Відчуй свободу: культура вуличних марафонів дісталася Вінниці

Відчуй свободу: культура вуличних марафонів дісталася Вінниці

Рухаємося. Бігати - престижно, модно та статусно. Культура вуличних марафонів вже захопила сотні й тисячі людей по всій планеті. Для того, щоб взяти участь у такому дійстві, вони починають готуватися за кілька місяців (та платять великі гроші)

У Лондоні, Мадриді, Амстердамі, Вашингтоні, Токіо, Києві чи Вінниці. У мільйонниках і маленьких містах. У парках, дворах чи на набережних. 24 години на добу. Всюди вони - бігуни. Зазвичай, у навушниках, а особливо “просунуті” - у фітнес-браслетах.

Нещодавно, 17 квітня, понад сім тисяч киян взяли участь у заході, який називають наймасовішим забігом 2016 року в Україні. Дистанції були різні: від 2 до 21,0975 км. А призовий фонд складав 104 тисячі гривень.

- Цього року Київський півмарафон передував усім весняним святам, тож у бігунів не було зайвих спокус відхилитися від підготовчого плану, – розповів Дмитро Черніцький, засновник “Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2016”. - Ми змінили систему допуску учасників до головного забігу: всі охочі бігти 21 км отримали спеціальну довідку від спортивного лікаря. На менші дистанції: 10, 5 та 2 км медичні довідки не потрібні.

Відео дня

Участь у такому напівмарафоні коштувала від 200 до 450 гривень. Напівмарафон - бо дистанція класичного марафонського забігу - 42 кілометри 195 метрів.

Україна долучається до культури вуличних забігів. Сіті-марафони стали невід’ємною частиною для міст, що позиціонують себе, як розвинені. У Харкові, Одесі, Миколаєві, Львові, Дніпропетровську… та Вінниці цьогоріч десятки тисяч людей вийдуть на вулиці, щоб стати учасником грандіозного спортивного дійства.

За даними Євростату, більше 60% європейців займаються спортом мінімум один раз на тиждень, тоді як в Україні ця цифра складає всього 12,5%.

Великі міста - великі марафони

Нью-йоркський марафон - це найбільший у світі забіг, у 2014 році участь у ньому взяли понад 50 тисяч осіб. З острова Стейтен-Айленд марафонці пробігають по мосту Верразано, який повністю закривають для руху автомобілів на час змагань. Маршрут марафону проходить через всі райони Нью-Йорка. Потрапити на марафон непросто. Щоб потрапити в число щасливчиків, потрібно пройти лотерею при реєстрації.

Поряд з Лондонським, Нью-Йоркським та Чиказьким марафонами, Берлінський марафон є одним з наймасовіших у світі (60 000 заявок, з них близько 40 000 бігунів). Традиційно проводиться в останні суботу та неділю вересня. У перший день - марафон на роликах і дитячий марафон (4,2195 км).

Лондонський марафон - найбільший благодійний марафон у світі. На маршруті Лондонського марафону часто можна зустріти багато знаменитостей. Марафон у Лондоні також популярний завдяки великій кількості бігунів у незвичайних костюмах.

Чиказький марафон зазвичай проводиться восени. У ньому найбільше беруть участь професійні спортсмени. У 2011 році американка Амбер Міллер пробігла Чиказький марафон на 39-му тижні вагітності, після чого народила дитину.

Про марафон у Токіо кажуть, що коли його бачиш - хочеться бігти разом з усіма. Він проводиться з 2007 року в лютому. На Токійський марафон-2015 подали заявки більше 300 тисяч людей. При цьому ліміт на участь обмежений: 28400 учасників у загальній категорії. Тільки 1 з 11 бажаючих отримає такий очікуваний марафонський номер.

Вінниця біжить 23 травня

Уже через місяць вінничани зможуть “розворушитися”. Адже стартує проект “Вінниця біжить” - шанс для кожного взяти участь у найбільшій вуличній спортивній акції міста. Минулого року понад п’ять тисяч людей пробігли від площі Незалежності до Центрального парку. А переможець лотереї, у якій змагалися всі учасники забігу, отримав крутий велосипед! Який приз готують цього року, поки секрет (тримаємо інтригу), але можна точно сказати, що він буде дуже і дуже приємним. Участь безкоштовна.

Про рух “Рухаємо Вінницю” та про те, як просувається організація масового забігу читайте на наших ресурсах.

- Газета "RIA"

- Заходьте на сайт проекту - run.vn.ua

- Сайт 20minut.ua

- Спільнота у мережі VK- vk.com/runvn

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:03 На швидкості та під амфетаміном: на Немирівському шосе затримали водія «БМВ» 11:06 На 88-му році життя відійшов у вічність Папа Римський Франциск 10:08 Вінниця побила температурний рекорд, що тримався 25 років 09:38 На кількох вулицях не буде світла та води: оперативні дані про відключення 21 квітня Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 09:12 Живий коридор для Героя: до місця вічного спочинку проведуть Сергія Кучіна 08:06 Сьогодні вітаємо Максима та Івана. Історія, заборони та прикмети 21 квітня 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 14 по 21 квітня, які ви могли пропустити photo_camera 20:05 Незламний вінничанин: історія бійця, який після втрати ноги став чемпіоном photo_camera 19:09 У Вінниці встановлюють нові вуличні кашпо з деревами для затінку та краси photo_camera 18:11 Вінницький художник Володимир Козюк представив виставку «Україна крізь віки» у Страсбурзі photo_camera 17:02 Вінниця приймала студентський турнір з настільного тенісу: відомі переможці photo_camera 16:15 Вінниця відзначає Великдень. Як у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці освячували паски photo_camera 16:09 Об'єднані доброю справою: вінничани прибрали територію дитячого будинку перед святами photo_camera 15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up