Курити чи не курити: яку правду не розповідають про кальян?

Курити чи не курити: яку правду не розповідають про кальян?
Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області попередило про небезпеку кальяну.
  • Часто кальян пропонують як менш шкідливу альтернативу сигаретам, адже існує міф, що тютюновий дим проходить через воду і стає безпечнішим.
  • Але чи дійсно це відповідає дійсності? І чому кальяни небезпечніші, ніж сигарети?

За інформацією відомства, під час куріння однієї сигарети курець вдихає 0,6 літрів диму, в той час як курець кальяну за один сеанс вдихає 74.1 літрів диму.

— При курінні кальяну тютюнова суміш нагрівається за допомогою горіння вугілля, що значно підвищує у повітрі вміст чадного газу. А чадний газ, в свою чергу, провокує головний біль, запаморочення та отруєння навіть у пасивних курців, — зазначають експерти.

Вода в кальяні охолоджує тютюновий дим, тому курці кальяну затягуються глибше, а токсичні речовини диму потрапляють у нижні частки легень, що підвищує ризик респіраторних захворювань.

Відео дня

Лікарі попереджують, що кальяни не проходять стерилізацію після використання іншою особою.

— Тому люди, які курять кальян у публічних місцях, наражаються на ризик виникнення туберкульозу, гепатиту А, грипу, герпесу та інших інфекцій, — кажуть вони.

Нагадаємо, 16 грудня 2012 року набув чинності Закон України №4844-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів", який забороняє куріння кальянів та інших тютюнових виробів у громадських місцях, зокрема у всіх приміщеннях закладів ресторанного господарства.

 

Читайте також:

«Пішла купатись та не повернулась». Дізналися про останні хвилини життя 22-річної Ірини

«Бабине літо буде дуже довгим»: народний синоптик дав прогноз на осінь

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up