Юні вінницькі гандболісти під час війни поповнюють лави європейських клубів

Юні вінницькі гандболісти під час війни поповнюють лави європейських клубів
Олексій Томашевський — учасник національної команди U-20 і член чоловічої збірної країни з пляжного гандболу
  • У місті над Бугом на досить високому рівні готують юних гандболістів.
  • У мирний час випускники МДЮСШ № 3 поповнювали склад місцевого чоловічого клубу першої ліги «Вінниця» та грали за провідні жіночі команди України.
  • Де можуть проявити себе перспективні вінницькі гандболісти під час війни, розповів для «20 хвилин» провідний тренер третьої міської спортшколи Юрій Чурбаков.  

Останнім часом у вінницькому гандболі спостерігалося значне пожвавлення. Адже більшість тренувань перевели до сучасного реконструйованого спорткомплексу «Аква-Він» (колишній СКА). Нагадаємо, його передали на баланс МДЮСШ №3, де є відділення «ручного м’яча».    

У цій спортшколі гандболу навчають два основних висококваліфікованих тренери — Юрій Чурбаков та Ірина Патлатюк. Також два фахівця цього виду спорту працюють у МДЮСШ № 3 за сумісництвом.               

— Раніше ми проводили тренування у Палаці дітей та юнацтва та в педуніверситеті, в спортзалі якого складно було знайти вільний час для наших занять. А, приміром, оренда залу СК «Нокаут» — дуже дорога. У СК «Аква-Він» перед війною все почало налагоджуватися. Я набрав дві групи початківців (2012-2013 р.н.), в кожній із них було по 20 дітей. Водночас успішно функціонували й спортивні групи інших вікових категорій, — розповів Юрій Чурбаков.

Відео дня

Кращий юнацький тренер Вінниччини

Юрій Чурбаков двічі був визнаний кращим юнацький тренером Вінниччини за підсумками року. Це визначало відділення НОК України у Вінницькій області.

У нинішніх  умовах фахівець вирішує непрості завдання. Під час війни Юрій Чурбаков проводить зі своїми вихованцями лише онлайн-тренування.

— Ми даємо дітям домашні завдання, які вони мають виконувати. В першу чергу це вправи для розвитку загальнофізичної підготовки, для різних груп м’язів. Обираємо комплекси, які не потребують спеціальних тренажерів та іншого складного обладнання. Тобто які без проблем можна виконати у домашніх умовах. Наші вихованці регулярно відправляють тренерам відеозвіти. Аналогічну роботу ми проводили й під час карантину, пов’язаного із коронавірусною пандемією, — продовжує Юрій Чурбаков.

У німецьких клубах майстрів

Серед юних вінницьких гандболістів, вихованців МДЮСШ № 3, є члени збірних України у різних вікових категоріях. Приміром, Олексій Томашевський — учасник національної команди U-20 і член чоловічої збірної країни з пляжного гандболу. До війни він виступав у дублі запорізького «Мотора», це команда «Мотор-Політехніка». В то же час основний ГК «Мотор» грає в Лізі європейських чемпіонів. Тобто перспективи у Олексія були неабиякими.       

Тим часом інший вінничанин, член національної збірної команди U-18 Антон Сичов, був запрошений до німецького клубу, що виступає в другій Бундеслізі.   

— У Вінниці є чоловіча команда, яка виступає у чемпіонаті України. Але ми намагаємося направляти талановитих юнаків у клуби більш високого рівня, — пояснив Юрій Чурбаков.

Також дві вінницькі гандболістки наразі входять до національної жіночої збірної України. Марія Гладун виступає у першоліговому клубі Берліна (Німеччина), а Марина Коновалова поки що залишається у львівській команді майстрів.    

Юнаки тренуються за кордоном

Зрозуміло, в найближчі місяці через військові дії гандбольні чемпіонати України не розпочнуться. Тому спортсмени шукають можливості продовження кар’єри.   

— Наші чоловіки-гандболісти старше 18 років не мають права виїхати за кордон, аби грати в іноземних клубах. А ось провідних українських гандболісток та дітей різного віку залюбки приймають до спортивних клубів Польщі, Румунії, Чехії та інших європейських країн, — сказав Юрій Чурбаков.

Частина юних вихованців Юрія під час війни вже виїхала за кордон. Там вони там вчаться і беруть участь в тренувальному процесі в складі юнацьких спортклубів.

— Добре, що наші вихованці підтримують спортивну форму в іноземних клубах, адже іншого хорошого варіанту поки що немає. Як буде налагоджуватися «живий» тренувальний процес після закінчення війни — дуже складно спрогнозувати. Це залежатиме від того, яка кількість наших учнів повернеться до Вінниці з інших країн, — наголосив Юрій Чурбаков.  


Читайте також:

Ветеран спортивної гімнастики Ніна Сердечна святкує 100-річний ювілей

Вінницький боксер Максим Власюк здобув срібло чемпіонату Європи і виконав «міжнародника»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    ❗️ Коротко про головне — долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vn20minut

keyboard_arrow_up