Щодня в травмпункті міста 5-10 пацієнтів, але зміїних укусів поки немає

Щодня в травмпункті міста 5-10 пацієнтів, але зміїних укусів поки немає
  • Нічого просто так не буває: разом з сонечком та теплом ми отримали купу небезпеки навколо.
  • Хвороба Лайма, яку наполегливо нам передають кліщі. Сказ, від якого не застрахований жодний контакт з твариною (особливо дикою).
  • І нарешті повзучі гади, які самі по собі страшнуваті, ще й вкусити можуть до смерті 

 

Для лікарів травмпункту початок літа - найбільш урожайна пора на пацієнтів. Як каже завідувач Віталій Ціхоцький, тривають канікули і сезон кліщів.  

 - За день з кліщами приходить, в середньому, від 5 до 10 пацієнтів, все залежить від того, яка погода на вулиці. Якщо сонечко, то більше дітей випускають гуляти, якщо дощ, то менше, - каже лікар і додає, що коли вони витягують кліща, дають батькам, щоб ті віднесли його в лабораторний центр дослідити на хворобу Лайма. Кліщ має бути великим та непошкодженим. Тому краще довірити процедуру вилучення фахівцям і спостерігати за клінічними ознаками (почервоніння навколо укусу, температура) і не чіпати місце укусу, щоб не занести інфекцію. Хвороба Лайма або бореліоз у нас є, і це лікується, але може переходити в хронічну форму і маскуватися під інші хвороби.

Їжак, собака, хом’як

За словами Віталія Ціхоцького, також щодня до них приходять пацієнти, подряпані кішками, укушені собаками, хом’яками.  

Відео дня

- У середньому, за день укушених до п’яти людей, із них одну дитину госпіталізують, - розповідає травматолог.

Медики кажуть, що за рік у відділенні травматології лікують 60-70 пацієнтів, яких вкусили чи подряпали тварини. 

-  Нещодавно потрапила дитина з укусом їжака. Малеча гралася з тваринкою, ну як гралася, діти, вони ж досліджують, ну а піддослідний взяв і вкусив її палець, - розповідає лікар. - Батьки звернулись до нас, ми вимушені були покласти в лікарню, назначати вакцинацію, імуноглобулін (для цього все в лікарні є). Тому що не відомо, що то за їжак. 

Екзотика поки не зустрічалася

Останнім часом жодного випадку укусів гадюки у місті лікар травмпункту згадати не міг.  

- У нас є багато видів плазунів: медянки, полози, вужі і гадюки, які водяться там, де є болотиста та кам'яниста місцевість або зарослі,- каже лікар Ціхоцький. - Перше, про що потрібно пам’ятати, якщо йдете в ліс чи на рибалку - дивитися за дітьми, дивитися, куди ступаєш і бажано в гумових чоботях. 

А якщо вже вкусила гадюка, то лікар радить негайно звертатися до лікарні. Такого пацієнта госпіталізують в реанімаційне відділення, тому що потрібно надавати інфузійну терапію. Не накладати джгутів (бо не вмієте), не відстмоктувати (бо не завжди є потрібна для цього ємність, а ротом, то собі нашкодити). 

- У більш південних областях в лікарнях є протизміїні сироватки, в нас такі препарати зберігаються на головному офісі медицини катастроф (тому що рідкісні випадки) і в разі потреби постачають на лікарні, - каже лікар. - При укусах гадюк в нас проводять симптоматичне лікування: протинабрякова терапія, гормональна терапія (тому що гадюка виприскує гемолітичний яд, який викликає згортання крові). 

 

То протиотрута є, чи немає

На сайті Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в переліку наявних лікарських засобів протиотрути від змій немає. Втім, ми зателефонували до головного офісу на Пирогова та запитали, чи є в них такі препарати. Відповіли - так.

- Але вони просто так за бажанням не видаються, для цього має бути запит лікувальних закладів, - відповіла диспетчер медицини катастроф. - Тобто, якщо людина потрапляє в лікарню з укусом, лікарі закладу телефонують в медицину катастроф і одразу ж до лікарні привозять в спеціальному контейнері сироватку (так як вона має зберігатись при відповідній температурі та умовах). 

На запитання, чому на сайті в переліку цієї сироватки немає, відповіли, що напевне сайт не оновився, адже на сьогодні цей препарат є.

Втім, ми перестрахувалися і перевірили, чи є протиотрута у місцевих аптеках. Сайт Тabletki.ua не дав жодної позитивної відповіді по Вінниці, але рекомендував дві аптеки Ел'фарм в Києві. Там можна придбати цей препарат за 640-650 грн. 

 

Читайте також:

Сезон кліщів у розпалі. Як можна захиститись та що робити, якщо вкусили?

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня 09:06 На Великдень діятимуть обмеження на масові зібрання
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up