Чому жінка не може бути священиком

Чому жінка не може бути священиком
Ви жінка і хочете бути священиком – тоді вам потрібно у англіканську Церкву. У православ’ї та католицизмі це неможливо. Журналіст "20 хвилин" з’ясовував у вінницьких священнослужителів, чому?

У час коли жінки борються за рівноправ’я та проти дискримінації своїх прав, виникає питання, чому ж все ж таки жінка не може служити Богу, як священик? 
Жіноче священство, як таке, було кілька років тому прийнятим в англіканській Церкві. Православні та католики залишаються консервативними у цьому питанні і говорять, що про жіноче священство не може йти і мови. Проте, певна частина католицьких священиків не так радикально налаштовані до цієї проблеми і готові йти на компроміс.

Секретар Вінницької єпархії Української православної церкви Київського патріархату, протоієрей Ігор Сіранчук говорить, що питання у фізіології та духовності.

- Розумієте, священик має бути готовим виконувати свою функцію завжди, при будь-яких обставинах. А у жінок існують певні дні, коли в храм їм заходити заборонено. Печать священства, яка дається під час Таїнства, дається тільки одній особі. А якщо жінка народить дитину? Тоді постає питання: благодать священства залишиться тільки на жінці чи перейде на дитину, - каже отець Ігор. Якщо говорити про священика – він є літургійним образом Христа і жінка ніяк не може бути священиком. Іншим аспектом є те, що жінка за словами Церкви є «немічним сосудом», про який чоловік повинен постійно піклуватися. І неодноразово про це в Євангеліє говориться. Чоловік є главою Церкви, главою сім’ї, а жінка повинна коритися своєму чоловіку. І якщо розглядати її, як особистість по духовному, її дія завжди є слабшою. 

Відео дня

Також отець Ігор говорить, що Церква не утискає права жінки, навпаки, вона говорить, що жінка і чоловік повинні доповнювати один одного. 

- І жінка, і чоловік є рівні перед Богом. Але є те, що може жінка, а є те, що може чоловік, - розповів священик. 

Його колега з Української православної Церкви Московського патріархату, протодиякон Владислав Демченко говорить, що роль жінки у Церкві – берегти віру і проявляти любов до Бога і сміливість сповідувати Його.

- Бог обрав для себе форму спілкування з людиною у молитві і принесенні жертви (кровної – у Старому Завіті і безкровної – у Новому) і призначив для цього служіння не жінку, а чоловіка. Що ж, у жінки є своє призначення, у чоловіка своє – так захотів Бог, - каже отець Владислав. - Щодо ролі жінки у Церкві, то наведу слова, які любив повторювати нині покійний колишній митрополит Вінницький Макарій. Не знаю, чи це була його думка, чи він повторював чиїсь думки, але він часто говорив, що ми повинні дякувати жінкам, бо саме їхні хустинки можна було побачити у церкві тоді, коли в часи безбожних гонінь ХХ століття чоловіки боялися навіть на хвилину з’явитися у храмі. До речі, згадаймо Євангеліє. Коли Христа розпинали на хресті, поруч із Ним на Голгофі залишився лише один з Його учнів-чоловіків апостол Іоанн Богослов. Господа у скрутну хвилину не залишили тільки Його Матір і ще кілька жінок.

Отець Владислав розповів, про ще одну місію жінки. 

- З самого початку роль жінки у Церкві – берегти віру і проявляти любов до Бога і сміливість сповідувати Його тоді, коли такої сміливості не вистачає чоловікам. Крім того, почесна місія жінки – у народженні і вихованні дітей. У тому числі й вихованні духовному.

Нагадуємо, сайт 20minut.ua та газета RIA розпочали проект для жінок та про жінок "Вона і Вінниця".

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (8)
  • Анонім
    Шановні жінки, запрошуємо вас стати священиками у церкві УПЦ МП (Українська пастафаріанська церква Макаронного патріархату). Славити та служити нашому всемогутньому Богу - Літаючому Макаронному Монстру - може кожен.
  • Місцевий
    Словенская евангелистская церковь на пост своего священника в Белграде выдвинула Ану Петрак, которая до сегодняшнего дня была священником в Ковачице в Воеводине, и которая стала первой женщиной-священником в столице Сербии, пишет Блиц.



        Знатоки церковной истории утверждают, что Петрак – первая «священница», т.е. священник женщина в истории Белграда.

     

        Ана Петрак родилась в 1974 году в селе Болевцы, которое на сегодняшний момент входит в городскую общину Белграда Сурчин. Теологию изучала в Братиславе в Словении. Замужем и имеет двух дочек.



        Словенская евангелистская церковь в Сербии имеет около 49000 верующих и 25 священников, среди которых и 5 женщин. Устав церкви не запрещает женщинам быть и бискупом (епископом).



        В евангелистской церкви, как и в большинстве протестантских церквей, женщины служат священниками уже двадцать лет. В Германии, например, есть и несколько женщин-бискупов. Православная и католическая церкви, как и большинство малых религиозных объединений, по теологическим причинам отвергают возможность женского священничества.
    Євгеній Ільчук reply Місцевий
    Доброго дня. Священик - це людина, яка служить в храмі і виконує Таїнство Євхаристії або Святого Прича́стя. Як правило в Україні - це православні, католики та греко-католики. Ті віровчення, які Ви перерахувили не поширені в Україні, та й до священства їх  віднести важко. Тому ми взяли тільки ті Церкви, які актуальні сьогодні у нас.
    Місцевий reply Євгеній Ільчук
    Шанавний пане Євгене Ільчук, дозвольте з Вами не погодитись, а куди Ви поділи єудеїв, з сінагог, мусульман з мінаретів, ієговістів, з молитовних будинків, бабтистів, адвентистів сьомого дня?. Ці віросповідання, ДУЖЕ поширені в Україні, і деякі з цих вір, набагато старіщі ніж православіє, особливо МП (Гундяєва)

    Виставляю Вам для пам'яті унікальне фото, могилу  знаменитої американської  співачки Уітні Хюстон.
    Євгеній Ільчук reply Місцевий
    Я мав наувазі християнські конфесії, в яких виконується Таїнство Причастя і де священик виконує функцію священика, тобто, в моєму розуміні, причащає людей.  Ну а що стосується іудеїв, то там жінка точно  не стане рабином ))
    Місцевий reply Євгеній Ільчук
    Шанавний пане Євгене Ільчук, для більш грунтовних знань,( не хибних), на Вашу тему, раджу Вам почитати для початку три джерела інформації які я Вам пропоную:

    Фрейд, Зигмунд. Тотем і табу; Психологія первісної культури та релігії: пров. з нім. / З. Фрейд. - СПб.: Алетейя, 1997. - 221 с.

    Фрілінг, Рудольф. Християнство та іслам: Духовні боріння людства на шляху до самопізнання: пров. з нім. / Р. Фрілінг. - М.: Енігма, 1997. - 144 с.

    Мень, Олександр Володимирович. Світова духовна культура, християнство, церква: лекції та бесіди / О.В. Мень. - М.: Фонд ім. Олександра Меня, 1995. - 671с.

    Виставляю Вам на память  унікальне фото, могили Фредді Меркюрі ( бувшого соліста групи КВІН)
    Cathalina Olga reply Місцевий
    Місцевий, ви крутєйший! Ким би Ви не були
    Євгеній Ільчук reply Місцевий
    Дякую за перелік книг. Фрейд зацікавив особливо. Прочитаю його одразу, як з"явиться вільний час.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 14 по 21 квітня, які ви могли пропустити photo_camera 20:05 Незламний вінничанин: історія бійця, який після втрати ноги став чемпіоном photo_camera 19:09 У Вінниці встановлюють нові вуличні кашпо з деревами для затінку та краси photo_camera 18:11 Вінницький художник Володимир Козюк представив виставку «Україна крізь віки» у Страсбурзі photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 17:02 Вінниця приймала студентський турнір з настільного тенісу: відомі переможці photo_camera 16:15 Вінниця відзначає Великдень. Як у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці освячували паски photo_camera 16:09 Об'єднані доброю справою: вінничани прибрали територію дитячого будинку перед святами photo_camera 15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up