Що треба мати у першу чергу
З шести аптек у центрі міста, де журналіст RIA питав про автомобільні аптечки, тільки в одній така знайшлася. Аптекарка Діана Крюкова розповіла, що у стандартний набір входять найпростіші та найпотрібніші засоби:
— Бинт, вата, джгут, медична косинка, нашатирний спирт, пристрій для проведення штучного дихання, — каже Діана. — Зеленка, парацетамол, валідол і нітрогліцерин під язичок від серця. Тискознижуючі та протиалергійні препарати. Зібрана аптечка у нас коштує 135 гривень. Але якщо купити все необхідне самостійно, то вийде у два рази дешевше. Це препарати, які використовують кожного дня при необхідності, тому тут немає нічого надзвичайного.
Раніше у водійську аптечку клали шприц з протишоковими ліками. Їх можна було вколоти людині, що потрапила у важку аварію до приїзду карети швидкої допомоги. Але через те, що за ними почали «ганятися» наркомани, зараз такі препарати не є обов’язковими, і відпускають за рецептом.
Андрій Карпенко каже, що свою аптечку не відкривав п’ять років — відколи купив машину. Аптечка, до речі, продавалася разом з автомобілем.
— Є перекис, йод, прилад для штучного дихання, — показує Андрій аптечку. — Вата, шприц, одноразовий стаканчик, ручка. Усі ці речі дуже важливі. Наприклад, та сама ручка потрібна для того, щоб записати на папірці час, коли наклали джгут, якщо знадобиться це робити. Ще у мене тут стерильні рукавички та напальчник.
Може знадобитися навіть… презерватив
У аптечці обов'язково треба мати ліки від температури і болю. Якщо плануєте довгу поїздку — візьміть препарати від нудоти. Особливо, якщо у їдете з жінкою чи дітьми. У дорозі можна запросто отруїтися — достатньо тільки купити якийсь несвіжий хотдог на заправці. Тому беріть з собою в дорогу препарати від розладів шлунка. Для тих, хто страждає хронічними захворюваннями, комплект одноразових голок для ін'єкцій і шприців не буде зайвим. Неодмінно зберігайте свою аптечку у водонепроникній упаковці під сидінням авто.
Також візьміть з собою презерватив. Це дуже корисна річ.
У презерватив можна набрати велику кількість води чи бензину. Він уміщає до п’яти літрів рідини. Також його можна використати як напальчник, щоб зупинити кров. А ще через те, що він дуже еластичний, його застосовують як джгут. Інколи навіть на ноги, щоб не промокли, можна натягти.
«Кожна секунда на рахунку»
Віталій Павловський, голова ГО «Ревізія влади»
— Аптечка може знадобитися у найбільш непередбачуваний момент. Навіть якщо водій сам не потрапив у ДТП, то він може допомогти іншому водію чи пішоходу, якого збили або просто стало зле. Важливо оперативно надати допомогу до приїзду швидкої. Якщо сталася аварія, кожний водій має підбігти туди зі своєю аптечкою. Якщо водій зорієнтується, зупинить кров, приведе потерпілого до тями, у таких випадках максимальна швидкість вирішуватиме, житиме постраждалий чи помре. На щастя, мені аптечка ще ніколи не знадобилась, але я був свідком ситуацій, коли вона реально рятувала життя.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Почему-то этого всего нету в ниже приведённом списке... и правильно что нету... Температура хранения таблеток от +5 до +25 ... а машине бывает за год от -15 до +70 .... а то и больше...