Останній перехід на зимовий час: коли він буде та як адаптувати свій організм

Останній перехід на зимовий час: коли він буде та як адаптувати свій організм
  • Цього року, у 2024-му, українці востаннє переводитимуть годинники на зимовий час. З наступного року залишимося на одному часовому поясі.
  • Дізнайтесь, коли буде перехід та як до нього адаптуватися.

«Останній» зимовий час

Щороку українці переходили на зимовий час в останню неділю жовтня. 2024 року це буде 27 жовтня. Рівно о 04.00 потрібно перевести стрілки годинників на годину назад. Тобто, якщо це було 04.00, то стане 03.00. 

Відзначимо, що у червні 2024 року Верховна Рада України проголосувала про скасування переведення годинників. Тому цього разу ми переводимо годинники востаннє.

Способи підготуватися

Восени переведення годинників найчастіше сприймається організмом трішки легше, адже з’являється можливість на одну годину довше поспати. Однак адаптуватися під новий час все ж доведеться. 

Відео дня

Для цього вам допоможуть такі прості дії:

  • нормалізуйте свій сон за тиждень до переведення,
  • частіше гуляйте на свіжому повітрі, відпочивайте,
  • не допускайте сильного стресу,
  • краще стежте за харчуванням.

Крім цього варто звернути увагу на медитацію, різноманітні дихальні практики, йогу. Вони чудово допомагають розслабитися та краще підготуватися до зміни часу.

Понад 21 тисяча людей проти

Президента України закликають ветувати нещодавно ухвалений Верховною Радою законопроект № 4201 про обчислення часу, який передбачає відмову від так званого «літнього часу» й залишення лише «зимового».

Відповідна петиція № 22/230584-еп, автором якої є народний депутат Олексій Гончаренко, опублікована на сторінці електронних петицій на сайті президента України.

У петиції зазначають, що відповідне ухвалене рішення несе за собою значні проблеми та незручності насамперед для громадян.

— Так, тепер згідно «нового часу» — світанок влітку наставатиме близько третьої години ночі (нині — четверта ранку), особливо відчутно це буде на сході країни. А сутенітиме відповідно близько 20 вечора. До всього іншого таке рішення не надасть користі і у питанні економії електроенергії, особливо враховуючи втрачені потужності та постійні атаки на нашу енергосистему з боку росії. Оскільки тепер буде збільшено витрати на електроенергію для споживачів і підприємств у вечірні години навесні, влітку та восени. Також через «зимовий час» у нас буде цілих дві години різниці з Європою, що буде суттєво впливатиме на ефективність нашої співпраці з партнерами, — цитуємо петицію. — Отже, відповідний законопроєкт є абсолютно недоопрацьованим та шкідливим для всієї країни. Саме тому, я разом з громадськістю звертаюсь до президента Володимира Зеленського ветувати законопроєкт №4201 про обчислення часу.

Станом на 4 жовтня петицію підтримали 21 тисяча 275 людей з 25 000 потрібних для розгляду голосів. Посилання — https://petition.president.gov.ua/petition/230584

 

Читайте також:

У Вінниці перекрили канал постачання наркотиків у тюрму

Майже сотня пакунків з наркотиками: у Крижополі затримали 20-річного закладчика

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Олена Борозенець
    Кожен рік кажуть ,що останній, задовбали, брехуни!!!!!!!!!!
  • Олександр Шевченко
    стрес це коли ввечері завжди темно! а вони грозяться що залишат назавжди((((((((
    Доброго reply Олександр Шевченко
    Олександр Шевченко ти тупий чи що через таких упоротих вре раз відмінили рішення про відміну  переведень гадинника  .
  • Olga Drachuk
    Всім не догодиш, мені зимовий час більше подобається, це наш природній час.
  • Валя Захарова-Савицкая
    Чому не зупинитись на літньому часі? Влітку в 4 год буде світанок,,а вечір в 20год.

keyboard_arrow_up