Обмороження можна отримати й при +3: сімейний лікар розповів, як вберегтися

Обмороження можна отримати й при +3:  сімейний лікар розповів, як вберегтися
фото:4mama
  • На вулиці ще поки незначні морози та більша частина зими — попереду.
  • Але як зазначають експерти, переохолодження та обмороження можливе навіть при +3 градусах.
  • Як розпізнати обмороження та вберегтися від нього — у матеріалі.

— Ознаками обмороження й загального переохолодження є блідо-синюшна шкіра, а температурна, тактильна й болюча чутливість відсутні чи різко знижені. При відігріванні з’являються сильні болі, почервоніння та набряк м’яких тканин. А при більш глибокому ушкодженні через 12-24 годин можлива поява пухирів із кров’янистим вмістом. Пульс у переохолодженої людини, як правило, частий, артеріальний тиск знижений, температура тіла нижче 36° С, — розповідає сімейний лікар Ірина Корнієнко.

  • Якщо з’явились перші ознаки, як радить Корнієнко, насамперед необхідно зігріти людину в теплому приміщенні. Зігрівання ураженої частини тіла має бути поступовим, повільним, переважно пасивним. Неприпустимо розтирати відморожені ділянки тіла руками, тканинами, спиртом і тим паче снігом! Адже це може сприяти тромбоутворенню в судинах, поглиблюючи процеси деструкції уражених тканин. 

Потерпілого при загальному переохолодженні потрібно вкутати в теплу ковдру, а при обмороженні накласти на уражену частину тіла термоізолюючу ватно-марлеву пов’язку. Її  застосування дозволяє в кілька разів сповільнити зовнішнє зігрівання ураженої ділянки при забезпеченні загального зігрівання організму. 

Відео дня
  • Якщо обморозили руку або ногу, їх можна зігріти у ванні, поступово підвищуючи температуру води з 20 до 40° С і впродовж 40 хв ніжно масажувати кінцівку, — радить лікар. - На внутрішню поверхню стегна або плеча можна додатково покласти теплу грілку. 

Рятує при переохолодженні також тепле пиття. Корисним буде солодкий чай. 

  • Якщо відігрівання після відмороження супроводжується помірними болями, відновлюються чутливість, температура й колір шкіри, самостійні повноцінні рухи, то кінцівку витирають насухо, шкіру обробляють 70% спиртом (або горілкою) і накладають суху пов’язку з ватою, — каже лікар. 

Вухо, ніс або щоки варто змастити вазеліном і також захистити сухою зігрівальною пов’язкою з ватою. 

Медик нагадує, що обморожені ділянки надовго зберігають підвищену чутливість до холоду і легко піддаються повторному обмороженню! 

Ознаки глибокого обмороження, при яких необхідна термінова меддопомога:

  • чутливість обморожених ділянок не відновлюється; 
  • зберігаються сильні болі; 
  • зберігається блідість шкіри; 
  • якщо надавити пальцем на шкіру, а потім різко забрати палець, колір шкіри не міняється; 
  • з’являються пухирі із кров’янистим вмістом.

Читайте також:

Погода на вихідні: сильних морозів не прогнозують, попереджають про вітер

В Україні «пенсіонерська погода»: синоптик оновила прогноз
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Лариса Чернушенко

    Не форцайте в холодні дні,знаходьте модні шапочки,хустини та інші речі.Не гарно шмаркати,гундосити та кашляти ні дорослим,ні малечі.
  • Дмитро

    +3 С - це не обмороження, а переохолодження. Переохолодження небезпечніше ніж обмороження.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up