Найбільше хворих на грип у Вінниці та двох районах області

Найбільше хворих на грип у Вінниці та двох районах області
 • Спеціалісти МОЗ розповіли, яка ситуація зі захворюваністю на грип та ГРВІ в нашому регіоні.
 • Зазначають, що найбільше хворих у двох районах та місті Вінниці.

— На п'ятому тижні 2024 року у Вінницькій області спостерігається високий рівень інтенсивності захворюваності  на грип та ГРВІ. Всього захворіло 12970 осіб, в т. ч. 81 особа, що мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19, серед захворілих 6845 (52,7%) дітей, — зазначають у повідомленні. —  Захворюваність склала  848,6 випадів на 100 тис. нас. та є на 43,7 % вище базового рівня. Було госпіталізовано 581 особу, в т. ч. 378 дітей.

З початку епідсезону на території Вінницької області зареєстрували один летальний випадок.

Найвищі рівні захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції реєструвались в місті Вінниця, Вінницькому та Гайсинському районах.

Відео дня

Профілактика грипу

Проти грипу добре допомагають заходи профілактики. Щоб не заразитися, потрібно скоротити контакти з джерелами інфекції. У періоди спалахів грипу намагайтеся уникати громадського транспорту і місць, де знаходиться багато людей. Діти і дорослі повинні частіше виходити на свіже повітря. Щоб попередити грип, можна приймати спеціальні противірусні препарати. Вони знижують клінічні прояви і скорочують тривалість захворювання.

В заходи профілактики від грипу входить підтримка гігієни. Потрібно регулярно містити руки в чистоті, мити після поїздки в громадському транспорті. Якщо немає можливості вимити руки, можна обробити їх антибактеріальним гелем. Уникайте тісних контактів і рукостискань. Вкрай важливо не допустити потрапляння вірусу на слизові оболонки. Для цього необхідно припинити спілкування з хворими людьми, не торкатися до їх особистих речей, бо вірус міг залишитися на них і можна легко заразитися.

Щоб уберегти себе від вірусного захворювання, необхідно постійно підтримувати і зміцнювати імунну систему організму. Правильне харчування і активний спосіб життя допоможуть зміцнити захисну систему. Необхідно повноцінно спати і відпочивати, скоротити стреси і напругу, позбутися шкідливих звичок. При перших ознаках грипу слід піти до лікаря, бо він може дати ускладнення. Забороняється прописувати собі препарати самостійно, тому, що вони можуть не тільки не допомогти, а й посилити здоров'я.

Міністерство охорони здоров'я радить не відмовлятися від вакцинації проти грипу. Навіть якщо після щеплення людина захворіє на вірус, то можливі ускладнення проявляться меншою мірою, ніж при звичайному захворюванні.

Симптоми та ускладнення

Грип — гостра вірусна інфекційна хвороба з періодичним епідемічним чи навіть пандемічним поширенням. Хвороба характеризується появою гострого респіраторного синдрому з переважанням трахеобронхіту та вираженою інтоксикацією з гарячкою.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але грип за своїми наслідками є набагато небезпечним аніж інші ГРВІ. Тому перші ж ознаки ураження респіраторної системи вимагають особливої уваги через те, що потрібно виявити саме грип.

Найчастішим ускладненням грипу є геморагічний набряк легень, набряк-набухання головного мозку, які можуть за декілька годин чи днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок грипу, часто погіршуючи перебіг фонових серцевих хвороб. Нерідкими ускладненнями є приєднання бактеріальної інфекції у вигляді бронхіту або пневмонії.

 

Читайте також:

Що варто та не варто робити за перших ознак грипу. Поради медиків

Є лише дві ситуації, коли в нас піднімається температура. Коли і що робити розповідають лікарі

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (10)
 • Viktori

  Я вважаю,  що не навчальні заклади  треба  закривати , а ігрові центри . Діти хапають  там хвороби , а потім один хворий йде в школу і пів класу захворіває. Мам які пускають  хворих дітей  взагалі  не розумію  таких. Мій хворіє то хай і інші  хворіють🤷‍♀️ Щеплювати треба  дітей від грипу і буде колективний імунітет.

  Раюся reply Viktori

  Якраз в розважальні центри ходять здорові діти. А до школи відправляють хворих, бо нема кому з ними сидіти, батькам треба працювати.

  Viktori reply Раюся

  Бачила здорових з солями по коліно і не раз🤣 Бо були в таких центрах рази 4 за 9 років, після чого злягли на 2 тижні . Мабуть  це зірки не зійшлись в нас так? То мабуть діти носії на свіжому  повітрі підхоплюють віруси, а потім несуть до школи. Ну це ваша логіка така🤷‍♀️

  Раюся reply Viktori

  В мене логіка нормальної мами, яка свою дитину хворою не поведе розважатись, щоб погіршити стан дитини і наражати на небезпеку чужих дітей. А у вас може імунітет слабенький, тому так рідко ходите😏

  Viktori reply Раюся

  Ви так мислите, а деякі мами в садочок, в школу і в ігрові центри ведуть з температурою , але перед цим нурофєнчика дадуть.🤷‍♀️Багато раз була свідком.  Моя дитина  щеплена плановими і внеплановими  вакцинами, але все одно не тягаю його лишній раз по магазинам, центрам і т.д. Не всі свідомі , на жаль.🤷‍♀️В такий час ми майже постійно навчаємось онлайн.  То гепатит А ( від якого доречі, я одразу  щепила всю свою родину) Грип , від якого ми теж вже 5 рік щеплюємся. Але немає колективного імунітету,  тому і така ситуація. 🤷‍♀️

  Mullexoll reply Раюся

  Ви не можете знати хвора дитина чи ні, інкубаційний період у кожного по різному проходить. Так само було і з гепатитом А, людина ще не знала що вона хворіє, а вже є заразною.

  Раюся reply Mullexoll

  Я про те, що жодна мама свідомо свою дитину хворою в розважальний центр не поведе. А в школу може відправити, бо вибору не матиме.

  Алекс reply Viktori

  Якщо б вчасно закрили школи то не було такого результату, коли в школах лишилось 5-10% то почали чухатись. Дитина може бути носієм без явних ознак, що ви таке говорите.

  Viktori reply Алекс

  Як , щоб вчасно закрили центри де мох і болото і нічого не стерилізується, то і носіїв не булоб. А то центри забиті скопищем людей.  Рази 4 були в ігрових центрах, після яких захворівали нормально так. Температура  39 і два тижні  відлежувались. Це моя особиста думка і досвід.🤷‍♀️
 • ❄️ ☃️ ❄️

  про вітрянку ще забули

keyboard_arrow_up