Вінничанин Святослав Семикрас переміг росіянина і виборов золото Чемпіонату світу із сумо

Вінничанин Святослав Семикрас переміг росіянина і виборов золото Чемпіонату світу із сумо
  • Збірна України виграла 18 нагород на чемпіонаті світу із сумо у Таїланді.
  • 14 вересня вінничанин Святослав Семикрас змагався із росіянином і отримав перемогу.
  • Наскільки важлива саме ця золота медаль для трикратного чемпіона світу — він розповів дорогою додому.

На чемпіонаті світу з сумо серед дорослих, який завершився у Бангкоку (Таїланд), українські спортсмени здобули 10 медалей: п’ять золотих, три срібні та дві бронзові. Тим самим Збірна України серед дорослих підтвердила високий рівень на світовій арені Про це повідомляє Міністерство молоді та спорту України.

Українські сумоїсти на змаганнях вибороли 5 золотих медалей на чемпіонаті. Серед переможців — вінничанин Святослав Семикрас. У фіналі спортсмен здолав суперника росіянина та підняв прапор України.

Святослав навчався у 27-й школі Вінниці, яка виховала не одного чемпіона. Далі Святослав Семикрас був студентом факультету фізичної культури Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Навчався на факультеті документознавства в волинській Академії рекреаційних технологій і права. Зараз мешкає у рідній Вінниці.

Відео дня

На сьогодні спортсмен є трикратним чемпіоном світу з сумо, заслуженим майстром спорту України, КМС з вільної боротьби греко-римської, самбо та дзюдо, п‘ятиразовим чемпіоном Європи.

Ми зв‘язалися з Святославом і він розповів, що це його третій чемпіонат світу. Проте, цього разу особливо хвилювався перед поєдинком, адже змагався з суперником з росії. До речі, російських спортсменів не допустили до змагань в цьому виді спорту і вони змагалися за Киргизстан.

— До перемоги завжди важко йти, це хвилювання, травми і реабілітація, — розповідає Семикрас. — Це не перша перемога на чемпіонаті світу. Але цього разу було психологічно важко, адже суперником був росіянин, з яким я вже боровся. Мені потрібно було у нього виграти, адже батько дружини зараз на війні, багато друзів теж. Це була моя вдячність військовим, адже завдяки їм у мене є можливість за кордоном представляти Україну і показувати результат.

Вболівальникам також запам'яталися змагання з сумоїстом в 2022 році. Тоді Святослав Семикрас у поєдинку за бронзу Всесвітніх ігор-2022 здолав болгарина.

Після переможної сутички в легкій ваговій категорії Семикрас не стримав емоцій і зворушливо підняв над головою свою змагальну табличку з написом «UKR».

 

Господарі вийшли в лідери чемпіонату України з хокею на траві, який стартував у Вінниці

У Вінниці вперше в Україні провели турнір з адаптивного дзюдо

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up