У Вінниці дітям проводять операції за інноваційною методикою Nuss-Park

У Вінниці дітям проводять операції за інноваційною методикою Nuss-Park
  • У Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні проводяться операції за інноваційною методикою Nuss-Park. Такі операції роблять лише у Вінниці та в Києві.

Операції за інноваційною методикою Nuss-Park проводять лише пацієнтам дитячого віку, в яких діагностують змінену форму грудної клітки у вигляді западіння, тобто лійкоподібна форма, або ж грудна клітка «чоботаря».

Дітям, які мають таку деформацію грудної клітки, виконується оперативна корекція цієї патології малоінвазивним шляхом. Про це повідомляє Департамент охорони здоровя та реабілітації Вінницької ОДА. 

Відео дня

Днями в Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні була проведена така операція 16-річному пацієнту, у якого була діагностована лійкоподібна деформація грудної клітки. Команда хірургів лікарні під керівництвом торакального хірурга, к.мед.н., доцента Вінницького національного університету ім. М.І. Пирогова Анатолія Сасюка успішно прооперували пацієнта.

Анатолій Сасюк розповідає, що дана закордонна методика, дозволяє уникнути великої травматизації пацієнта. Такі операції показані дітям з лійкоподібною деформацією грудної клітки ІІ та ІІІ-го ступенів, оскільки така патологія значно погіршує якість життя пацієнта, так як пригнічує функції внутрішніх органів грудної клітки з одного боку, та викликає виражений психологічний дискомфорт причиною якого є значний косметичний дефект.

«Такі операції ми проводили ще до 2019 року, але вони були дуже травматичні, оскільки застосовувалась методика Ravitch, що передбачала видалення частин ребер, груднини, а в її модифікації ще і встановлення металевої корегуючої пластини з фіксацією до неї груднини, — розповів Анатолій Сасюк. — У випадку використання методики Nuss-Park, ми нічого не видаляємо, не робимо розрізу посередині грудної клітки. Робимо лише два невеликі розрізи з боку під пахвами й проводимо спеціальну пластину між грудиною та серцем. Вирівнюємо грудну клітку під відеоендоскопічним контролем. Для пацієнта така операція мінімально травматична. Такі деформації зазвичай проводять дітям після 12 років, звісно якщо немає абсолютних показань для того, щоб такі оперативні втручання відбулися раніше».

Наразі пацієнт почувається добре. На наступному тижні його випишуть додому.

 

Читайте також:

Міжнародний День людей з інвалідністю на Вінниччині відзначили концертом

У «пироговці» пацієнту провели реконструкцію обличчя після важких травм

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up