Перелік щеплень для дорослих та дітей, які необхідно зробити
- В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їхніх наслідків.
- Це особливо актуально, оскільки зараз медична система зосереджена на наданні допомоги бійцям Збройних сил та мешканцям, які постраждали внаслідок обстрілів ворожих військ росії.
Щеплення в Україні продовжується за календарем для усіх людей, холодовий ланцюг та зберігання вакцин під контролем. Всі наявні вакцини в Україні зареєстровані та кваліфіковані ВООЗ для застосування, йдеться на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України.
Крім календарних щеплень медики пропонують зробити й додаткові, адже зараз сезон ГРВІ. Поза тим, дітям та дорослим важче дотримуватись чистих рук та належної гігієни, вести здоровий спосіб життя.
Календарні — вакцини проти цих захворювань забезпечені державою. Зробити їх можна у будь-якому державному закладі охорони здоров’я безоплатно.
Додаткові — вакцини можна придбати власним коштом в аптечній мережі. Проти COVID-19 вакцинують безоплатно. Зробити їх можуть вам у будь-якому державному закладі охорони здоров’я безоплатно.
Для дорослих
Календарні (рутинні), ревакцинація кожні 10 років:
Дізнайтесь, коли востаннє ви робили щеплення і зробіть ревакцинацію, за потреби.
Додаткові з врахуванням епідсезону:
- Грип.
- COVID-19 (якщо ви вже маєте 2 дози, то попіклуйтесь про бустерну чи додаткову. Про різницю між ними можна прочитати тут).
Для дітей
Календарні (рутинні):
- Гепатит В.
- Туберкульоз (БЦЖ).
- Поліомієліт.
- Дифтерія.
- Кашлюк.
- Правець.
- Гемофільна інфекція.
- Кір.
- Краснуха.
- Епідемічний паротит.
Батьків з дітьми запрошує на щеплення сімейний лікар, проте поцікавтесь самостійно, за можливості, чи не прийшов час вакцинації. Графік дозувань ТУТ
Додаткові з врахуванням епідсезону та воєнних умов:
- Вітряна віспа (якщо не хворіли).
- Ротавірусна інфекція.
- Менінгококова інфекція.
- Пневмококова інфекція.
- COVID-19. Можна робити дітям від 12 років.
- Грип. Можна робити дітям від 6 місяців.
Та інші захворювання, проти яких в Україні зареєстрована вакцина.
Обов’язково проконсультуйте з вашим сімейним лікарем та розпитайте, які додаткові заходи імунізації необхідні вам та вашій родині.
Читайте також:
Як заснути в умовах постійної тривоги та небезпеки життю? Поради психолога
Перехід на літній час 2024: коли і куди переводять годинники в Україні
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.