Нещодавні дослідження показали,що у людини може розвиватися постковідний синдром – враження головного мозку. Вражається периферична нервова система та вегетативна. Все це впливає на важливі процеси в організмі: від серцебиття до травлення.
— Лікарі 18 відділення обласної лікарні імені Ющенка проводять роботу спрямовану на лікування психічних порушень у пацієнтів, що перехворіли на COVID-19, — розповідає лікарка-психологиня Тетяна Мерзенюк.
Симптомами постковідного синдрому можуть бути:
— Лихоманка та запалення, що виникають при захворюванні на коронавірус, порушують роботу судин, роблячи клітини крові більш схильними до злипання та перешкоджають організму розчиняти тромби. Це може призвести до закупорки судин у тканинах та органах у всьому тілі. Загрозливі для життя згустки крові можуть виникати, навіть після того, як симптоми інфекції зникнуть, — зазначає лікарка.
Дисфункція слизової оболонки судин головного мозку та пов’язані з цим порушення згортання крові, можуть спричинити інсульт та мозкову кровотечу, також можуть виникати вищеописані симптоми постковідного синдрому.
Розвитку психічних порушень і формуванню аутоагресивної поведінки пацієнтів з коронавірусом сприяють наступні чинники:
Восени 2020 року в Україні та світі виникла хвиля самогубств, пов’язаних із захворюванням на COVID-19.
Причинами суїцидів пацієнтів, що хворіють на COVID-19 можуть бути психічні і неврологічні розлади:
— Хронічний стрес, довготривалі коливання та порушення настрою, зловживання психоактивними речовинами та алкоголем, також підвищують ризик розвитку суїцидальної поведінки при COVID-19, — повідомляє лікарка Тетяна Мерзенюк.
В психоневрологічній обласній лікарні імені академіка Ющенка приймають пацієнтів, що перехворіли на COVID-19. Дані заходи націлені на мінімізацію негативних відстрочених наслідків коронавірусу на психіку та нервову систему людини в умовах пандемії.
— Велика увага приділяється ранній діагностиці тривожних та депресивних розладів, ризику виникнення суїцидальної поведінки даної категорії пацієнтів. Для цього детально оцінюють психічне здоров’я пацієнта, когнітивну сферу, використовуючи ряд опитувальників та тестів, проводять психокорекційні бесіди, — розповідає практикуючий психолог.
В разі виявлення симптомів тривоги, депресії, неврастенії та інших розладів, лікарі 18 відділення застосовують:
Лікарка, щоб профілактувати «психічні розлади, пов’язані з COVID-19», радить притримуватись наступних рекомендацій:
Якщо Ви відчули симтоми постковідного синдрому,звертайтесь за спеціалізованою допомогою до лікарів у ВОКПЛ ім. акад. О.І. Ющенка 18 відділення,
Тел. (0432) 50-79-38
Читайте також:
В Калинівці збили велосипедиста. Водій спішив до родички, яка потрапила в ДТП
На Вінниччині вже померла 331 людина від коронавірусу. Цифри по районах
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер