Олександр Човган, заслужений журналіст України, RIA
Павло Кулаков, доктор технічних наук, професор
Спочатку трохи загальних відомостей і математики з фізикою. Сучасні системи радіочастотної ідентифікації (RFID — Radio Frequency Identification System) широко використовуються для ідентифікації товарів, автомобілів, інших об’єктів, для реалізації систем доступу, а також для ідентифікації тварин. Іноді, з метою ідентифікації тварин, ідентифікаційну мітку вживляють під шкіру (умовно можна називати це чіпуванням). Безумовно, існує технічна можливість вживити ідентифікаційну мітку під шкіру людині.
Будь-яка система радіочастотної ідентифікації має три основних складових частини: зчитувач транспондерів, транспондери (які ще називають ідентифікаційними мітками або тегами, але конспірологи називають їх чіпами), радіоінтерфейс для забезпечення обміну даними між зчитувачем та транспондером.
До складу зчитувача входить мікроконтролер з відповідним програмним забезпеченням, та трансивер (прийомо-передавач), на основі якого реалізується апаратне забезпечення радіоінтерфейсу.
Параметри та конструкція транспондерів регулюються міжнародними стандартами, використовуються як активні, так і пасивні транспондери. Активні транспондери мають у своєму складі автономне джерело живлення (гальванічну батарею), завдяки чому досягається велика відстань ідентифікації (десятки метрів) і можливість інтеграції з іншими технічними засобами. Основним недоліком активних транспондерів є необхідність періодичної заміни елементів живлення, внаслідок чого значно ускладнюється експлуатація системи ідентифікації. Не будемо розглядати можливість чіпування людей за допомогою активних транспондерів, тому як непомітно «вставити» в людину батарею навіть невеликого розміру, а потім періодично її змінювати, принципово неможливо.
Функціонування пасивних транспондерів (у них відсутнє автономне джерело живлення) здійснюється за рахунок енергії змінного електромагнітного поля, яке утворюється зчитувачем. Рівень цієї енергії повинен мати таку величину, щоб забезпечити короткочасне живлення електронних компонентів транспондера (протягом часу обміну даними). На практиці, відстань ідентифікації при використанні таких транспондерів, знаходиться в межах від одиниць до десятків сантиметрів.
|
|
Зчитувач транспондерів малого радіусу дії (вихідна потужність 5 Вт, робоча частота 125 кГц,відстань зчитування — до 11 см, розміри 80 х 80 мм) |
Зчитувачі транспондерів великого радіусу дії (вихідна потужність 6 Вт, 12 Вт, 18 Вт; робоча частота 134 кГц; відстань зчитування — 60 см, 80 см, 100 см; розміри 25 х 30 см, 40 х 60 см, 60 х 120 см) |
|
|
Пасивний транспондер у вигляді пластикової картки (робоча частота 125 кГц, розміри 86 х 54 мм) |
Просвічування пасивного транспондера у вигляді пластикової картки (чорне коло це котушка індуктивності, яка виконує функцію рамкової антени; крапка у правому верхньому куті — мікросхема мікроконтролера) |
На рисунку нижче наведено узагальнену структурну схему системи радіочастотної ідентифікації на основі пасивних транспондерів.
Мікроконтролер у наведеній схемі забезпечує передачу даних про результат ідентифікації до зовнішніх пристроїв, забезпечує управління трансивером, здійснює необхідні перетворення коду транспондера, отриманого від трансивера, контролює достовірність даних. Для ідентифікації найбільш ефективними є транспондери і трансивери з рамковими антенами. Ці антени є складовою частиною коливальних контурів, що налаштовані на однакову резонансну частоту.
Конструктивно, пасивні транспондери являють собою монолітні герметичні вироби [6], які закріплюються на об’єкті, який треба ідентифікувати, всередині них знаходиться котушка індуктивності, яка виконує функцію рамкової антени, пасивні та активні елементи, мікроконтролер. В пам’ять мікроконтролера транспондера у процесі його виробництва записується унікальний код.
Пасивні транспондери працюють за рахунок енергії електромагнітного поля, що надходить від зчитувача транспондера коли транспондер знаходиться у його робочій зоні. Рівень цієї енергії повинен мати достатню величину для забезпечення живлення електронних компонентів транспондера та передачу даних від транспондера до зчитувача.
Транспондер генерує у відповідь на запит зчитувача власний пакет даних з цифровим кодом. Цей пакет надсилається радіопередавачем транспондера за допомогою його антени, тобто у пасивному транспондері одна і та сама антена використовується як для отримання енергії, так і для передачі даних до зчитувача.
У зчитувачі також одна і та сама антена використовується для передачі енергії до транспондера та отримання від нього даних. При наближенні транспондера до зчитувача утворюється система з індуктивним зв’язком, еквівалентна схема якої наведена на наступному рисунку.
Антена зчитувача, яка має індуктивність
(1)
Модуль вектора напруженості магнітного поля у точці на осі симетрії кільцевої рамкової антени зчитувача на відстані
(2)
де
Функція, що описується виразом (2), має максимум, який визначається співвідношенням [9]
. (3)
Виходячи з (3), для забезпечення максимального значення модуля вектора напруженості магнітного поля і ефективного функціонування системи ідентифікації, радіус кільцевої рамкової антени зчитувача повинен бути приблизно в
Важливим параметром, який значно впливає на надійність функціонування системи ідентифікації, є коефіцієнт індуктивного зв’язку між рамковими антенами зчитувача та транспондера. Він залежить від відстані між антенами, геометричних розмірів антен та кута між їхніми площинами, та визначається виразом
(4)
де
З виразу (4) випливає, що при перпендикулярному розташуванні антен зчитувача та транспондера ідентифікація взагалі неможлива.
Представимо, що людині якимось чином вживили пасивний транспондер. Якщо необхідно здійснити ідентифікацію людини на відстані 200 метрів від ретранслятора 5G, ретранслятор (у відповідності з виразом (3)) потрібно обладнати кільцевою рамковою антеною діаметром біля 568 метрів (висота будинку, який має 162 поверхи), і забезпечити паралельність площин антени та транспондера !!!
Слід відзначити, що існують інші фактори, які впливають на відстань ідентифікації. Це в першу чергу електромагнітні завади, вихідна потужність радіопередавача транспондера, вихідна потужність радіопередавача зчитувача, та багато інших.
Якщо врахувати ці фактори, розрахунковий розмір антени ще збільшиться. Але у даному випадку, навіть розрахований у першому наближенні розмір антени доводить неможливість подібної ідентифікації. А вакцинування людей за допомогою технології 5G, дистанційне вживлення чіпів (до речі chip це інтегральна мікросхема), чіпування за допомогою лазерного промінню — це повна нісенітниця.
Окрім того, конспірологи забувають про можливості сучасних інформаційних технологій, які дозволяють дуже ефективно ідентифікувати людей і відслідковувати їх дії i без так званого чіпування.
Будь-яка людина надає можливість визначити її місцезнаходження в момент оплати банківською картою, коли користується мобільним телефоном, мережею Internet, за допомогою зовнішніх камер спостереження, коли використовує ID-карту або пред'являє паспорт чи посвідчення водія.
А Google і Facebook, завдяки аналізу наших запитів та лайків, у багатьох випадках мають про нас більше інформації і знають нас краще, ніж ми самі. Виходячи з цього, будь-яке чіпування в умовах сьогодення просто не має сенсу.
Висновок — чіпування населення Землі з використанням технології 5G для тотального контролю над людьми є АБСОЛЮТНОЮ МАЯЧНЕЮ, на яку не слід взагалі звертати увагу.
Посилання
Читайте також:
Чому може навчити вінничан Ріо-де-Жанейро у проблемі з COVID-19?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Говорят о 5G с несущей частотой сверх 3 гигагерц а приводят в пример устройства на 125 килогерц , а это имеет огромное значение . Высокочастотные устройства более компактны чем низкочастотные