«Вінниця біжить»: Що кажуть професіонали про підготовку до напівмарафону

«Вінниця біжить»: Що кажуть професіонали про підготовку до напівмарафону
У минулому році в міському забігу взяли участь тисячі вінничан. Учасники долали дистанції у 1 та 9 кілометрів

Пора готуватись. Найбільший та найзнаковіший  старт року у Вінниці вже зовсім скоро! 28 квітня, вперше у місті відбудеться вуличний напівмарафон. Усі бажаючі зможуть спробувати свої сили на трьох дистанціях: двадцяти одному, десяти та двох кілометрах.

«Вінниця біжить» - захід, мета якого закликати людей до заняття спортом. Масовий забіг у центрі міста вже кілька років поспіль перетворюється на справжнє свято. Цьогоріч Вінниця вперше біжить напівмарафон. Нагадаємо, три роки тому RIA ініціювала громадську компанію за фізичну активність “Рухаємо Вінницю”, в рамках якої проводяться вуличні забіги.

До забігу залишилось трохи більше місяця і ми вирішили запитати професійного тренера, лікаря та спортсмена ультрамарафонця, на яку дистанцію можуть розраховувати бігуни різного рівня підготовки та як краще підготуватися.

Ігор Мудрик,

Відео дня

приватний підприємець, учасник ультрамарафонів

- Якщо людина ніколи особливо не займалась спортом, але хоче спробувати свої сили, то безперечно потрібно бігти. Головне, це ставити правильні цілі. Не треба одразу думати про перемогу в марафоні, або  про зайняття якогось призового місця. Головне - це маленька перемога над собою. Кожного разу, піднімаючи для себе планку, людина росте. Навіть невеличка пробіжка увечері принесе свої плоди.

Звичайно, якщо ви вирішили виграти марафон, то для цього потрібно готуватися. Сюди входять не лише регулярні тренування, а й режим та правильне харчування.
Якщо вам, як і мені, біг приносить задоволення, просто поставте себе на лінію старту і подивіться, що з цього вийде. Мені подобається біг через спілкування з природою, я   роблю це через натхнення, через усвідомлення того, що я отримую прилив енергії та сил, відчуваю внутрішнє задоволення собою. Якщо біг подобається, тоді і тренування в радість і організм не виснажується. Відчуваючи задоволення від бігу, ви відчуваєте міру. У такий спосіб майже не можливо травмуватись чи заподіяти шкоду своєму здоров'ю

Володимир Прошин,

тренер з легкої атлетики Вінницької спеціалізованої школи олімпійського резерву

- Напівмарафон - це серйозне випробування не лише для пересічного вінничанина, а й для професійних спортсменів. Для того, щоб підготуватись до дистанції у 21 кілометр, потрібно тренуватись щонайменше рік. Не порекомендував би такий довгий забіг людям, що ніколи не бігали. Якщо відчуваєте, що здорові, але спеціально не тренувались, краще залиште довгу дистанцію професійним спортсменам. Рекомендую спробувати пробігти менші дистанції у десять чи два кілометри. Чим менша відстань забігу - тим безпечніше це для вашого здоров'я.

Під час забігу важко розрахувати свої сили, через емоційний азарт та змагальний стан. Звичайно, найкраще перевірити свій стан здоров'я, хоча б зробити кардіограму, щоб під час забігу не сталось неприємних сюрпризів.

Якщо твердо вирішили, що хочете брати участь у забігу і планує провести час з користю, я порекомендував би починати з елементарних речей. Необхідно тренуватись хоча б три рази на тиждень, поступово збільшуючи дистанцію: сьогодні кілометр, завтра трохи більше. При цьому обов'язково потрібно слідкувати за своїм самопочуттям та реакцією організму на навантаження.

Віталій Царук,

Лікар центру спортивної медицини

- Перед початком занять фізичними навантаженнями необхідно мати уявлення про стан свого здоров'я. Розрізняють змагальний і оздоровчий біг. Оздоровчий біг - це дистанція без часових обмежень, тренувальний - прив'язаний до конкретних результатів і він викликає більше стресу в організмі. Взагалі, будь-яке фізичне навантаження, це стрес для організму. Усе залежить від того, наскільки організм тренований до нього.

Існують стандартні ознаки перевтоми, це задишка, підвищена пітливість, порушення координації рухів, суб'єктивні відчуття, які свідчать про те, що межа перевтоми пройдена. Важливо не доводити себе до таких стадій. Зі сторони, це виглядає, ніби людина заточується, занадто червона, або різко зблідла, важко дихає ротом. Якщо під час бігу відчуваєте ознаки перевтоми, то краще зупинитись.

Для спортсмена, професійного бігуна-марафонця дистанція у 42 кілометри, це нормально. Щоправда за умови, якщо він тренований саме на біг на довгі дистанції. Для звичайного пересічного вінничанина 21 кілометр - це надмірне навантаження. Така людина має великий ризик мати негативний вплив на своє здоров'я. Якщо займаєтесь не професійно - краще не виходити на таку дистанцію, спробуйте свої сили на десяти та двох кілометрах.

Якщо ви ще не зареєструвались на забіг, то можете зробити це на сайті http://run.vn.ua. Реєстрація безкоштовна. Попередня реєстрація необхідна для забігів на 21 та 10 кілометрів. На дистанцію у два кілометри реєструватимуть на старті у день забігу.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:16 Про що потрібно знати, якщо у вас сезонна алергія? Розповідає професорка медичного університету 20:55 Дівчатам та жінкам не можна в церкву в штанах? Це вигадка — сказали в ПЦУ 20:05 У Вінниці завершився чемпіонат міста з волейболу серед чоловіків сезону 2023–2024 photo_camera 19:40 Юлія Тимошенко вимагає негайної відставки Сольського з посади міністра аграполітики (Прес-служба ВО "Батьківщина") Від читача 18:08 Присвоєння звання ГЕРОЯ УКРАЇНИ посмертно Бондаренко Ігорю Вікторовичу 19:30 Дощі і пил із Сахари. Коли до Вінниці повернеться сонце? 19:09 «Чому їм можна, а нам ні?» Через незаконне будівництво у селі Прибузьке затоплює ліс photo_camera 19:03 Майже 200 тисяч гривень для ЗСУ: у Вінниці завершився благодійний шкільний марафон photo_camera 18:36 У світі відзначили День книги. Що почитати у вінницьких авторів та авторок 18:34 П’ять років позбавлення волі за розбещення дітей: суд виніс вирок чоловіку 18:30 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 18:13 Зловили ухилянта-екстремала. Він плив на надувному матраці до Молдови play_circle_filled photo_camera 17:25 Вимагав 2 тисячі доларів за нерозкриття ДТП. На Вінниччині затримали в.о. командира photo_camera 17:07 На Вінниччині підприємствам ввели обмеження використання електрики 17:02 «Реальні смертники: ми по них б’ємо, а вони все одно повзуть» — Як вчитель став військовим 16:55 Конкурс із закупівлі послуг з підготовки грантових заявок для бізнесу (Прес-служба Спілки підприємців "Стіна") 16:07 Була піна та мертва риба. Екоінспекція перевірила воду в озері «Миру» 16:00 Зубки як у казці: історія успіху клініки "ПАВЛІН" (Новини компаній) 15:10 Малюють місця сили Вінниччини. Стартував восьмий пленер «Кращий художник» 14:03 Вінницький суд виніс вирок громадянину Молдови. Він переправляв чоловіків за кордон
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up