Вінничани можуть безкоштовно вакцинуватися від дифтерії та правця

Вінничани можуть безкоштовно вакцинуватися від дифтерії та правця
  • З з 24 по 30 квітня у світі відзначають Всесвітній та Європейський тиждень імунізації.
  • У Вінниці планується виїзд медичних фахівців з різних закладів охорони здоров’я в рамках цієї ініціативи.
  • Вакцинуватимуть дорослих від дифтерії та правця.

Як повідомляють на сторінці Вінницької міської ради, 16 та 23 квітня у місті вакцинуватимуть дорослих від дифтерії та правця. Захід організовують департамент охорони здоров’я Вінницької міської ради та Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Вакцинацію проводитимуть два фахівці: лікар та медсестра Центру первинної медико-санітарної допомоги №1.

  • 16 квітня з 12.00 до 15.00 усім охочим громадянам робитимуть щеплення у Центральному міському парку ім. Леонтовича (площа біля літнього театру).
  • 23 квітня подібний захід планують провести на площі Європейській з 12.00 до 15.00.

Вакцинація безкоштовна.

Відео дня

Як зазначають у департаменті охорони здоров’я ВМР, у дорослому віці ревакцинація розпочинається з 26-ти років. Щеплення потрібно поновлювати кожні 10 років для дорослої людини.

Довідка

Дифтерія проявляється у вигляді ангіни, під час якої в горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, факторами передачі також можуть бути предмети побуту: посуд, іграшки тощо. Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, який потрапляє до крові й вражає різні органи, найчастіше серце, нервову систему, нирки. Для лікування дифтерії використовується протидифтерійна сироватка та антибактеріальна терапія. Навіть попри своєчасне лікування близько 20% хворих помирають.

Правець вражає нервову систему і проявляється сильними судомами, що іноді можуть призвести до переломів кісток, проблем з ковтанням. Хвора людина відчуває сильні болі. Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Наприклад, дитина може інфікуватися, поранившись цвяхом чи об паркан, через подряпини, в які потрапить земля. Прогноз у разі захворювання несприятливий. Навіть попри екстрену реанімацію та оперативне медичне втручання, смертність досягає 25–80%. Смерть, як правило, настає через спазм дихальних м’язів і параліч серцевого м’яза.

 

Читайте також:

Скандал навколо психоневрологічного інтернату, де за два роки померли 27 людей. Що каже влада?

Де і коли у Вінниці можна вакцинувати домашніх тварин від сказу. Адреси

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Жора

    А где в Виннице Европейская площадь находится?

keyboard_arrow_up