Президент Федерації дзюдо України Михайло Кошляк подарував кімоно вінницьким борцям
- До Вінниці завітав президент Федерації дзюдо України Михайло Кошляк.
- Спортивний очільник відвідав сучасний центр єдиноборств «Час для трансформації».
- Він з жовтня запрацював у Вінниці, на другому поверсі Центрального універмагу.
У залі «Час для трансформації» відкрили пам'ятну дошку на честь 24-річного вінницького «янгола спорту» Антона Сіваша, який загинув на початку серпня.
— Дітей змалечку маємо правильно виховувати. Нехай знають наших героїв. Завдяки ним ми можемо відкривати нові зали, тренуватись. Вінницька обласна федерація дзюдо стрімко розвивається навіть в умовах війни. Її нещодавно очолив молодий хлопчина Ярослав Калетюк. У нього є гарна команда однодумців, натхнення, бажання розвиватись, — прокоментував Михайло Кошляк.
Михайло Кошляк до залу «Час для трансформації» завітав вперше, хоча у Вінниці бував і раніше. Йому сподобалася справжня спортивна атмосфера, бажання юнаків і дівчат досягти результатів.
— Тут народжуються чемпіони, спортивне майбутнє нашої держави. Вінницьке дзюдо має великі перспективи. Воно нині перебуває у десятці кращих за рейтингом в Україні, — сказав Михайло Кошляк.
Головний старт в історії
За словами президента федерації, дзюдо під час війни в Україні непогано розвивається.
— В першу чергу прагнемо зберегти наявні надбання, високі спортивні результати. Під час широкомасштабної війни нових залів дзюдо в Україні відкрили небагато, не більше п’яти. На жаль, водночас знищено багато залів. Плануємо після закінчення війни їх відновити. Але поки що жодних проєктів із реконструкції не готуємо, — наголосив Михайло Кошляк.
Згодом в сербському Бєлграді пройшов 75-й Конгрес Європейського Союзу дзюдо. В ньому взяли участь 109 представників від 48 країн. Україна була серед них. Йшлося про головний старт наступного сезону — Олімпійські Ігри в Парижі. На жаль, Міжнародний олімпійський комітет офіційно дозволив брати участь в Олімпіаді російським та білоруським спортсменам в нейтральному статусі.
— Я розчарований таким рішенням. Але ми маємо пройти цей шлях до кінця. Готуватимемось дати бій і зробити все можливе й неможливе в Парижі. Це ще один іспит. Вже зараз зрозуміло, що Олімпійські ігри-2024 стануть головним стартом за усю історію нашої незалежності, — наголосив Михайло Кошляк.
Мрія про олімпійське золото
У Вінниці Михайло Кошляк подарував десять ліцензійних кімоно обласній федерації дзюдо, спортсменам і тренерам. Серед них були і юні призери всеукраїнських змагань — Володимир Дніпровський і Юлія Смолій.
13-річна Юлія Смолій тренується в спортшколі № 5. Цього року стала бронзовою призеркою чемпіонату України з дзюдо серед дівчат до 14 років. Престижну медаль на такому високому рівні отримала у перший раз.
— Мені також вперше подарували кімоно. Презент від президента всеукраїнської Федерації дуже порадував. Я займаюся дзюдо близько чотирьох видів років. Для мене — це найкращий вид спорту. Мрію стати олімпійською чемпіонкою! — сказала Юлія Смолій.
Нові перспективи
Були на зустрічі ветеран вінницького дзюдо Семен Ханук, президент обласної федерації Ярослав Калетюк, віце-президенти Артем Сіваш і Турал Багірзаде, директор спортшколи № 5 Євген Лигін. Вони розраховують, що з часом у залі «Час для трансформації» з’явиться професійне татамі. Тоді там можна буде проводити серйозні змагання.
Турал Багірзаде розповів, що наразі триває набір у безкоштовні групи до зали «Час для трансформації». Запрошуються охочі віком від п’яти років. Також є групи для старших дзюдоїстів. Тренування відбуваються щодня.
— У залі «Час для трансформації» загалом працює шість тренерів — два з міської спортшколи № 5 і чотири — з обласної школи «Колос». З орендою допомагає міська влада, — сказав Турал Багірзаде. — В зв’язку із відкриттям нової сучасної зали у вінницького дзюдо відкриваються значні перспективи. Сподіваємося, що вихованці «Часу для трансформації» згодом демонструватимуть високі результати, — додав Турал Багірзаде.
Довідка "20 хвилин"
Дзюдо (яп. “шлях беззбройної боротьби») — японське бойове мистецтво і вид спорту, що виник на основі джиу-джитсу. Основні правила, принципи тренувань і проведення змагань були сформульовані Кано Дзіґоро. Датою народження вважається день створення Кано першої школи дзюдо в 1882 року. Починаючи із 2011 року, 28 жовтня (день народження Дзіґоро Кано) щорічно відзначатиметься як Всесвітній день дзюдо.
Читайте також:
Вінницька «Нива» прагне зберегти склад і підсилити три ігрові позиції
Вінницькі гімнастки підкорили Люксембург
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Next