Онколог Ігор Феджага: меланома виліковна, якщо діагноз встановили вчасно

Онколог Ігор Феджага: меланома виліковна, якщо діагноз встановили вчасно
  • Її називають «чорною королевою онкології». Вона належить до найнебезпечніших злоякісних новоутворень.
  • Відзначається швидким темпом росту і метастазуванням злоякісних клітин по всьому організму.
  • Мова йде про меланому.

Пухлина меланома вкрай підступна і може протягом першого року після виявлення призвести до смерті.

— Водночас — це хвороба з сприятливим прогнозом щодо лікування, якщо виявити на ранніх стадіях. Зазвичай вона маскується під родимку (невуси).Аби не пропустити переродження доброякісного новоутворення в злоякісне, а цьому слугує багато факторів, чи хоча б «впіймати» хворобу на початковій стадії, потрібно регулярно відвідувати онколога або дерматолога, — каже ЛОР-онколог Подільського центру онкології, кандидат медичних наук Ігор Феджага.

Лікар наголошує, що особливо це стосується тих людей, у яких багато пігментних новоутворень.

Відео дня

— Напевне, у світі не існує людини, у якої немає хоча б однієї родимої плями на шкірі. Одні з ними вже народилися, а в інших вони появилися протягом життя. У більшості випадків їх наявність не є проблемою. Однак, у наш прогресивний час — факторів, які сприяють на переродження невусів (родимок) у меланому чи рак шкіри все більше, — зазначає Ігор Феджага.

За його словами, цивілізація нас руйнує, і це не міф. Наприклад зловживання солярієм, ненормовані засмаги вважаюється найбільшими провокатором розвитку недуги. А тому не потрібно вважати пігментні утворення несерйозною проблемою і забувати що із звичайної родимки може розвинутися меланома, яка все частіше зустрічається у пацієнтів різного віку.

Лікар зазначає, що хвороба розвивається стрімко, дуже швидко починає давати метастази, а на пізніх стадіях вражає внутрішні органи. Тому важливо вчасно виявити новоутворення. На перший погляд банальне, але своєчасне обстеження може врятувати здоров’я і життя людей.

— Діагностика не складна, огляд проблемних ділянок шкіри відбувається без болю та операційного втручання, за допомогою дерматоскопа. Завдяки дерматоскопії, яка успішно застосовується в усьому світі, можна вивчити підозрілі новоутворення. У разі підозри на меланому у Подільському регіональному центрі онкології можна пройти дообстеження та якнайшвидше розпочати лікування, — розповідає Феджага.

Лікування меланоми

Лікування меланоми залежить від стадії розвитку хвороби. На початкових етапах розвитку пухлини без метастазів застосовують хірургічне лікування з широким висіченням в межах здорових тканин. Границі видалення залежать від глибини проникнення меланоми і місця її розташування. Якщо ж хворобу запустити застосовують уже методи лікування такі, як імунотерапія і хіміо- та променева терапії.

Меланома (melanoma) шкіри - що це таке, чи виліковна, стадії

У Подільському центрі онкології застосовують усі сучасні методи лікування, дотримуючись світових стандартів. Схему терапії для пацієнтів підбирають індивідуально, враховуючи всі критерії, детально обговорюючи все на дисциплінарній комісії за участю хірурга-онколога, хіміотерапевта і радіолога.

— Переродження доброякісного новоутворення в злоякісне відбувається не раптово. Існують ознаки, які дають можливість вчасно запідозрити меланому — це будь-які зміни, що відбуваються з невусом (родимкою). Це і зміна забарвлення, збільшується розмір, стає інша симетричність, з'являється затвердіння. Поява пігментних або непігментних розростань, що йдуть від пігментної плями в різні боки також може вказувати на злоякісне перетворення родимих плям. Поява чогось подібного, не завжди є проявом меланоми, однак, це точно привід звернутися до лікаря, адже краще проконсультуватися у фахівця, ніж втратити дорогоцінний час, — підкреслює Ігор Феджага.

Аби отримати кваліфіковану допомогу лікарів Подільського регіонального центру онкології потрібно зробити перший крок — взяти електронне направлення у свого сімейного лікаря. Його він вам може скинути смм-повідомленням на телефон.

Після, для зручності необхідно записатися на консультацію до онколога на обраний вами час і день. Це можна зробити чере офіційний сайт ПРЦО. Зважаючи, що не у всіх населених пунктах Вінниччини сьогодні є хороший Інтернет-зв’язок, домовитися про прийом можна і за телефоном: (0432)46-16-27, 56-08-25.

До речі, як наголошує ЛОР-онколог Подільського центру онкології, кандидат медичних наук Ігор Феджага, ризик появи меланоми вищий, якщо у кровних родичів був такий діагноз.

— Меланома може бути не тільки на шкірі. А ще на сітківці ока, слизових і під нігтями. Хоча в переважній більшості випадків зустрічається саме меланома шкіри. Не дивлячись на можливий агресивний перебіг, в абсолютній більшості випадків при своєчасному зверненні можливо досягнути задовільних онкологічних та косметичних результатів і повноцінно жити, — зазначив Ігор Феджага.

Довідка

Щорічно у другий понеділок травня більшість країн світу відзначає Всесвітній день боротьби з меланомою. Заходи у всеукраїнському масштабі проводяться з 2009 року згідно з Протоколом приєднання України до Всесвітньої програми «Євромеланома», учасниками якої є понад 20 європейських країн. Головна мета проведення Всесвітнього дня меланоми — підкреслити зростаючу поширеність злоякісної меланоми, привернути увагу до ранньої діагностики та профілактики меланоми, одної з найнебезпечніших злоякісних пухлин.

 

Читайте також:

У Вапнярці прощалися з капітаном Богданом Ляшенком. Йому було лише 28 років

На лікування до Європи відправляють хворих з Вінниччини. Як можна потрапити?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up