Сонячні промені чи добавки? Як навесні підтримувати потрібний рівень вітаміну D3 в організмі

- Вітамін D — це один з найважливіших вітамінів для здоров’я людини.
- Не обов'язково його приймати у вигляді добавок. Навесні, коли дні стають довшими та теплішими, з’являється більше можливостей для отримання вітаміну D із сонячних променів.
Вітамін D — один з найважливіших вітамінів для здоров’я людини. Він допомагає засвоїти кальцій та фосфор, що необхідні для зміцнення кісток та зубів. Крім того вітамін D зміцнює імунну систему, знижує ризик розвитку захворювань серця та діабету, а також покращує настрій, стан волосся та нігтів.
Здорові кістки. Вітамін D допомагає організму засвоювати кальцій і фосфор, які необхідні для їх будівництва. Дефіцит вітаміну D3 у жінок, особливо після менопаузи, може призвести до остеопорозу, захворювання, яке викликає крихкість кісток і підвищує ризик переломів.
Імунна система. Зміцнюючи захисні механізми організму, він допомагає знизити ризик інфекцій та аутоімунних захворювань. Впливає на процес дозрівання і активації Т- і В-лімфоцитів, збільшує їх кількість. Завдяки цьому організм ефективніше бореться з інфекціями та хворобами.
Чутливість до інсуліну. Дослідження показують, що вітамін D може покращити чутливість до інсуліну, що допомагає контролювати рівень цукру в крові. Жінкам із надмірною вагою та синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ) або під час менопаузи, де підвищений ризик резистентності до інсуліну, достатній рівень вітаміну D може бути особливо корисним.
Психічне здоров’я. Дефіцит цього вітаміну часто пов'язаний з депресією і погіршенням настрою. Багато досліджень показують, що він має нейропротекторні властивості та може підтримувати вироблення нейромедіаторів, таких як серотонін, який називають «гормоном щастя», який відповідає за регуляцію настрою та наше самопочуття. Регулярне вживання вітаміну D3 може допомогти запобігти депресії, особливо в періоди з меншою кількістю сонячного світла, наприклад, восени та взимку.
Здоров'я серцево-судинної системи. Дослідження показали, що дефіцит вітаміну D3 може бути пов’язаний із підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, таких як гіпертонія, атеросклероз та ішемічна хвороба серця. Крім того вітамін D3 має протизапальні та антиоксидантні властивості, які можуть захистити стінки кровоносних судин від пошкодження та утворення атеросклеротичних бляшок.
Фертильність. Наукові дослідження все більше підтверджують його вплив на якість яйцеклітин і гормональний баланс, які є ключовими факторами для правильного функціонування репродуктивної системи.
Забезпечуючи достатній рівень вітаміну D3, жінки можуть піклуватися про своє здоров’я та красу на багатьох рівнях, насолоджуючись кращим самопочуттям і життєвою силою. Тому варто запровадити звички здорового харчування, регулярно насолоджуватися сонцем у безпечний спосіб і, якщо необхідно, вживати харчові добавки.
Нестача вітаміну D
Навесні, коли дні стають довшими та теплішими, з’являється більше можливостей для отримання вітаміну D з сонячних променів. Якщо ви проводите достатньо часу на свіжому повітрі, то, можливо, вам не потрібно додатково приймати цей вітамін у вигляді добавок. Однак, якщо ви проводите більшість часу в приміщенні, варто розглянути можливість додаткового прийому вітаміну D, оскільки у цей період може розвиватися авітаміноз.
Якщо ви помітили такі симптоми, то це говорить про нестачу вітаміну D в організмі:
- Слабкість та втома.
- Проблеми зі зміцненням кісток, болі у суглобах, м’язах та спині, ламкість нігтів.
- Проблеми зі здоров’ям серця (ризик розвитку захворювань серця та судин, таких як гіпертонія, ішемічна хвороба серця та інфаркт міокарда).
- Зниження імунної системи та збільшення ризику розвитку інфекцій.
- Погіршення настрою: дослідження показують, що недостатній рівень вітаміну D може призвести до погіршення настрою, депресії та тривоги.
Сонячний вітамін
Вітамін D, який багато хто з нас також називають «сонячним вітаміном», є важливою поживною речовиною, яка відіграє ключову роль у підтримці доброго здоров’я та благополуччя.
— Сонце є основним джерелом вітаміну D3, — каже лікар. — Коли шкіра піддається впливу ультрафіолетових променів B, у шкірі виробляється провітамін D3, який потім перетворюється в активну форму вітаміну D3 в організмі. Час, необхідний для вироблення потрібної кількості вітаміну D3, залежить від багатьох факторів, таких як тип шкіри, сезон, широта та використання УФ-кремів.
Вітамін D3 також можна отримати, вживаючи багаті на нього продукти, такі як:
- жирна риба (лосось, скумбрія, сардини, вугор),
- яйця (особливо жовтки), печінка,
- молочні продукти (молоко, йогурт, сир),
- сушені гриби (наприклад, підберезники).
— Однак слід пам'ятати, що вміст вітаміну D3 в цих продуктах різний і часто недостатній для покриття добової потреби організму, — зазначила Гарнець.
Якщо сонця і продуктів недостатньо, вітамін D3 можна отримати з добавок.
— Добавки вітаміну D3 рекомендується приймати восени і взимку, а також влітку при незначному сонячному опроміненні. Рекомендована добова доза 800-2000 МО. Перед призначення відповідної дози необхідно здати аналіз крові на визначення вихідного рівня вітаміну D в організмі.
Читайте також:
Паління породжує безпліддя. Як впливає дим на репродукцію чоловіка та жінки, розповідає фахівець
Бере по 15 тисяч за консультацію: вінничанин лікує в інтернеті і не вважає рак хворобою
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.