Збираємо домашню аптечку: у скільки обійдеться необхідний набір ліків, якщо купувати у Вінниці

Збираємо домашню аптечку: у скільки обійдеться необхідний набір ліків, якщо купувати у Вінниці
Фото ілюстративне
  • Базовий набір медикаментів й до початку повномасштабного вторгнення мав бути у кожній домівці, а тепер й поготів. Дізналися, яка його вартість у нашому місті.

Можна було б розпочати цей текст з того, що велика війна триває вже третій рік, тому настав врешті час зібрати домашню аптечку. Та її компоненти далеко не завжди можуть знадобитися нам саме внаслідок бойових дій, але й через цілком буденні ситуації. До прикладу, коли через необережне поводження з ножем порізати руку, чи коли щось їстівне викликало алергічну реакцію, а також через багато інших, подекуди більш серйозних, ситуацій. 

Тому зберімо вже ту домашню аптечку, щоб почувати себе більш впевнено, а у разі чого й підготовленими.

Знайти перелік необхідного для збирання аптечки зовсім нескладно. Достатньо ввести пошуковий запит в Google з ключовими словами. Результатів з порадами буде чимало: від пересічних українців до військових лікарів. Ми ж скористалися рекомендаціями від МОЗ України. Ось вони:

Відео дня

Ознайомившись з переліком, дізналися, скільки всі ці складники в середньому коштують в аптеках нашого міста. Рахували по одному екземпляру, але деякі компоненти краще мати в кількох, як ось жарознижувальні, бинти, рукавички тощо.

Люди з хронічними захворюваннями, мають заздалегідь потурбуватися про щонайменше двотижневий запах необхідних ліків. Те саме стосується й виробів, що приймаються на регулярній основі, як ось гормональні препарати.

Крім того, в умовах війни потрібно додати до аптечки якісний турнікет для зупинки кровотечі і навчитися ним користуватися. Памʼятаймо, що в критичних ситуаціях рятує не аптечка і її наповнення, а вміння правильно ним користуватися.

Еластичний бинт

Застосування: фіксація суглоба, пошкодженого внаслідок вивиху, у необхідному положенні; скорочення підвищеного навантаження на зв'язки, що виникає внаслідок розтягування; попередження набряку тканин після забоїв, тиснуча повʼязка.

Вартість: 50 гривень (за два метри)

Безпечні шпильки

Застосування: фіксація країв бинта або елементів одягу. 

Вартість: 50 гривень (набір з 60 штук)

Стерильні рукавички 

Застосування: захист як постраждалого, так і людини, яка надає першу медичну допомогу від інфекції, а також бруду, що може потрапити в рану і кров. 

Вартість: 10 гривень

Пінцет 

Застосування: витягування з тіла різного роду сторонніх предметів, наприклад, скла, уламків тощо. Фахівці радять придбати прямий, без зубчиків та викривлень.

Вартість: 100 гривень

Ножиці 

Застосування: розрізання не лише бинтів, але й одягу та постраждалому для забезпечення доступу до пошкодженої частини тіла. Для аптечки рекомендують придбати тактичні медичні ножиці. Вони мають безпечну заокруглену форму, завдяки чому застосовуються для розрізання одягу, коли потрібно звільнити доступ до рани, а також різання бинтів, перев'язок та інших матеріалів.

Вартість: 200 гривень

Антисептичні серветки

Застосування: забезпечення чистоти та стерильності, протирання. У МОЗ також радять мати в домашній аптечці не спиртові серветки.

Вартість: 50 гривень

Термометр 

Застосування: для вимірювання температури. Найточнішим вважається ртутний, а ось безпечнішим — електронний.

Вартість: 150 гривень

Пластирі (у тому числі для очей) 

Застосування: закриття та захист рани від попадання бруду та бактерій; уникнення повторного механічного пошкодження; стягування краю ран, що прискорює її загоєння. 

Вартість: 50 та 70 гривень відповідно

Стерильні бинти 

Застосування: накладання пов'язок, перевʼязування ран. 

Вартість: 15 гривень

Трикутникові (косинкові) повʼязки 

Застосування: фіксація, іммобілізація та перев'язка кінцівок або голови. При забоях, травмах, вивихах, переломах та інших пошкодженнях як фіксатор кінцівки перед тим, як її огляне фахівець.

Вартість: 120 гривень

Антисептичний засіб  

Застосування: знезараження шкірних покривів і поверхонь предметів. Мова про хлоргексидин, 70% спирт тощо. Варто памʼятати, що йод, перекис водню не використовують як антисептичні засоби.

Вартість: 30 гривень

Знеболювальні та жарознижувальні 

Застосування: мова про парацетамол та ібупрофен. Багато лікарів рекомендують тримати в аптечці ці обидва лікарських засоби. Це пов'язано з тим, що на той чи інший препарат в людини може бути алергія чи індивідуальна непереносність. 

Вартість: парацетамол — 35 гривень; ібупрофен — 60 гривень

Розчин для відновлення водно-сольового балансу при отруєнні та сорбенти 

Застосування: виведення з організму токсинів. У переліку МОЗ йдеться про препарати на основі діоксиду кремнію, тобто це не чорне активоване вугілля.

Вартість: від 50 гривень

Антигістамінні препарати 

Застосування: при проявах алергічної реакції. Радять мати як таблетки (активна речовина: лоратадин, цетиризин тощо), так і крем / мазь (активна речовина: дифенгідрамін).

Вартість: від 50 гривень

Краплі для промивання очей

Застосування: допомагають зволожити й очистити очі, зняти подразнення та підтримати їх здоров'я.

Вартість: від 50 гривень

Орієнтована вартість домашньої аптечки: 1090 гривень

У добірці МОЗ немає цих препаратів, але ви можете їх додати до своєї домашньої аптечки: седативні (заспокійливі), протидіарейні препарати, препарати для серцево-судинної системи, судинозвужуючі препарати для носа, йодид калію (у разі ядерної катастрофи).

Читайте також:

«Написав заяву на посмертне донорство»: лікарня Пирогова у трійці лідерів з пересадки донорських органів

Відкрито понад сто вакансій: огляд пропозицій роботи у Вінниці, де обіцяють бронювання

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Татьяна
    Яка базова аптечка?Ви бачили ціни на ліки? Чому мовчать журналісти та  небайдужі громадяни?Ціни  на ліки ростуть  з кожним днем!
  • Alexandr
    Візьмемо пенсію ~3500 грн. Заплати за житло, купи поїсти, а далі ні у чому собі не відмовляй.

keyboard_arrow_up