Безплатна вакцинація від сказу та стерилізація: як гарантувати собі безпеку біля безпритульних тварин

Безплатна вакцинація від сказу та стерилізація: як гарантувати собі безпеку біля безпритульних тварин
У Вінницькому муніципальному притулку для тварин можна безплатно зробити вакцинацію від сказу та стерилізувати
  • Майже у кожному дворі є безпритульні тварини, які досить часто насторожують людей.
  • Що робити й до кого звернутися, щоб забезпечити собі безпечне проживання з ними?
  • Розповідаємо детальніше про це.

Безпритульні тварини зустрічаються скрізь, і щороку їх кількість зростає. Люди часто перебувають біля них на сторожі, особливо якщо ці тварини живуть поруч, у дворі чи на вулиці, через що контакту з ними не уникнути. Часто можна спостерігати, як безпритульних тварин вбивають або отруюють, особливо, якщо поруч живуть молоді сім'ї, які хвилюються за своїх дітей. Ці страхи абсолютно виправдані, оскільки безпритульні тварини можуть бути носіями небезпечних хвороб. Що цілком пояснює, чому у суспільстві є такі страхи та хвилювання щодо безпритульних тварин. 

Фото: facebook сторінка Вінницький Муніципальний Притулок для Тварин - MSFA

Та чи є шляхи допомогти цим тваринами та забезпечити для себе та своїх дітей безпечне проживання поряд з бездомними тваринами? Розповідаємо далі.

Безплатно вакцинувати від сказу та стерилізувати

На сьогодні кожен, хто знає про постійне перебування котиків чи собачок в певному місті свого району чи вулиці, може зателефонувати або написати до Вінницького муніципального притулку для тварин, де вам нададуть безплатні послуги вакцинації від сказу та стерилізації.

Відео дня
Фото: facebook сторінка Вінницький Муніципальний Притулок для Тварин - MSFA

Пані Оксана є адміністратором муніципального притулку для тварин. Вона розповіла, що вони займаються виловлювання бродячих тварин по місту.

— Тобто, якщо хтось бачить тварину без кліпси, телефонує на наш номер, ми беремо заяву та як тільки настає її черга, ми виїжджаємо та відловлюємо дану тварину, — розповідає жінка. 

Далі вже у притулку тваринка знаходиться тиждень на карантині. Якщо вона клінічно здорова, її оперують (мається на увазі стерилізація тварини).

— Зазвичай, від семи до десяти днів, у тварини загоюються шви, і в кінці ми ставимо бирочку на вушко, вакцинуємо від сказу, і потім таку тваринку повертаємо назад на місце виловлення, — пояснює процес адміністратор.

Важливо! Вакцинація від сказу захищає тварину лише рік.

Але, якщо під час лікування, хтось звертається до притулку з метою забрати тваринку до себе, то адміністрація закладу залюбки погоджується і після лікування віддає тваринку її новим господарям, а не повертає на вулицю.

— І вже в процесі лікування, ми починаємо тваринку адаптовувати до того, що у неї буде нова родина, — каже пані Оксана.

Крім того, є тварини, які знаходяться на лікуванні через отримання певних травм.

— Є тварини, яких собаки покусали, їм тоді потрібно десь щось зашити, помастити. В інших може бути облисіння, це дуже часто дерматит, тоді потрібно таблетки подавати, а ціни на них не найнижчі, а без них тварині особливо не допоможеш, — розповідають в притулу. — На жаль, це вже не спонсорується бюджетом, і тут на допомогу приходять не байдужі люди. 

Пані Оксана пояснює, що подібне лікування буде безплатним, якщо потрібні препарати будуть присутні у притулку, якщо ж ні, то тоді вони вже надають список волонтерам, щоб мати змогу дану тварину підлікувати.

Допомога потрібна завжди

Вінницький муніципальний притулок для тварин на постійній основі надає медичні послуги для чотирилапих, будь-то котики чи собаки. На території закладу є лабораторія, УЗД, рентген, дві операційних одна в притулку, друга в клініці, оглядова, грумінг. Проводять чотирилапим і санітарні процедури. Але допомога, зізнаються, волонтерів не завадить, оскільки те, що не спонсорується коштом міського бюджету падає на плечі притулку.

— Я взагалі хотіла б сказати, що варто залишатися гуманними до усього живого, і тварин в тому числі, — говорить адміністратор притулку. — Хай там як, а тварини не винні, що стали безпритульними. А стали вони ними знову ж таки через діяння людей.

Будь-яка ваша допомога дасть можливість цим тваринкам жити краще. Ви банально можете привести корм, або іншу їжу в притулок. Також, притулок надає можливість взяти тварину до себе на деякий час, поки вони шукатимуть їй новий дім. 

Немає можливості прихистити тваринку, можна надати фінансову допомогу шляхом перерахування коштів волонтерам чи у притулки. 

Не довіряєте людям і боїтеся, що ваші гроші підуть не туди? Можете самостійно купувати речі, їжу чи медикаменти. 

Крім того, притулки надають можливість вигулювати собак. Для цього вам необхідно зв'язатись з адміністратором притулку, щоб зробити попередній запис та дізнатися усі деталі перед початком вигулу. Такий варіант, може чудово підійти родинам з дітьми, щоб разом корисно провести час та навчити своїм прикладом любити слабших за себе.

А якщо бачите тварину без кліпси, то можете звернутися за послугами вакцинації від сказу та стерилізації до Вінницького муніципального Притулку для Тварин - MSFA, за адресою вулиця Гонти 26.

Зателефонувати можна за номером: + 38 (067) 383 8377
Притулок працює в понеділок — четвер з 8.00 до 17.00, а в п'ятницю з 8.00 до 16.00, субота та неділя — вихідний.



Читайте також: 

Вінницький зоопарк прихистив ще кількох тварин із зони бойових дій

«Не шкодую, що провів відпустку в операційній, а не на морі». Хірург з Мюнхена втретє оперував у Вінниці

Коментарі (1)
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

keyboard_arrow_up