Суддю одного з районних судів у Вінницькій області взяли на хабарі у 20 тисяч гривень. Про це вчора, 2 серпня, відзвітували на сайті Служби безпеки України. Суддя виявився не простим — він виконує обов’язки голови установи.
Повідомляють, що разом із суддею взяли адвокатесу, яка виступала посередником. Гроші служитель Феміди мав отримати за те, щоби закрити справу про нетверезе керування. В операції по викриттю ймовірних хабарників брали участь працівники СБУ та Національного антикорупційного бюро.
"… затримали суддю та посередника на робочому місці після отримання всієї суми неправомірної вигоди. У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, тривають невідкладні слідчо-оперативні дії", — йдеться в повідомленні силовиків.
Зі своїх джерел у Бару журналістам стало відомо про те, що кілька років тому Володимира Хитрука вже затримували.
— Його виводили в наручниках. Справа тоді також стосувалася хабаря. Чим закінчилася — не знаю. Тоді головою суду був Сергій Перевєрзєв, — сказав наш співрозмовник із Бару.
Адвокатеса, яку теж начебто затримали - Валентина Іванова.
Ми дізналися, що мова йде про суддю Барського районного суду Володимира Хитрука. Щоби перевірити цю інформацію, зателефонували працівниці апарату суду Тетяні Кіпоренко.
— Насправді затримання ніякого не було, — сказала вона. — І я так думаю, що не планується. Усе було не так, як висвітлила все Служба безпеки України.
Намагаємося дізнатися, що Кіпоренко має на увазі. Жінка відповідає, що нам краще звернутися з письмовим запитом, але потім говорить про таке:
— Я думаю, що все буде в нас нормально, бо виявилося, що все трохи не так… Ніякого затримання не було. Ні адвоката, ні судді. На фото його (судді, — авт.) особисті кошти. Ті кошти, які думали, що передадуть, але нічого не передавали. Він навіть не був у курсі про цю справу, бо був у відпустці. Вони не були помічені.
Тетяна Кіпоренко каже, що розгляд справи, тієї, за яку Хитрук начебто мав узяти кошти, була призначена на другу половину серпня. А суддя нібито не знав про неї, бо був у відпустці.
— Суддя на роботі, виконує обов’язки голови суду, — зазначає Тетяна.
Також ми надіслали письмовий запит до Барського райсуду. І отримали відповідь, яку ви можете прочитати нижче. У ній йдеться про те, що в кабінеті Хитрука проводили обшук в рамках кримінального провадження.
Читайте також:
Ми звернулися за коментарем до управління Служби безпеки України у Вінницькій області. Поставили питання про ситуацію, яка склалася.
Чи правда, що суддя Володимир Хитрук наступного дня після «затримання» вийшов на роботу?
Якщо це правда, то чому так сталося? Чи було затримання насправді?
Також очікували дізнатися про долю нібито затриманої адвокатеси.
Пізніше в СБУ нам сказали, що усім процесом в рамках кримінального провадження керує Спеціалізована антикорупційна прокуратура, тому звертатися потрібно до них.
Пригадайте про адвокатесу Жанну Часник, яка проходить обвинуваченою у справі про фейкову передачу хабаря судді Апеляційного суду області. Жанна сказала своєму клієнту, що вона передасть 5 тисяч доларів суддям. І тоді вони стануть на його сторону. Чомусь так склалося, що гроші чоловік віддав, а судді справді прийняли рішення на його користь. Але слідство вважає, що це щасливий збіг, а Жанна й не хотіла віддавати гроші суддям — просто обдурила клієнта.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
По перше у нас в Україні діє призумція невинуватості.
По друге. якщо ви уважно читали матеріал то це вже друга спроба підстави на хабар. Перша була ще за часів януковича коли він відмовився приймати потрібне їм рішення.
По третє. До антикорупційної прокуратури є великі питання щодо її незалежності.