Альона Загнітко з села Іванів Вінницької області хворіє на рідкісну хворобу — висока легенева гіпертензія, яка невиліковна, і врятувати дівчину може лише трансплантація.
Діагноз дівчинці встановили ще у 2015 році. Тоді вона отримала запрошення на лікування від індійської клініки Фортіс Хоспітал Лімітед. Туди їх направили та оплатили послуги із трансплантації МОЗ України, а витрати на перебування під час очікування Альона із мамою оплачували завдяки благодійним коштам від небайдужих людей.
Повернулися вони додому у липні 2017 року та 2,5 роки перебували вдома під дистанційним наглядом індійських лікарів і продовжували лікування переважно лише індійськими ліками. Але ліки допомагали недовго, про що і попереджали досвідчені індійські лікарі. У грудні 2019 року Альоні Загнітко знову стало зле, старі симптоми хвороби повернулися і вона із підтримкою небайдужих повернулась в іноземну клініку.
Проте зараз у Індії змінилося законодавство, тепер іноземці можуть отримати донорські органи для трансплантації виключно залишком чином, якщо вони не підійдуть жодному індусу. Відповідно ймовірність цього дуже низька — за останні два роки трансплантацію зробили лише для однієї українки, яка була уже у дуже критичному стані. Зараз заручниками такої ситуації залишилися п’ять українців. Раніше у вересні таке безрезультатне лікування уже покинула перша українка, а навесні 2020 року в Індії помер юний українець в очікуванні трансплантації.
«Трансплантацій найближчим часом для іноземців у Індії не буде; саме керівництво клініки «розводить руками»; ні МОЗ Україна, ні Посольство України в Індії не можуть на це вплинути; ситуація із розповсюдженням коронавірусу катастрофічна у цій країні третього світу… У нас закінчуються гроші на безрезультатне перебування тут. Тому ми хочемо повернутися додому і зареєструватися на очікування трансплантації у нових Українських центрах трансплантації, яких у 2016 році ще не існувало, коли нас направили у Індію», — каже мама Людмила Куцмай.
Альона з мамою вирішили повернутися в Україну. За словами мами дівчинки, повернутися додому було дуже важке рішення з роздумами тривалістю у півроку.
«Але зараз немає жодних перспектив, що моїй донці зроблять трансплантацію легенів у Індії хоча б через рік чи навіть більше. А стан самопочуття Альони постійно гіршає, вона дихає уже за допомогою кисневого концентратора. Я хочу, щоб моя дитина повернулася додому «на своїх ногах», як і приїхала сюди! А можливостей, що їй допоможуть вдома в Україні, зараз набагато більше ніж у Індії.», — продовжує мама Альони Людмила Куцмай.
Як можна прочитати на сторінці зі збору допомоги для Альони, стан самопочуття дівчини погіршується, додаються супутні проблеми і вона дуже нервує. У вересні її тривожили сильні болі у спині, вона не могла ні сидіти, ні лежати, знеболюючі не допомагали. Діагноз простою мовою: зсуви спинних дисків, кістки дуже ламкі. І це додатковий ризик під час трансплантації легень, коли будуть ламати ребра. А у жовтні Альоні діагностували гастрит, вона скаржиться на утруднене дихання і часті задихання, турбує серце. Медики констатуються, що легені уже дуже погано працюють. Щоб не задихатися Альоні уже призначили кисневий концентратор на постійній основі.
«Я уже почала задихатися. Дихаю із кисневим концентратором. Іноді відчуваю ніби серце зупиняється на якусь мить, але лікарі нічого з цим не роблять, кажуть, що я придумала», — пише Альона.
Альона з мамою вже терміново купили квитки і повертаються до України на наступному тижні через ризики закриття кордонів України. Але Альоні Загнітко постійно потрібно приймати підтримуючі ліки, тому мати дівчини просить допомогти придбати річний запас частини ліків у Індії, які не доступні у продажу в Україні.
Загальна вартість рахунку на ліки — 66 212 гривень. Зараз у Альони на рахунку є лише 22 300, і рідні просять допомогти зібрати ще 43 912 гривень. Зробити це потрібно до восьмого листопада.
Усі деталі про історію лікування та підтверджуючі документи Альони Загнітко ви можете знайти у офіційній ФБ групі: https://www.facebook.com/groups/558937000980383
Читайте також:
«Ковідні» бригади отримали надбавки за жовтень. Суми від 8 до 15 тисяч гривень
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер