У час коли жінки борються за рівноправ’я та проти дискримінації своїх прав, виникає питання, чому ж все ж таки жінка не може служити Богу, як священик?
Жіноче священство, як таке, було кілька років тому прийнятим в англіканській Церкві. Православні та католики залишаються консервативними у цьому питанні і говорять, що про жіноче священство не може йти і мови. Проте, певна частина католицьких священиків не так радикально налаштовані до цієї проблеми і готові йти на компроміс.
Секретар Вінницької єпархії Української православної церкви Київського патріархату, протоієрей Ігор Сіранчук говорить, що питання у фізіології та духовності.
- Розумієте, священик має бути готовим виконувати свою функцію завжди, при будь-яких обставинах. А у жінок існують певні дні, коли в храм їм заходити заборонено. Печать священства, яка дається під час Таїнства, дається тільки одній особі. А якщо жінка народить дитину? Тоді постає питання: благодать священства залишиться тільки на жінці чи перейде на дитину, - каже отець Ігор. Якщо говорити про священика – він є літургійним образом Христа і жінка ніяк не може бути священиком. Іншим аспектом є те, що жінка за словами Церкви є «немічним сосудом», про який чоловік повинен постійно піклуватися. І неодноразово про це в Євангеліє говориться. Чоловік є главою Церкви, главою сім’ї, а жінка повинна коритися своєму чоловіку. І якщо розглядати її, як особистість по духовному, її дія завжди є слабшою.
Також отець Ігор говорить, що Церква не утискає права жінки, навпаки, вона говорить, що жінка і чоловік повинні доповнювати один одного.
- І жінка, і чоловік є рівні перед Богом. Але є те, що може жінка, а є те, що може чоловік, - розповів священик.
Його колега з Української православної Церкви Московського патріархату, протодиякон Владислав Демченко говорить, що роль жінки у Церкві – берегти віру і проявляти любов до Бога і сміливість сповідувати Його.
- Бог обрав для себе форму спілкування з людиною у молитві і принесенні жертви (кровної – у Старому Завіті і безкровної – у Новому) і призначив для цього служіння не жінку, а чоловіка. Що ж, у жінки є своє призначення, у чоловіка своє – так захотів Бог, - каже отець Владислав. - Щодо ролі жінки у Церкві, то наведу слова, які любив повторювати нині покійний колишній митрополит Вінницький Макарій. Не знаю, чи це була його думка, чи він повторював чиїсь думки, але він часто говорив, що ми повинні дякувати жінкам, бо саме їхні хустинки можна було побачити у церкві тоді, коли в часи безбожних гонінь ХХ століття чоловіки боялися навіть на хвилину з’явитися у храмі. До речі, згадаймо Євангеліє. Коли Христа розпинали на хресті, поруч із Ним на Голгофі залишився лише один з Його учнів-чоловіків апостол Іоанн Богослов. Господа у скрутну хвилину не залишили тільки Його Матір і ще кілька жінок.
Отець Владислав розповів, про ще одну місію жінки.
- З самого початку роль жінки у Церкві – берегти віру і проявляти любов до Бога і сміливість сповідувати Його тоді, коли такої сміливості не вистачає чоловікам. Крім того, почесна місія жінки – у народженні і вихованні дітей. У тому числі й вихованні духовному.
Нагадуємо, сайт 20minut.ua та газета RIA розпочали проект для жінок та про жінок "Вона і Вінниця".
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Знатоки церковной истории утверждают, что Петрак – первая «священница», т.е. священник женщина в истории Белграда.
Ана Петрак родилась в 1974 году в селе Болевцы, которое на сегодняшний момент входит в городскую общину Белграда Сурчин. Теологию изучала в Братиславе в Словении. Замужем и имеет двух дочек.
Словенская евангелистская церковь в Сербии имеет около 49000 верующих и 25 священников, среди которых и 5 женщин. Устав церкви не запрещает женщинам быть и бискупом (епископом).
В евангелистской церкви, как и в большинстве протестантских церквей, женщины служат священниками уже двадцать лет. В Германии, например, есть и несколько женщин-бискупов. Православная и католическая церкви, как и большинство малых религиозных объединений, по теологическим причинам отвергают возможность женского священничества.
Виставляю Вам для пам'яті унікальне фото, могилу знаменитої американської співачки Уітні Хюстон.
Фрейд, Зигмунд. Тотем і табу; Психологія первісної культури та релігії: пров. з нім. / З. Фрейд. - СПб.: Алетейя, 1997. - 221 с.
Фрілінг, Рудольф. Християнство та іслам: Духовні боріння людства на шляху до самопізнання: пров. з нім. / Р. Фрілінг. - М.: Енігма, 1997. - 144 с.
Мень, Олександр Володимирович. Світова духовна культура, християнство, церква: лекції та бесіди / О.В. Мень. - М.: Фонд ім. Олександра Меня, 1995. - 671с.
Виставляю Вам на память унікальне фото, могили Фредді Меркюрі ( бувшого соліста групи КВІН)