У всіх громадах Вінниччини перевірятимуть здоров’я школярів

- На Вінниччині стартує важливий медичний проєкт. Тепер школярів будуть масово обстежувати, адже пілотне дослідження показало шокуючі результати: більшість дітей мають проблеми зі здоров’ям.
На Вінниччині в усіх громадах розпочинається масштабний проєкт «Здорове майбутнє Вінниччини». Його мета — провести медичне обстеження всіх школярів, залучивши вузьких спеціалістів.
Чому це важливо
Пілотний проєкт, який раніше провели у Мурафській громаді, показав, що 70% оглянутих дітей мають різні захворювання та патології. За словами голови обласної ради Вячеслава Соколового, повномасштабна війна, стреси та наслідки коронавірусу негативно впливають на здоров'я дітей.
Як проходив пілотний проєкт
- Два місяці тривало обстеження у Мурафській громаді.
- Лікарі здійснили 8 виїздів у села.
- Оглянули 442 дитини.
- Найбільше виявили лор-патологій.
Директорка обласної дитячої лікарні Лілія Діденко зазначила, що, за статистикою, вже понад 30% першокласників мають проблеми зі здоров’ям, а до кінця школи «фактично здорових дітей майже немає».
Проєкт вирішили поширити на всю область, адже турбота про здоров'я дітей є пріоритетом. У майбутньому до обстежень залучать районні лікарні, а також спеціалістів обласної дитячої лікарні через телемедицину.
Читайте також:
На Вінниччині зафіксували спалах АЧС. Карантин запровадили у семи селах
У Вінниці триває головна літературна подія року — дводенний VinBookFest-2025
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
І до гінеколога нас повели в 9 класі .ніхто не питав ніколи батьків
Знищили все, що можна! Куди дітей на літо відправити для оздоровлення? Де дитячі табори на Старому місті? Це межа міста, як зручно батькам було б завести дитину і забрати. Чи були зміни. Дитина лишалась на днів 20 у таборі. Потім були зміни. Багато дітей не хотіло уходити, лишались на другу зміну. Діти жили, їли, спали, змагались, розвивались, спілкувались разом. Знаходили нових друзів у таборі. Профспілки допомагали батькам оплатити відпочинок дітей частково, або повністю. Зараз покоління хворих дітей. Мають довідки про звільнення від фізичного виховання чи спецгрупи. Чому так? Дивлюсь олімпійські змагання і дивують, як в таких умовах наші діти досягають таких результатів. Завдяки тренерам та батькам такі результати і медалі. І діти та молодь наша українська просто найкращі, цілеспрямовані, загартовані. Немає фінансування!!! А чому? А ви подаєте запити, коли бюджет на наступний рік підписують? Що там робить міністр спорту і молоді? Навіщо воно потрібно те міністерство?
Є прізвища, дехто і досі працює, хто має безпосереднє відношення до руйнування і занепаду всього, що належало і будувалось для дітей, для їх фізичного розвитки і дозвілля.
І держава не повинна знімати з себе відповідальність за ці злочини. Минули десятиліття. Хто винен? А винні є!
Просто ніхто цим займатися не буде! Пріоритети не ті!