Грип та ГРВІ в області. Продовжується циркуляція вірусів грипу типу А та В

Грип та ГРВІ в області. Продовжується циркуляція вірусів грипу типу А та В
  • Спеціалісти МОЗ розповіли, яка ситуація з захворюваністю на грип та ГРВІ в нашій області.
  • Зазначають, що впродовж тижня за медичною допомогою звернулося понад чотири тисячі людей. Серед госпіталізованих є діти.

— На восьмому тижні 2023 року у Вінницькій області спостерігається низький рівень інтенсивності захворюваності на грип та ГРВІ, — зазначають у повідомленні. — Впродовж тижня за медичною допомогою з приводу ГРВІ звернулось 5 тисяч 275 людей, серед захворілих  2888 дітей. 

За інформацією медиків, продовжується циркуляція вірусів грипу типу А та В.

Не було зареєстровано жодного летального випадку.

Найвищі рівні захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції реєструвались у Тульчинському, Гайсинському, Жмеринському та Хмільницькому районах.

 

Відео дня

Профілактика грипу

Проти грипу добре допомагають заходи профілактики. Щоб не заразитися, потрібно скоротити контакти з джерелами інфекції. У періоди спалахів грипу намагайтеся уникати громадського транспорту і місць, де знаходиться багато людей. Діти і дорослі повинні частіше виходити на свіже повітря. Щоб попередити грип, можна приймати спеціальні противірусні препарати. Вони знижують клінічні прояви і скорочують тривалість захворювання.

В заходи профілактики від грипу входить підтримка гігієни. Потрібно регулярно містити руки в чистоті, мити після поїздки в громадському транспорті. Якщо немає можливості вимити руки, можна обробити їх антибактеріальним гелем. Уникайте тісних контактів і рукостискань. Вкрай важливо не допустити потрапляння вірусу на слизові оболонки. Для цього необхідно припинити спілкування з хворими людьми, не торкатися до їх особистих речей, бо вірус міг залишитися на них і можна легко заразитися.

Щоб уберегти себе від вірусного захворювання, необхідно постійно підтримувати і зміцнювати імунну систему організму. Правильне харчування і активний спосіб життя допоможуть зміцнити захисну систему. Необхідно повноцінно спати і відпочивати, скоротити стреси і напругу, позбутися шкідливих звичок. При перших ознаках грипу слід піти до лікаря, бо він може дати ускладнення. Забороняється прописувати собі препарати самостійно, тому, що вони можуть не тільки не допомогти, а й посилити здоров'я.

Міністерство охорони здоров'я радить не відмовлятися від вакцинації проти грипу. Навіть якщо після щеплення людина захворіє на вірус, то можливі ускладнення проявляться меншою мірою, ніж при звичайному захворюванні.

Симптоми та ускладнення

Грип — гостра вірусна інфекційна хвороба з періодичним епідемічним чи навіть пандемічним поширенням. Хвороба характеризується появою гострого респіраторного синдрому з переважанням трахеобронхіту та вираженою інтоксикацією з гарячкою.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але грип за своїми наслідками є набагато небезпечним аніж інші ГРВІ. Тому перші ж ознаки ураження респіраторної системи вимагають особливої уваги через те, що потрібно виявити саме грип.

Найчастішим ускладненням грипу є геморагічний набряк легень, набряк-набухання головного мозку, які можуть за декілька годин чи днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок грипу, часто погіршуючи перебіг фонових серцевих хвороб. Нерідкими ускладненнями є приєднання бактеріальної інфекції у вигляді бронхіту або пневмонії.

 

Читайте також:

Як вимушеним переселенцям отримати медичну допомогу на Вінниччині?

З понеділка антибіотики тільки за рецептом: все, що потрібно знати пацієнту

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (1)
  • Оксана Краско

    Грип боїться гарного імунітету. Як його зміцнювати – це вже справа кожного. Інфлюцид, для мене найкращий засіб для підтримки організму. Фрукти, мед, цибуля з часником, кошти, звичайно, хороші, але збій давали не раз. Інфлюцид же не підводить ось уже п'ятий рік.

17:17 Що по чому: скільки коштує оренда електросамокатів у Вінниці? 16:58 У Вінниці продовжили опалювальний сезон: результати опитування 16:03 У Подільському зоопарку будують фазанарій на вісім вольєрів 15:05 «Зараз у них немає нагальної потреби»: у Вінниці розбирають пункти незламності play_circle_filled photo_camera Від читача 13:21 До річниці визволення Ірпеня вийшов фільм “Форпост Ірпінь” 15:02 Вінницькі лікарі видали книгу «Педіатрія». Один з авторів — Павло Ковальчук 14:32 Матір загиблого в Маріуполі «азовця» дала обіцянку: «Збудуємо Україну вільною, обіцяю, сину…» photo_camera 13:58 Рейтинг найпопулярніших університетів України: у ТОП-15 потрапив вінницький ВУЗ 13:04 Вінницькі прикордонники та собака Джесіка потрапили під обстріл окупантів 12:35 На околицях Вінниці планують побудувати чотири заводи. Що про це відомо? photo_camera 11:55 Понад 240 тисяч гривень назбирали юні волонтери на благодійному вікенді 10:57 Без світла та води: адреси, де у Вінниці 27 березня відключили послуги 10:44 В День Нацгвардії ГО "Ми-Вінничани" передали захисникам дрони і "швидку допомогу" (Прес-служба "Ми - Вінничани") 09:55 Дощі та місцями сніг. Синоптики розповіли, де чекати негоди 09:02 Наші воїни відбили понад 60 атак росіян: 396 день війни в Україні 08:00 Сьогодні вітаємо нефрологів та Венедикта. Історія та прикмети 27 березня 21:00 ТОП важливих новин на 20minut.ua від 20 до 27 березня, які ви могли пропустити play_circle_filled 20:01 Що буде з тарифами на світло після 1 квітня? Уряд обіцяє не піднімати 19:10 Немирівський палац княгині Щербатової: історія від маєтку до санаторію з пророцтвом, що здійснилося photo_camera 18:49 Вінничани за кордоном можуть оформити український паспорт: список країн
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up