Хвороби жовчного міхура та їх ефективна діагностика (Новини компаній)

Хвороби жовчного міхура та їх ефективна діагностика (Новини компаній)

Жовчний міхур — маленький, але надзвичайно важливий орган черевної порожнини. Від його стану багато в чому залежить самопочуття дитини, апетит, здатність організму засвоювати поживні речовини. Розташований міхур під печінкою і служить для накопичення її природного секрету — жовчі. Ця рідина виділяється в просвіт кишківника під час кожного прийому їжі, аби допомогти травленню. Жовчний міхур особливо активний при вживанні смажених, квашених, жирних продуктів.

Якщо функція цього органу порушується, страждає весь шлунково-кишковий тракт. На щастя, виявити проблему на ранньому етапі дуже просто — достатньо раз на 6–12 місяців проходити профілактичний медогляд і робити базовий пакет досліджень, до якого входить УЗД черевної порожнини. Також ультразвукова діагностика може бути призначена лікарем. На сторінці https://veselka.clinic/napriamky/diahnostyka/uzd/uzd-cherevnoi-porozhnyny ви можете швидко записатися на УЗД черевної порожнини на зручний день і час.

Які захворювання жовчного міхура найбільш поширені?

Хвороби жовчного міхура можуть виникати в будь-якому віці. Іноді лікування потребують навіть немовлята. Існує кілька захворювань, які незмінно лідирують у статистиці гастроентерологів.

  1. Дискінезія жовчних шляхів (ДЖВШ). Це порушення моторики та/або наслідок особливостей анатомічної будови жовчного міхура. При цьому вміст органу не виводиться належним чином. У дитини можуть з’явитися такі симптоми як нудота, тупий біль у животі, важкість після їжі. Особливо сильно вони проявляються після вживання смажених і жирних продуктів.
  2. Холецистит. Запалення жовчного міхура може розвинутися через тривалий застій жовчі або проникнення інфекції в органи ШКТ. Це більш серйозне захворювання, для якого характерний біль у правому підребер’ї, блювота, підвищення температури.
  3. Жовчнокам’яна хвороба. Ця проблема не часто зустрічається у дітей, проте потребує негайної медичної допомоги. Через порушення обміну речовин або інші фактори в жовчному міхурі можуть утворюватися камені — вони блокують відтік секрету і викликають сильний біль.

Якщо у дитини регулярно виникають неприємні відчуття, пов’язані із вживанням їжі, саме час записатися на обстеження. У клініці «Веселка» зробити це можна навіть без скерування лікаря. Також зручно одразу записатися на прийом до педіатра чи гастроентеролога.

Діагностика хвороб жовчного міхура

УЗД — найбільш ефективний, водночас абсолютно безболісний метод діагностики. Він дозволяє лікарю оцінити розміри, форму, текстуру, наповненість жовчного міхура, наявність запалення або каменів. Важлива перевага — УЗД не вимагає спеціальної підготовки.

Для отримання додаткової інформації про стан здоров’я малюка, лікар може порадити здати кров на аналіз. У більш складних випадках для діагностики застосовуються динамічна сцинтиграфія, КТ або МРТ.

keyboard_arrow_up