Надання домедичної допомоги при ДТП. Алгоритм дій

Надання домедичної допомоги при ДТП. Алгоритм дій
  • Уже тривалий час росія завдає цинічні удари по енергетичній система України. Через це міста по всій Україні частково залишаються без світла. В умовах зменшення рівня освітлення вулиць, відключення світлофорів, а також погіршення погодних умов зростає ризик дорожньо-транспортних пригод.

Вкрай важливо бути помітним на дорозі, дотримуватись правил дорожнього руху, а також бути уважним. Але що робити, якщо дорожньо-транспортна пригода вже сталась та як надати домедичну допомогу при ДТП?

Алгоритм дій при ДТП

Вінничанам надали алгоритм дій у таких випадках.

 

Відео дня

Перш за все потрібно дотримуватись наступних рекомендацій:

  • Перед наданням допомоги потрібно переконатись у відсутності небезпеки для себе.

  • Потрібно викликати медиків екстреної медичної допомоги за номером 103.

  • Підходячи до постраждалого, слід вияснити, чи заходиться він у свідомості. Для цього потрібно голосно задати йому просте запитання, наприклад, «Ви мене чуєте?». Якщо постраждалий відповість – він у свідомості, а його дихальні шляхи прохідні. У такому випадку слід сказати йому, що екстрена медична допомога вже в дорозі, та запитати, що конкретно його турбує в даний момент.

  • Якщо постраждалий знаходиться без свідомості – слід визначити наявність дихання та наявність критичної кровотечі. За наявності критичної кровотечі, першим ділом потрібно її зупинити. І тільки потім виконувати всі подальші дії. Для зупинки кровотечі потрібно використовувати кровоспинний джгут/турнікет чи тугу пов’язку. Накладати кровоспинний джгут/турнікет потрібно на кінцівку максимально високо. Правильно накладений кровоспинний джгут/турнікет передбачає зупинку кровотечі. Також потрібно зафіксувати час його накладення. За відсутності засобів для зупинки кровотечі, потрібно тиснути на рану. Важливо НЕ переставати це робити до приїзду медиків, чи накладення кровоспинного джгута/турнікета.

  • Якщо у постраждалого відсутнє дихання – слід розпочати проведення серцево-легеневої реанімації. Для цього потрібно покласти його на спину та почати натискання посеред грудної клітини двома руками: основа однієї долоні має бути накрита другою долонею. Глибина натискання має становити 5-6 см. Частота натискань має складати 100-120 на хвилину.

  • Якщо постраждалий без свідомості, але ознаки життя є – потрібно надати йому стабільного положення, слідкувати за ознаками життя та чекати на прибуття бригади екстреної медичної допомоги.

Довідка

Найчастіше смерть постраждалих внаслідок ДТП настає через крововтрату та порушення прохідності дихальних шляхів. При первинному огляді варто сконцентруйте увагу саме на цих моментах, та при необхідності усунути їх.

До приїзду бригади екстреної медичної допомоги потрібно уникати втрати тепла постраждалим. Для цього потрібно вкрити його спеціальним термопокривалом або ковдрою. За можливості постраждалий повинен перебувати на сухій поверхні. Також можна покласти його на ковдру чи термопокривало.

При погіршенні стану постраждалого до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або виникненні питань щодо алгоритму дій слід повторно здійснити виклик екстреної медичної допомоги.

Проводити огляд та надавати допомогу потрібно тільки тоді, коли є впевненість у своїх діях. Важливо не нашкодити постраждалому!

 

Як залишитись видимим у темряві

Для цього потрібно:

  • надавати перевагу світлому (яскравому) одягу;
  • обов’язково використовувати світловідбивні елементи флікери (вони збільшують видимість пішохода в кілька разів);
  • флікери треба вішати на сумки, рюкзаки, одяг (бажано на висоті стегна);
  • бути дуже уважними на дорозі, завжди переконуватися в безпеці своїх дій;
  • переходити проїжджу частину у встановлених місцях, підсвічувати дорогу ліхтариком; перш ніж іти, переконатися, що водій вас побачив;
  • відмовитися від використання навушників на вулиці, не відволікатися на телефон;
  • користуватися хідниками, де це можливо;
  • навчити дітей безпечній поведінці на дорозі, супроводжувати їх та уважно стежити, щоби вони не вибігали на проїжджу частину.

 

Чому це важливо

Таким чином, водіям значно простіше побачити пішохода в темряві, а тому світлоповертальний елемент буде корисним аксесуаром, який може зменшити кількість ДТП і зробити рух на дорозі безпечнішим.

Коли та де використовувати

Завжди, коли рухаєтеся вздовж проїжджої частини або узбіччям в темну пору добу чи в умовах недостатньої видимості.

Як носити

Це може бути світловідбивальний жилет, стрічка, наліпка, брелок чи елемент на одязі — будь-що, аби лише вони виконували свою функцію та робили вас помітними для інших учасників дорожнього руху. А носити флікери можна на рюкзаку, куртці чи джинсах так, аби були помітними.

Заохочуйте дітей одягати флікери та світловідбиваючі елементи. Пам’ятайте, світловідбивачів багато не буває: чим їх більше, тим краще для вашої безпеки.

Ви перебуваєте в групі ризику і вам варто подумати про яскравий одяг, якщо:

  • вам доводиться в темряві переходити швидкісну трасу;
  • вам потрібно часто переходити вулицю з жвавим багатосмуговим рухом;
  • ваш піший маршрут проходить по узбіччю дороги або вулиці без тротуару, і неважливо, чи є на ній вуличне освітлення чи ні;
  • ваша робота пов'язана з перебуванням на узбіччі доріг або на вулицях в будь-який час доби (прибирання вулиць, розвантаження, доставка товарів, ремонт техніки та дорожньої інфраструктури).

Нагадаємо, 10 жовтня, Україна знаходилася під атаками російських терористів. Були вибухи в Києві, у Хмельницькому, Житомирі, Дніпрі також було чутно вибухи. Також декілька вибухів сталися у Львові та області — у Львові в окремих районах зникло світло. На Вінниччині спрацювала ППО.

російські війська бомблять Україну. Повідомлення про вибухи та роботу ППО надходять з різних областей. Енергетичні цілі на Вінниччині потрапили під обстріл ворога 

Впродовж кількох наступних днів, нагадаємо, Укренерго знадобиться додаткове обмеження електроспоживання. Це дасть можливість ремонтним бригадам відновити електромережі і якомога швидше забезпечити знову надійне енергопостачання.

 

Читайте також:

Зима близько: у Мінрегіоні нагадали, що має зробити кожен вінничанин

Якщо вимкнули світло. Шість способів, як зарядити мобільний телефон

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Капран Вадим

    Дуже цікаво, дякую!

keyboard_arrow_up