Пораненим військовим спростили виїзд на лікування за кордон

Пораненим військовим спростили виїзд на лікування за кордон
  • В Україні спростили механізм направлення поранених військових на лікування за кордон. Відповідну постанову нещодавно ухвалив Кабмін.

Уряд України спростив механізм виїзду поранених військових на лікування або реабілітацію за кордон. Тепер військово-медичні установи зможуть самостійно визначати, чи потрібна бійцю медична допомога в іншій країні. У Міністерстві охорони здоров'я зазначили, що проведення консиліуму лікарів тепер не потрібне.

Відтепер медзаклад, в якому військовий перебуває на лікуванні, самостійно формуватиме висновок про необхідність направлення на лікування за кордон та надсилатиме пакет документів до відповідного державного органу, що входить до складу сектору безпеки й оборони. Таким чином, висновок про необхідність направлення військового на лікування за кордон прийматиметься без консиліуму військово-медичного закладу.

Ухвалене рішення дозволить спростити процедуру направлення захисників України на лікування до клінік Європи. Оскільки одним з першочергових пріоритетів уряду є забезпечення військовослужбовців необхідною медичною та реабілітаційною допомогою.

Відео дня

Українським військовим спростили виїзд на лікування - фото 523264

— Українські бійці щодня ризикують своїм життям і здоров’ям, захищаючи наше з вами життя і свободу. Наше спільне завдання — забезпечити всі умови для надання їм усієї необхідної медичної допомоги. Тепер військові зможуть значно легше та швидше отримати направлення на лікування за кордоном. Цим рішенням ми суттєво спростили та вдосконалили діючу систему медичної евакуації за кордон для військових, — розповів Віктор Ляшко.

Україна бере участь в європейській програмі  «Евакомед», яка дозволяє направляти за кордон в рамках медичної евакуації поранених і постраждалих внаслідок бойових дій.

 

Читайте також:

Наші військові знищили вчора два БпЛА типу «Мерлін», один «Орлан-10» та три радіостанції

«Руки й очі хірурга залишаються найкращим інструментом» — головний хірург ЗСУ Костянтин Гуменюк

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Тетяна Карук-Джига

    НАКІНЕЦЬ ТО РОДИЛИ.ДЯКУЮ

keyboard_arrow_up