Три етапи розвитку хвороби. Інфекціоністка розповіла, як проходить COVID-19

Три етапи розвитку хвороби. Інфекціоністка розповіла, як проходить COVID-19
  • П'ятнадцять днів тому, ми проводили опитування, де запитували чи вінничани стикалися з коронавірусом. Проголосувало понад 500 чоловік. 29% з опитаних не мали справу з COVID-19.
  • Однак хвороба існує і її перебіг довгий, а іноді вкрай складний. Професор, заслужений лікар України та лікар інфекційних хвороб Ольга Голубовська розповіла про етапи захворювання.

Опитування ми проводили у матеріалі: Чи довелося вам стикатися з коронавірусом? Ось його результати:

— COVID-19 - інфекційна хвороба, яка не має нічого спільного із грипом за наслідками для хворого та навантаженням на систему охорони здоров’я. Це довготривале захворювання, яке має кілька етапів розвитку. Можна умовно виділити три головних етапи розвитку цієї хвороби, — зазначають у МОЗ та посилаються на Ольгу Голубовську.

Перший етап

Це перший тиждень захворювання, коли хворі почувають себе, як правило, здоровими. У 80% людей захворювання закінчується на цьому етапі та переноситься у легкій формі. Отже, не потрібно панікувати у разі позитивного результату тесту. Є велика ймовірність того, що ви потрапите у цей відсоток. Не потрібно вживати антибактеріальні чи гормональні засоби на цьому етапі розвитку хвороби.

Відео дня

Другий етап

У 10-30% людей захворювання переходить у другу фазу. В обох випадках необхідно вчасно звернутись до сімейного лікаря, застосовувати загальнозміцнюючі вітаміни, вести нормальний спосіб життя та збалансовано харчуватись.

Починаючи з другого тижня інфікування організму, розвивається найважча фаза хвороби, під час якої здійснюється ураження органів та імунної системи. Лікування на цьому етапі спрямоване на стримування “штурму” імунної системи пацієнта. Ця фаза триває від 1 до 3 тижнів та зазвичай передбачає стаціонарне лікування хворих.

Третій етап

«Постковідний синдром» сьогодні інтенсивно вивчається у світі. Людина, яка перехворіла на COVID-19, може повторно заразитися. Згідно з нормативними документами, особа може знаходитись на лікарняному до 1 місяця після перенесеної коронавірусної інфекції. 

Україна, як і інші країни світу, входить у найважчий сезон перебігу пандемії. Про це свідчить прогнозований приріст захворювання та зростання кількості важких форм хвороби. Такий приріст є великим навантаженням на систему охорони здоров’я. Зокрема, у всьому світі гостро постає проблема нестачі лікарів. За цих умов медичні працівники, які рятують життя українців щодня, звертаються до нас із проханням допомогти та закликають дотримуватись правил карантину.

Як не захворіти?

Головний спосіб протидії захворюванню — мінімізація ризику інфікування шляхом роз’єднання можливих джерел інфекції та використання засобів особистої гігієни. Кожен повинен сприймати себе як потенційно інфікованого і з особливою обережністю поводити себе поряд з іншими людьми, серед яких значна кількість належить до груп ризику. Молодь та діти, які є головним джерелом інфекції, зазвичай переносять коронавірусну хворобу у легкій формі.

 

 

Читайте також:

Кількість хворих та смертей стрімко зростає. Яка ситуація з COVID-19 в Україні та Вінниці?

П'ять смертей та 158 нових випадків. Дані про COVID-19 по Вінниці та районах

Переносять, як середньої тяжкості ГРЗ? Запитали лікарів про перебіг коронавірусу у дітей

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Valery Teilor

    Для того чтобы не болеть, надо поднимать иммунитет разными продуктами. Моя семья, например ,  на https://healthfood.wiki/prodykty/chernika подсела))И мы все очень довольны)

  • Nord Kirsten
    Во-первых, звучит немного странно, что у 80% заканчивается все на первом этапе, а у 30% переходит во второй. Во-вторых, почему из-за этих20% у которых что-то там страдают остальные 80%. Есть тут что-то неправильное, что скорее всего связано с нашей системой здравоохранения и несовершенством методик диагностики.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Небезпека в банці. Що таке ботулізм і як уникнути смертельної загрози 20:22 Чи буде базова військова підготовка обов'язковою для всіх студентів? Відповідає адвокат 20:05 Ветеранів та їхні родини запрошують на безкоштовний інтенсив з SMM 19:19 До 150 тисяч гривень на рік: скільки коштує навчання у вінницьких училищах? Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба! 19:07 У Вінниці пройшов ретрит для військових, де допомагали відновити ментальне здоров'я 18:04 Гурт ТІК запалив на фестивалі у Польщі! Хіт «кацапи» всі гучно співали в годині їзди від калінінграду photo_camera 18:02 Троє вінницьких захисників повернулися з полону: зворушливі зустрічі на рідній землі photo_camera 17:07 Екстремальні «покатушки»: водія BMW оштрафували за катання з пасажирами на вікнах 16:04 Мільйонні махінації на ремонті доріг: прокуратура вимагає повернути кошти до бюджету 15:41 У Вінницькій та ще восьми областях викрили мільйонні хабарні схеми photo_camera 15:10 «Купують менше, рахують кожну гривню»: сезонні овочі та фрукти у Вінниці дорожчають play_circle_filled 14:41 Вінничан запрошують долучитися до обговорення майбутнього «Території SUN» 14:30 Два несподіваних спосіби наповнитись енергією — без кави і без тренажерки (Новини компаній) 13:48 Як змінився ринок житла у Вінниці та сусідніх регіонах: цифри вас здивують 13:06 У Літинських Хуторах загинув 65-річний велосипедист: його збив автомобіль 12:19 Де відбулися найзапекліші бої та скільки ворога знищили? Дані з фронту photo_camera 11:50 Де зробити професійну чистку зубів у Вінниці? Огляд кращих стоматологій міста (партнерський проєкт) 11:08 У Гнівані 10-річна дівчинка постраждала в ДТП за участі легковика та КамАЗа photo_camera 10:12 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 9 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up