В рамках «Активних парків» вінничан запрошують на скандинавську ходьбу, біг і єдиноборства

- У Вінниці не бракує безкоштовних спортивних секцій і гуртків для дітей і підлітків.
- Їх можна знайти у двох десятках місцевих спортшкіл різного підпорядкування.
- А ось відшукати безоплатні спортивні тренування для дорослих було майже нереально.
Тепер це можна зробити в рамках програми «Активні парки України». У Вінниці, зокрема, діє три її напрямки – бігу, скандинавської ходьби та єдиноборств. За словами організаторів, там діти та дорослі отримають підтримку від тренерів, поради стосовно спортивних тренувань і підготовки до змагань. Тренери детальніше розповіли коресподенту RIA/20 хвилин про особливості своїх клубів.
Клуб скандинавської ходьби
Інструкторкою зі скандинавської ходьби в однойменному клубі Вінниці є Олена Бугайова — реабілітолог, фахівець із лікувальної фізкультури, фітнесу і масажу. Каже, що за програмою «Активних парків» займається з усіма мешканцями Вінниці, які долучаються.
— Поки у нас лише доросла група. Переважно в ній тренуються жінки середнього і старшого віку. Так склалося, що пенсіонерки мають більше часу на себе, ніж молоді дівчата. Також в клубі іноді бувають і чоловіки, — наголошує Олена Бугайова.
Вона пояснила, що скандинавська ходьба не має зв’язку зі схудненням. Це фізична активність, яка укріплює м’язи всього тіла, позбавляє болю у спині тощо. Не просто піша прогулянка з палками в руках, як дехто думає.
— Ми боремося із недостатньою активністю суглобів. На початку тренування робимо руханку. Інший час присвячуємо саме скандинавській ходьбі, яка має особливу техніку. Вона забезпечує правильне відштовхування від палки і завдяки цьому необхідне навантаження на м’язи верхньої частини тіла. Правильна скандинавська ходьба включає до себе широкий крок і широкий мах руками під час відштовхування. Таким чином зміцнюються м’язи спини і живота, проходять болі в спині, покращується рухливість суглобів. Ще один важливий плюс — тренування цілий рік просто неба, на свіжому повітрі, — продовжує Олена Бугайова.
Вона нагадала, що скандинавська ходьба – не лише оздоровлення і реабілітація, але й неолімпійський вид спорту. Тут існують спортивні розряди, проводяться змагання тощо.
Тренує переможниця міжнародних стартів
Клубом легкої атлетики у «Активних парках» Вінниці опікується зіркова тренерка Віра Овчарук. Вона — майстер спорту України, переможниця багатьох міжнародних стартів, в тому числі й марафонів, учасниця двох чемпіонатів Європи з марафонського бігу.
— Моїм вихованцям приємно, що з ними працює тренерка із досвідом, а не просто із вулиці. Вони запитують, як проходили мої старти, як я здобувала медалі тощо. Декого мій приклад надихає на заняття спортом хоча б для власного здоров’я, — каже Віра Овчарук.
В рамках «Активних парків» тренерка працює другий рік. Проводить заняття двічі на тиждень.
— Вони безкоштовні для всіх. Готова тренувати ветеранів, школярів та інші категорії вінничан. Намагаємося залучати містян до здорового способу життя та активного проведення дозвілля, — каже Віра Овчарук.
Найбільше у неї вихованців серед студентів і дорослих. Військові на реабілітації та вимушені переселенці поки що не зверталися. Але Віра готова із ними попрацювати і допомогти реалізувати свої можливості в одному із напрямків легкої атлетики.
— Яку користь приносить легка атлетика? В першу чергу це реалізація себе, як особистості. Також зміцнення здоров’я та можливість спробувати себе в спорті, на змаганнях. У мене є вихованці, які ніколи не брали участі у чемпіонатах, а після наших тренувань спробували, і доволі успішно, — ділиться Віра Овчарук.
Слугує реабілітацією після поранень
Не менш титулованим є і тренер клубу єдиноборств «Активних парків», переселець із Херсона Єгор Лебідь (на фото - в центрі). Він очолює Вінницьку обласну федерацію бразильського джиу-джитсу (БДД), майстер спорту України. Серед вихованців Єгора — чемпіони Європи і навіть призер чемпіонату світу.
Нині Єгор Лебідь запрошує безкоштовно потренуватися пільговиків, в тому числі військових на реабілітації та людей із інвалідністю. Зокрема, на заняття із БДД та грепплінгу (різновиду боротьби).
— Поранені військові, правоохоронці, ветерани війни, діти переселенців, військовослужбовців, полеглих воїнів і ветеранів займаються разом з іншими спортсменами. Люди з інвалідністю також. У нас адаптивний вид спорту, адже в БДД немає боротьби в стійці. Тому хлопці адаптуються під свої травми і обмеження. Але в перспективі плануємо створити для людей з інвалідністю окрему групу, — наголошує Єгор Лебідь.
Він нагадав, що існує такий спорт, як пара-джиу-джитсу (для спортсменів з інвалідністю). В Україні і в світі вже проводяться турніри серед такої категорій борців, але вони можуть виступати і в звичайних змаганнях. І змагатись з повністю здоровими спортсменами.
— БДД сприяє реабілітації людей з особливими потребами. У нашому виді спорту існують спеціальні змагання для людей з інвалідністю та різними обмеженнями. В світі вони давно є. В Україні через війну цей напрямок БДД нині стрімко розвивається, — наголосив Єгор Лебідь
Довідка RIA/20 хвилин
Заняття з бразильського джиу-джитсу та грепплінгу відбуваються у залі по вул. Костянтина Василенка, 16, 4 поверх (зал боротьби). Тренування для військових, правоохоронців, ветеранів, дітей ВПО, дітей військовослужбовців, дітей полеглих воїнів і ветеранів – безкоштовні. Дитяча група (7-12 років): вівторок-четвер – 18:30, субота – 9:00. Доросла група (13 років і старше): вівторок-четвер – 19:30, субота – 10:00. Тренер – Єгор Лебідь (099-004-94-10).
Безкоштовні тренування для всіх у біговому клубі проходять у Лісопарку та на стадіоні «Олімп» техуніверитету. У вівторок та суботу о 17:00. Тренерка – Віра Овчарук (097-963-74-64).
Вінницький клуб скандинавської ходьби запрошує на безкоштовні тренування всіх до парку імені Миколи Леонтовича. Середа і неділя о 9:00. Інструкторка – Олена Бугайова (099-441-78-38).
Читайте також:
«Нива» мінімально поступилася «Поділлю» в першому контрольному матчі
У Вінниці розпочалися тренування з ампфутболу
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.