Матір запевняє, що під час щеплення у дочки була підвищена температура, лікар заперечує: температура була в нормі
Уже майже три місяці піврічна Яна кочує по лікарнях. Спочатку реанімація обласної дитячої, потім інфекційне відділення тієї ж лікарні та, нарешті, дитяча неврологія лікарні ім. Ющенка.
До реанімації дівчинка потрапила з високою температурою, згодом у неї почалися судоми, а тіло паралізувало.
У тому, що трапилося, батьки дитини звинувачують дільничного педіатра. Вона, за їх словами, дала направлення на щеплення немовляті, незважаючи на те, що дитина нещодавно перехворіла і в день щеплення у неї була температура.
Лікар у свою чергу запевняє, що її вини тут немає. Та і не могло щеплення стати причиною гнійної інфекції у дитини, каже вона.
- Нам зателефонувала лікар і сказала, що запрошує дитину на щеплення, - розповідає матір Яни Марина. - Я відповіла, що дитина хворіє. Через тиждень лікар знову зателефонувала - знову запрошувала на щеплення. Я запитала, чи нічого страшного в тому, що дитина буквально щойно перехворіла. Лікар сказала, що нічого.
За словами матері, педіатр оглянула немовля і поміряла температуру. На термометрі було 37,1.
- Вона сказала, що таке у немовлят до півроку трапляється, - розповідає далі Марина.
Лікарка розповіла матері, що після щеплення у дитини можливе підвищення температури, та порадила в такому випадку дати немовляті жарознижувальне. Але, як запевняє Марина, не повідомила про можливість відмови від щеплення.
- Ми її запитували, як можна відмовитися, - пояснює жінка. - Вона сказала: „Шукайте будь-якого лікаря, який би написав для вас відвід”.
Марина підписала згоду на щеплення, проте, як вона запевняє, лише на два. А як згодом виявилося за медичною документацією, Яні зробили три щеплення. І, як зізнавалися батькам у лікарнях, причиною хвороби їх дочки є саме те третє щеплення. Щоправда, як зізнається матір, офіційно підтвердити це ніхто не погоджується.
За словами дільничного педіатра, ситуація була дещо іншою.
Ніякого підвищення температури у маленької Яни не було. Як запевняє лікар, температура була 36,4, і саме це і зазначено у медичній картці дівчинки. І про хворобу, яку Яна перенесла перед щепленням, лікарю не повідомили.
- Якби я знала, що дитина хворіє, по-перше, б я її спостерігала, - каже педіатр. - А по-друге, ні в якому разі не дозволила б щеплення. Адже після хвороби робити його не можна.
Запевняє лікар і в тому, що повідомила матір Яни про можливість відмови від щеплення та про можливі побічні наслідки від нього. І що мати підписала дозвіл саме на три щеплення.
Заперечує педіатр і можливість того, що одне зі щеплень могло стати причиною хвороби дівчинки.
- Ми консультувалися з різними лікарями, - продовжує вона. - І жоден із них не сказав, що щеплення може дати таке ускладнення.
Підтримує педіатра і лікар, який зараз займається лікуванням Яни, Володимир Кіріченко. За його словами, гнійна інфекція, яка уразила дівчинку, не могла бути викликана щепленнями. Натомість отримати бактерії цієї інфекції дитина могла будь-де.
Нині Яна завершує курс лікування в лікарні ім. Ющенка. Наразі, за словами матері, паралізованою залишається нижня частина тіла дівчинки. І лікарі, каже вона, не дають жодних гарантій на повне одужання дочки.
За словами Володимира Кіріченка, в лікування Яни помітний чималий прогрес. Повністю паралізованими залишаються стопи ніг. А загальний стан дитини задовільний. Хоча стовідсоткової гарантії того, що стан дитини знову повернеться до норми, лікарі не дають.
- У неї немає ніяких ні психічних, ні моторних відхилень, - каже лікар. - Проте сказати остаточно, наскільки вплине хвороба на фізичний розвиток дівчинки, зараз важко.
P.S. Наразі батьки Яни займаються ініціацією порушення кримінальної справи щодо лікарської халатності
Коментар спеціаліста:
Завідувачка відділення педіатрії Вінницької міської дитячої поліклініки №1 Тамара Журавель:
- На сьогоднішній день батьки мають абсолютне право відмовитися від щеплень, не маючи на те жодних медичних аргументів. Проте зазвичай той невеликий побічний ефект набагато менший за саму хворобу. Звичайно, після щеплення самопочуття дитини має дещо погіршитися - це природна реакція імунітету. Однак про випадки, щоб дитину, наприклад, паралізувало в результаті щеплення, я особисто не чула. Хоча, звичайно, суто теоретично таке можливо. Усе залежить від тих бактерій та вірусів, які є всередині конкретного організму. Гнійна інфекція, або ж менінгіт, може розвинутись і на фоні пережитої хвороби. Це може бути кір, вірусна інфекція і навіть звичайне ГРЗ. У випадку ж, якщо зафіксовано випадок, коли результатом захворювання визнано саме вакцину, мають сформувати спеціальну комісію та вилучити всю партію.
Щодо співвідношення кількості уколів і безпосередньо щеплень, то кількісно вони необов'язково мають співпадати. Укол може бути один, а щеплень - кілька.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Anonymous