Конфлікт стався 30 червня у селі Лука-Мелешківська Вінницького району між вірянами Православної церкви України та колишньої Української православної церкви Московського патріархату. Там зібралося близько 150 вірян, щоб розв'язувати питання почергового богослужіння.
— Між учасниками зібрання виник конфлікт та штовханина, яку припинили поліцейські, що забезпечували правопорядок біля храму. У результаті конфлікту за медичною допомогою звернулись троє людей: 61-річна пенсіонерка, 43 та 44-річні чоловіки. Потерпілі звернулись до поліції з заявами про нанесення їм тілесних ушкоджень, — зазначають у поліції.
Нині правоохоронці цілодобово продовжують забезпечувати публічну безпеку та правопорядок біля храму.
У повідомленні Вінницької єпархії УПЦ зазначають, що під час Літургії група місцевих активістів ПЦУ, у супроводі приїжджих чоловіків міцної статури та під керівництвом клірика Вінницько-Барської єпархії ПЦУ Віктора Чверкуна, здійснила напад на парафіян Преображенського храму села Лука-Мелешківська Вінницького району.
— Активісти з "тітушками" атакували храм, намагаючись виламати двері. Їм на заваді стали чоловіки з-поміж парафіян. Проникненню активістів всередину храму вдалось запобігти, натомість вони почали висмикувати віруючих по одному і бити. Чоловіків спочатку валили на землю, а потім били ногами. Деяким захисникам храму були нанесені серйозні тілесні ушкодження, про що складено відповідні заяви до правоохоронних органів. Для допомоги постраждалим до місця конфлікту довелось викликати швидку допомогу. Масового побиття віруючих вдалось уникнути завдяки діям поліції, а також врівноваженості вірних УПЦ, які прийшли у храм на молитву, а не на бійку, — йдеться у повідомленні.
Тим часом, представники Правосласної Церкви України кажуть, що все було з точністю до навпаки. Також повідомляють, що під час сутички постраждав їх настоятель Віктор Чверкун.
Нагадаємо, на початку року релігійна громада села Лука Мелешківська прийняла рішення про перехід до нової Православної Церкви України (ПЦУ). За словами священника ПЦУ Віктор Черкун, із 450 присутніх на зборах 380 підтримали перехід до ПЦУ. Проти такого рішення було тільки 13 учасників зборів, решта – утрималися від голосування.
— Це ж очевидна більшість, — говорить святий отець. – Факт визнають навіть наші опоненти. Попри це, зайти в храм не можемо, бо ключі у тих, хто залишився у Московському патріархаті. Змушені служити під стінами церкви.
Священник каже, що віруючі справедливо запитують, доки будуть ходити попід церкву? Де таке бачено, щоб більшість підкорялася меншості?
Деталі у матеріалі: «Ключі від церкви без суду не віддам» У Луці-Мелешківській продовжуються "бої" за храм
фото: naparise
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
По понеділках прибирання. Отак варто організувати роботу церкви. Або поділити по годинах
В той же час, в Україні, Великоднє богослужіння в церквах відвідало - 7 млн вірян, тобто 15% (п'ятнадцять відсотків!) від всього населення, згідно даних нацполіції.
Це все, що українцям потрібно знати про московське православ'я.