Журналісти RIA поміряли температуру у трьох видах вінницького громадського транспорту. У поле зору потрапили трамвай, тролейбус та маршрутка. В останній було “найгарячіше”
У Вінницю прийшла справжня спека. Удень на вулиці краще взагалі не з’являтися, бо душно. А за 20 хвилин на сонці можна й встигнути обгоріти. У громадському транспорті, де постійно знаходиться багато людей, температура вища на кілька градусів. Ми перевірили температуру у ньому та спитали лікаря, чим це може бути небезпечно.
У звичайному вінницькому трамваї на четвертому маршруті редакційний термометр показав 32 градуси за Цельсієм. У цей час за вікном було 29 градусів тепла та майже 16.00. Від задухи і спеки можна легко втратити свідомість.
- Ми вже звикли до цієї спеки, - каже кондуктор у трамваї Людмила. - Зараз я нормально себе почуваю. У трамваї більше місця, ніж в інших видах транспорту. Та й вікна відчинені. Швейцарці поганого не зроблять. Максимальна температура була градусів 35.
У тролейбусі термометр показав на один градус більше - 33. Тролейбус з нових, тому вирішили спитати про кондиціонер.
- Як ви самі думаєте, холодно чи жарко? Людина до всього звикає. Кондиціонери? - сміється кондуктор тролейбуса №11 Володимир Жоров. - Спитайте щось легше… Немає їх.
У маршрутці №22 був відчинений люк у стелі. Це - єдиний потік свіжого повітря у салон, якщо не враховувати напіввідчинене вікно водія. Позначка на термометрі піднялася до 33 градусів.
До речі, вінничани пишуть у соцмережах, що в деяких тролейбусах постійно працює підігрів. Але журналісти не знайшли тому підтвердження.
Ми також подзвонили до директора “Вінницька транспортна компанія” Миколи Форманюка, щоб дізнатися, чи є у планах компанії обладнати транспорт кондиціонерами. Але він відмовився розмовляти, посилаючись на зайнятість та кинув трубку.
Віктор Чемес, терапевт, сімейний лікар
- У першу чергу сильна спека негативно позначається на стані тих людей, організм яких не в змозі контролювати теплообмін. Це літні люди і маленькі діти. Малюки погано переносять спеку, тому що їх система терморегуляції ще не сформувалася. А літні люди страждають через деградацію частини потових залоз, які беруть участь у теплообміні. Якщо мова йде про транспорт, то нестача свіжого повітря, висока температура і вологість призводить до теплових ударів.
Люди можуть втрачати свідомість, блювати, підвищується температура. У спеку слід виявляти особливу обережність людям з хронічними захворюваннями. У сердечників і гіпертоніків, як тільки стовпчик термометра сягає 25-26 градусів, серцево-судинна система їх організму починає страждати від додаткового навантаження. Частішає дихання і серцебиття, посилюється потовиділення, що "вдаряє" по серцю і судинах.
Крім того, через високу температуру кров стає "густа", через що можуть виникати тромби, а це спричиняє інсульти та інфаркти. Тому таким людям варто приймати аспірин та кардіомагніл для розрідження крові. Люди, які мають захворювання легенів, у спекотні дні відчувають нестачу кисню, а ті, хто мають хронічні захворювання дихальних шляхів, просто задихаються. Тому часто рятуються кондиціонерами. А коли йде різка зміна температур повітря, це призводить до захворювань - ангін, бронхітів...
Як собі допомогти? Головна порада всім і малим і дорослим, постійно мати при собі пляшку чистої не газованої води. І пити частіше. Хоча людям з хворобами серця пити багато не варто, але це вже окрема тема, і такі хворі мають отримати консультацію свого лікаря.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
хтось повертається з села, з кладовища, з базару...
Багато пенсіонерів до 13-15 години працює прибиральницями. З першої зміни (з 7 до 15 год.) багато в цей час їде.
Також з 16.00 по 17.40 з Вінниці відправляється 3 електрички та 5 пасажирських поїздів, тож їхати їм дійсно було куди.