Що робити, якщо в сильну спеку сильно болить горло

Що робити, якщо в сильну спеку сильно болить горло
  • Влітку захворіти можна так само легко, як і в розпал епідемсезону.
  • Попили холодної водички, подихали сухим повітрям і от вже горло болить.
  • Що з цим можна робити самостійно, а коли потрібно звертатися по допомогу розповідає сімейний лікар.

За словами сімейної лікарки Лариси Титарчук, біль у горлі це один із симптомів, який може викликатися різними факторами.

— Не має значення болить горло влітку, взимку чи восени, тому що причина зовсім не в сезоні, — говорить лікарка. — Перша причина це вірусні інфекції. Тобто будь яка інфекція, яка супроводжується загальним знедуженням, підвищенням температури тіла, нежитю, незначним кашлем, може викликати відповідно першіння і біль у горлі. Друга причина це можуть бути якісь бактеріальні інфекції. Наприклад, такі як стрептококова інфекція. Тут дійсно біль у горлі буде доволі сильним і може бути підвищення температури тіла, причому ще й високе, і відповідно до цього не буде нежиттю, не буде кашлю — це класичний стрептококовий тонзиліт.

Але все таки про літо

— Влітку біль у горлі може виникати через подразнення, — розповідає сімейна лікарка. — Наприклад через надмірну сухість повітря, пил. Або якщо людина додатково палить або стояла близько біля людини яка палить, і вдихала тютюновий дим. Біль у горлі може бути через те, що людина занадто голосно говорила, або її робота пов’язана з тривалим голосовим навантаженням. Або людина співала, кричала.

Відео дня

Також причиною можуть стати будь які алергічні захворювання. Там де є постназальне затікання слизу з носоглотки, що може викликати першіння, дискомфорт і біль у горлі. Деякі люди, які мають гастроезофагеальну рефлюксну хворобу — це закиди кислого вмісту шлунку в стравохід та ротову порожнину, можуть також скаржитися на біль у горлі.

Що полегшує біль

А як бути з болем у горлі, який виникає після вживання холодних напоїв під час спеки.

— Якщо людина не звикла пити дуже холодні напої, це може стати сприятливим фактором, який плюсується до того, що людина десь уже зустрілася додатково з якимось вірусом, — каже Лариса Титарчук. — І відповідно одне допомогло іншому відбутися.

Хоча за словами лікарки, тим у кого дуже болить горло, особливо якщо це маленькі діти, і наприклад при стрептококовому тонзилофарингіті, рекомендується вживати морозиво.

— Воно полегшує біль, плюс калорійне, тож якщо дитина не може нічого їсти через біль, це додатково допомагає підтримати енергетичний баланс в організмі, — говорить лікар.

Втім, основна допомога при болях у горлі це тепле пиття. Гаряче навпаки буде посилювати ситуацію з болем у горлі, адже може давати додатковий опік і подразнення слизової.
Але тут кому що допомагає і все має бути в міру. Комусь допомагає знеболити горло розсмоктування кубиків льоду, комусь знову ж таки морозиво.
Якщо біль у горлі, який виник на фоні вірусноі чи бактеріальноі інфекції, і людина себе погано почуває, і її не допомагають вище названі методи знеболення, за словами лікаря можна застосовувати засоби на основі парацетамолу, ібупрофену. Для того щоб покращити і загальне почуття і зняти біль у горлі.

— Іноді застосовуються місцеві засоби, які допомагають при болі в горлі на основі флурбіпрофену або бензидаміну гідрохлорид, — розповідає Лариса Титарчук.

Коли дійсно треба до лікаря

— Є червоні прапорці, на які потрібно звернути увагу, — говорить медик. — Якщо біль у горлі дуже виражений і дитина чи доросла людина не може ковтати, не може говорити, плюс до цього є підвищення температури тіла, треба звернутися до лікаря. Якщо є виражена слинотеча і неможливість ковтання, плюс висока температура — також потрібно звернутися до лікаря. Якщо є набряк шиї, або збільшення мигдаликів, лімфатичних вузлів. Якщо є утруднене дихання, задишка. Якщо біль у горлі не проходить більше тижня — теж потрібно йти до лікаря.

Основні симптоми для звернення до лікаря:

  • висока температура
  • слинотеча
  • збільшення лімфатичних вузлів (які визуально видно)
  • неможливість ковтати


Читайте також: 

Ветерани та військовослужбовці Вінниччини отримають безкоштовне лікування зубів

Чи може медична допомога надаватись без направлення? Відповідь МОЗ

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Читач66
    Мені варто тільки чогось холодненького випити, як одразу боліти горло починає. Ця напасть переслідує мене з дитинства. На багато ліків вже імунітет виробився. У свій час содовий розчин допомагав, вже і він не справляється. Вирішила спробувати гомеопатію. почала Тонзилотрен приймати. Здивувалася. Надвечір горло вже не боліло.
  • Читач96

    У спеку часто виникають проблеми з горлом, особливо якщо пити дуже холодну воду. У мене минулого літа розвинулося ускладнення, і довелося звертатися до лікаря. Дуже допомогли тут — ЛОР-хірургія в Києві https://medikom.ua/stacionar-kiev-obolon/lor-hirurgiya-kiev/ Рада, що вчасно звернулася!

  • Инна Гавриленко
    Завжди думала, що влітку горло не болить, але цього року захворіла саме в спеку. Почала приймати Тонзилотрен і вже через два дні відчула значне полегшення. Дія м’яка, але ефективна, до того ж засіб натуральний. Дуже задоволена результатом!
  • Екатерина Кравченко
    З настанням холодів Тонзилотрен - наш головний помічник. Відкрили для себе цей засіб кілька років тому і донині рятуємося в основному тільки ним. Препарат ефективний, безпечний (можна діткам з 3 років) і складається з натуральних речовин, що ніяк негативно не позначається на здоров'ї. Добре знімає запалення і першіння в горлі, швидше лікує ангіну.

keyboard_arrow_up