За тиждень з грипом звернулись сім тисяч людей: Вінниччина наближається до епідемічного порогу

- Медики Вінниччини застерігають: область наближається до епідемічного порогу. За останні три тижні в області на 40% зросла кількість хворих на грип.
- Як поширюється вірус, які симптоми мають інфіковані та як вберегтися від хвороби — розповіли лікарі.
За останні три тижні у Вінницькій області на 40% зросла кількість хворих на грип. Лише за попередній тиждень до лікарів звернулось близько семи тисяч людей із симптомами грипу та ГРВІ, що на 20% більше, ніж попереднього.
Динаміка поширення вірусу
У лікарнях збільшились госпіталізації дорослих і дітей, хворих на грип. Загалом рівень захворюваності наближається до епідемічного порогу. Про це повідомив директор Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб Ігор Матковський під час брифінгу в офіційному медіацентрі Вінницької обласної військової адміністрації.
— На цей час рівень захворюваності не досяг епідемічного порогу. Проте наближається до нього — залишилося трохи більше 19%, — сказав Ігор Матковський. — Це означає, що ситуація вимагає підвищеної уваги та заходів профілактики.
За словами директора Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб, вірусологічні дослідження лабораторії підтвердили циркуляцію таких збудників:
- грип А — 15 випадків,
- грип В — 8 випадків,
- респітаторно-синцитіальний вірус — 9 випадків,
- риновірус та аденовірус — по 5 випадків,
- метапневмовірус — 4 випадки.
За словами Ігоря Матковського, ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ й надалі загострюється.
— За п’ять тижнів цього року було виявлено 47 позитивних зразків грипу. Крім того, зафіксовано випадки метапневмовірусу, аденовірусу та парагрипу. Загалом 50% усіх вірусних збудників — це віруси грипу, — розповів Матковський. — Кількість госпіталізацій також зросла, серед пацієнтів багато дітей. За місяць стаціонарної допомоги потребували понад 1300 осіб, з яких 900 — діти. За останній тиждень у лікарні потрапили 337 людей, серед них 184 — діти до 17-ти років.
Ігор Матковський нагадав, що найефективніший спосіб захисту від грипу — вакцинація.
— Вакцина знижує ризик важкого перебігу хвороби та її ускладнень, — зазначив лікар-інфекціоніст.
Серед хворих чимало дітей
За словами медичного директора Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Оксани Моравської, в інфекційному відділенні знаходиться лише четверо дітей.
А ось в обласній дитячій інфекційній лікарні наразі на стаціонарі перебуває 25 пацієнтів. Серед госпіталізованих є важкі. Один із найскладніших випадків — семимісячна дитина, яка протягом тижня перебувала на апараті штучної вентиляції легенів. Вона досі залишається в лікарні, адже інфікувалася одразу трьома вірусами.
— Діти є різні. Звичайно, в стаціонар до нас потрапляють не менше, ніж середнього ступеню важкості. Були діти важкі, які знаходились на штучній вентиляції легенів, в реанімації, — розповіла директорка обласної дитячої інфекційної лікарні Людмила Бровінська. — В нас є 7-місячний хлопчик, який перебував тиждень на ШВЛ. У цієї дитини поєднано три віруси — грип В, РС-вірус і метапневмовірус.
За словами медикині, перші ознаки недуги — як при ГРВІ.
— Це ломота в тілі, біль в очах, висока температура, лихоманка, — зазначає Бровінська. — У деяких випадках спостерігається сухий кашель, але це не обов’язково,
Щоб знизити ризик інфікування, медики рекомендують дотримуватись особистої гігієни, уникати скупчень людей. Вірус поширюється при близькому контакті з інфікованою людиною (повітряно-краплинним шляхом).
Читайте також:
Вінницькі медики врятували дитину від серйозних ускладнень вітряної віспи
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.