонячно. Жінка й без того відчувала, що син їй каже не всю правду. Матері серцем відчувають долю своїх синів. 

У суботу, 28 червня, Володимир Крикливий набрав номер телефону  Леоніда. Каже, почув  у відповідь, що зв'язок відсутній. Було це о 19 годині 32 хвилини. Цифр збереглися  у телефоні. А о 22-й годині надійшла смс про те, що абонент з’явився у мережі.

- На жаль, ніхто мені більше так і не відповів, - продовжує співрозмовник. – Душу охопили погані передчуття. Наступного дня  зателефонував військовому комісару і дізнався про те, чого не хотілося ніколи чути. Льоня загинув. Коли ми з ним раніше спілкувалися, щоразу говорив, щоб беріг себе. Він на це відповідав однаковою фразою: «Дядя Володя, все буде добре». Заспокоював не тільки батьків, а й мене. 
Тисячі мешканців райцентру і навколишніх сіл прийшли попрощатися з мужнім захисником незалежності держави. Леонід Ординський із сім’єю проживав у приміському з райцентром селі  Чемериси-Барські. Під час урочистого мітингу на кладовищі земляки запропонували  перейменувати головну вулицю Леніна на вулицю імені свого земляка Леоніда Ординського.

- Леонід заслуговує на добру і довгу пам'ять ще й тому, що був надзвичайно порядною людиною, - говорили на мітингу його земляки. – У порядних, людяних, працьовитих батьків виріс такий само син. 
Після навчання у школі Леонід здобув професію слюсаря-електрика у місцевому профтехучилищі. Служив у армії. Працював за спеціальністю у підприємстві «Районні електромережі»,  комбінаті комунальних підприємств. Був безробітним, скуштував заробітчанського хліба. Перед призовом  у загін резервістів трудився електриком у будинкоуправлінні. 

- Він сам жив по совісті і честі і хотів, щоб у державі так само все було по чесному, - каже один з друзів загиблого десантника. – За справедливість Льоня готовий був горою стояти. Тому й пішов у саму гарячу точку, якою уже давно став Слов’янськ.  
Висловлюємо щирі співчуття сім’ї, рідним, друзям і знайомим відважного земляка. Його ім’я довго пам’ятатимуть люди. 

 

Відео дня
Коментарі (50)
  • Anonymous

    Сразу после тебя.
  • Anonymous

    и ты сюда потролить пришла?
  • Anonymous

    yt cgjh.oj nb ,kzlm
  • Anonymous

    Понятно, поехал воевать - значит, уже совершил подвиг. Так может, его имеет смысл наградить за это орденом "Герой Украины" ?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:11 ЗСУ збили 20 ворожих «шахедів»: ППО працювала й на Вінниччині 10:10 Від шпаклівки до декору: Як «ВінЄвроБуд» вчить дітей креативності та майстерності (новини компаній) 09:41 Де у Вінниці планово відключили світло та воду: перелік адрес 09:20 Як зберегти здоров'я спини, суглобів та куди звернутися при болях у Вінниці (партнерський проєкт) Від читача 10:21 «Шахрай у Вінниці: Як лікар-інтерн кинув місцевих на гроші?» 08:39 Сьогодні вітаємо Степана. Історія, заборони та прикмети 17 травня 21:04 У місті-побратимі Вінниці Карлсруе створять мурал-вишиванку 20:52 Футзалісти з Хмільника виграли обласні змагання «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» 20:50 Цій традиції дев'ять років: судді подарували сорочки-обереги немовлятам, які народилися у Вінниці photo_camera 20:45 У Вінниці співали пісні і читали вірші про вишиванку 20:32 З пораненням тримав рубіж та рятував побратимів: відзначили воїна з Козятинщини 20:05 У Вінниці діти з поліцейськими виготовили український оберіг photo_camera 19:01 Перша вишиванка — у пологовому. Новонародженій калинівчанці медики подарували сорочку 18:45 На день — у маленькі Карпати. На фестивалі у селі Стіна покажуть те, що шукали пів року 18:43 «Вимикатимуть і влітку, і восени»: які графіки відключення світла існують і які з них вже діють у Вінниці 18:40 Медогляд дітей: які медичні центри Вінниці пропонують швидке та комфортне обстеження? (партнерський проєкт) 18:19 «Душа в місті Марії»: у Вінниці відкрили фотовиставку про материнську любов і втрату photo_camera 17:53 Рік братерства Вінниці з Карлсруе. Чим допомагає нам це місто і чим воно схоже з нашим? play_circle_filled photo_camera 17:05 Економія, комфорт, зв'язок: на Григоренка капітально ремонтують ліфт 16:10 Де поставити зубні імпланти у Вінниці? Огляд кращих стоматологій Вінниці (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up