Ми перевірили: як отримати COVID-сертифікат через застосунок «Дія»

- Після кількох простих дій в онлайн-системі «Дія» можна отримати внутрішній і міжнародний ковідні сертифікати. Розповідаємо, як це зробити.
Крок 1
Перш за все потрібно встановити застосунок «Дія». Власники смартфонів з операційною системою Андроїд можуть зробити це в Google Play, власники айфонів — у крамниці застосунків App Store. Завантаження безкоштовне. Після цього ви маєте пройти авторизацію через BankID або NFC, ознайомитись і погодитись на обробку своїх персональних даних.
Крок 2
Переходите в розділ «Послуги». Далі обираєте «COVID-сертифікати». Тепер у вас є можливість «Отримати сертифікат». Насправді їх тут два: внутрішній та міжнародний. Перший знадобиться вам при подорожах всередині країни, а другий, офіційно визнаний країнами ЄС, полегшить потрапляння та перебування у Євросоюзі.
Крок 3
Натискаємо «Отримати сертифікат». Даємо згоду на передачу даних про себе і тиснемо «Підписати». Автоматично відкривається технологія ФотоID, що створює ваш особистий електронний «Дія. Підпис». Під час генерації цифрового підпису біометрія вашого обличчя звіряється з біометрією обличчя, зображеного на вашій ID-картці або закордонному паспорті.
Важливо зазначити, якщо ви не маєте цих документів, то отримати цифровий підпис ви не зможете.
Технологія ФотоID попросить вас покрутити обличчям перед камерою. На цьому етапі у користувачів найчастіше і виникають проблеми. Застосунок чомусь не розпізнає обличчя, повідомляючи, що особу ідентифікувати неможливо. Декому доводиться повторювати спроби десятки разів. І навіть після цього не факт, що все вийде.
Під час генерації підпису ми виявили два лайфхаки, які допомогли нам завершити цей процес. По-перше, спробуйте стати на світле тло, наприклад, перед білою стіною. По-друге, повертайте обличчя не так, як вас просить застосунок, а більш активніше: праворуч, ліворуч, догори, вниз.
— «Дія» давала підказки, мовляв, поверніть голову праворуч, тепер дивіться прямо в камеру, але користі від того не було. Я разів десять повторювала це, і з кожним разом все більше дратувалась, тому що моє обличчя не могли ідентифікувати, — розповідає журналістка 20minut.ua Наталія Корпан. — Коли я почала повертати голову хаотично, все вийшло з першого разу.
Вінничанин Микита Панасенко зізнався, що отримати ковідний сертифікат йому допоміг інший спосіб.
— Я півдня витратив на те, щоб крутити головою. У «Дії» постійно писало, що все окей, все співпало, а потім чомусь вибивало з додатку, — говорить Микита. — Врешті, я повністю видалив «Дію» і встановив її наново. Після цього отримати сертифікати вдалось з першої спроби.
Крок 4
Як тільки ви підписались, застосунок повідомляє, що запит надіслано: «Якщо Дія знайде дані про вас в реєстрах, за декілька хвилин сертифікати з’являться в Дії в розділі «Документи». У нашому випадку, два ковідні сертифікати з’вились менше, ніж за хвилину.
На внутрішньому сертифікаті є наше фото, дата народження, номер сертифікату і термін дії — 365 днів з моменту отримання другої дози вакцини. На зворотній стороні є QR-код.
Міжнародний сертифікат заповнений англійською мовою і не містить фото. Натомість у ньому є інформація про вакцину, що нею ми щепились. На звороті також є QR-код, який скануватимуть за кордоном. Термін його дії також складає 356 днів з моменту завершення повного курсу вакцинації. По закінченню цього періоду потрібно буде ще раз вакцинуватись, щоб отримати новий сертифікат.
Читайте також:
Українські COVID-сертифікати офіційно визнали в Євросоюзі
Вакцинація педпрацівників дозволить навчання в епідемію без дистанційки. Як із цим у Вінниці?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Александр ЖорсБольшой брат следит за тобой
-
Катерина Ковальскаhttps://pravda.red/rozsliduvannya_trivayut.audio
-
Люда ПисаренкоЗ паспортом - книжкою ніяк.
-
Иван СумарукДожились