Послідовники «Трейна» і «Грєнки». Хто змінив на трибунах ультрасів «Ниви», чимало з яких воює

Послідовники «Трейна» і «Грєнки». Хто змінив на трибунах ультрасів «Ниви», чимало з яких воює
Дмитро Богоявленський (в центрі) на матчах грає на барабані і задає ритм фанам
  • До пандемії та війни у вінницького професійного футбольного клубу «Нива» завжди була гучна підтримка вболівальників на трибунах.
  • Виділялося два угрупування фанатів: «футбольні хулігани» ультрас і «Зелено-біла сім’я з міста над Бугом», яка пропагувала сімейний відпочинок на стадіоні (без алкоголю, цигарок і мату).

Тривалий час на матчі «Ниви» через ковід і війну не допускалися вболівальники, і фанатський рух у Вінниці немов впав у анабіоз. До того ж багато активних вінницьких фанів пішли на фронт, а понад десяток вже загинули.

Але цього сезону вболівальників знову пускають на трибуни під час матчів Другої ліги чемпіонату України. «Нива», на жаль, отримала п’ять поразок поспіль і йде у «хвості» турнірної таблиці. Незважаючи на це, на домашніх матчах нивівців знову можна побачити фанатів, які за підтримки барабанщика гучно підтримують вінницьких футболістів гаслами і піснями.

Це оновлена «Зелено-біла сім’я» з міста над Бугом», відповідно до кольорів «Ниви». Її нинішнім лідером замість засновника спільноти Віталія Шкурака став 37-річний Дмитро Богоявленський. Він барабанить і задає ритм іншим. Дмитро розповів кореспонденту «20 хвилин», яким нині є футбольний фанатський рух у Вінниці.     

Відео дня

З історії спільноти

— Зародки «Зелено-білої сім’ї» з’явилися ще у 2016 році, коли після кількох років перерви «Нива» була відроджена на професійному рівні. Віталій Шкурак тоді збирав ентузіастів-однодумців. Ця спільнота розміщувалася на другому секторі стадіону. Я одразу до неї не належав, — каже Дмитро Богоявленський.

Він згадує, що матчі «Ниви» почав відвідувати разом із батьком у чотири роки. Після відродження «Ниви» з часом Дмитро став їздити на гостьові поєдинки команди із баннером «Зелено-білої сім’ї». Допомагав Віталію Шкураку робити трансляції матчів, почав займатися вболівальницькими соцмережами. А також із Вадимом Їжаківським та іншими однодумцями підтримував клуб всім, чим може. 

Лідером фанатської спільноти «Зелено-біла сім’я» Дмитро Богоявленський став нещодавно, коли на матчі організатори, нарешті, почали допускати вболівальників. Також він очолює її підрозділ «Green White Boys».

— Основу нашої спільноти на матчах склали юні фани молодіжної команди «Нива», яка цього року не виступає в чемпіонаті України. Натомість значна частина її основних гравців поповнили лави професіонального клубу. Я спілкувався з представниками ультрас, що нині на фронті. Вони підтримують активність молодих фанів. Деякі з них у відпустці приходили на наш фанатський сектор, — каже Дмитро Богоявленський.         

Гуртових виїздів поки нема                           

Через зрозумілі причини наразі вінницькі фани не відвідують гуртом виїзні матчі. Складно набрати велику кількість охочих. Хоча точкова підтримка «Ниви» у гостях є. Все ж основне для фанів — це домашні поєдинки улюбленого клубу.

— Допомагаю юним членам «Зелено-білої сім’ї» розучувати пісні і запальні речівки. Хоча деякі вони вже знали. Нашим барабанщиком був Максим Стрельбицьким. Сподіваємося, що він повернеться на сектор. А поки що я його заміняю. Навчився ритмам, коли був на виїзних матчах, — продовжує Дмитро Богоявленський.    

За словами Дмитра, фани «Ниви» переважно терпимо реагують на останні невдачі клубу:

— Під час війни я вдячний ЗСУ за можливість розвивати спорт, а керівництву «Ниви» за те, що клуб взагалі існує. Завдяки цьому є куди піти вінницьким фанам футболу. Особливо це важливо для літніх вболівальників. Результати «Ниви» поки що не радують, але футбольна атмосфера збережена. Бо нині зникають навіть такі «монстри» українського футболу, як «Дніпро». А в «Шахтарі» і «Динамо» майже немає іноземних легіонерів, як було раніше. 

«На позитиві», незважаючи на поразки       

Ще одним із лідерів фанатського руху Вінниці є 16-річний Антон Шутко. Він представник групи «Green Spirit», що входить до складу ультрас. Юнак раніше грав у футбол, а зараз — тільки на трибунах.

— Ми вболівали за «Ниву» U-17, а після її розпаду почали підтримувати професіональний клуб. Намагаємося робити це культурно, щоб не наражати клуб на штраф. Продовжуємо справу «Трейна», «Грєнки» та інших відомих нивівських фанів, які загинули на війні. Це для нас велика честь, — сказав Антон Шутко.  

А 15-річна Вікторія Романішина є єдиною дівчиною у складі «Зелено-білої сім’ї». Вона фотографує і знімає на відео перфоманси фанів.

— Мій хлопець — вболівальник із «Green Spirit». Він почав брати мене на сектор. Так і я стала відеооператором, допомагаю цим хлопцям. Подобається фанатська активність, тут всі ставляться із повагою один до одного. Сама також активно вболіваю. Разом із друзями переживаємо через поразки «Ниви», але все одно залишаємося «на позитиві», — каже Вікторія Романішина.              

Загиблі на війні представники вінницького фан-руху

  • Валентин Присіч
  • Євгеній Луценко («Луцик»)
  • Денис Бабій («Трейн»)
  • Денис Дем'яник («Динамік»)
  • Олег Смірнов («Кекс»)
  • Володимир Любуня
  • Богдан Мазур («Лис»)
  • Микола Надибський
  • Назарій Гринцевич («Грєнка»)
  • Андрій Дулєвич («Мойша»)
  • Денис Завальнюк із Козятина


Читайте також:

Антирекорд вінницької «Ниви»: програла вп'яте поспіль

На Вінниччині розпочалися юнацькі футбольні змагання у десяти вікових категоріях

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Ivanna
    Видаляйте статтю, завтра чекайте мене в гості у себе в редакції. До не приємної зустрічі.
    Nataliya reply Ivanna
    Ймовірно, ви не зрозуміли згадку вашого чоловіка у заголовку. Вона означає, що його пам'ятають і знають його історію. Автор не ставить у один ряд полеглих Героїв та героїв публікації. Лишень каже, що ці хлопці ідуть їхнім шляхом. Це почесно.
    Аlexandr reply Nataliya
    Почесно бухати і горлопанити 🤣
    Nataliya reply Аlexandr
    Почесно, якщо тебе наслідують, Олександре. Але кожному своє, звісно.
    Аlexandr reply Nataliya
    Я волів би, щоб до мене звертались Александр або Алекс. Це ім'я грецького походження. Олександр це український варіант написання мого імені
    Аlexandr reply Nataliya
    Сподіваюсь діти наслідують традицію, а не окремих її представників. В тому щоб мавпувати і копіювати чийсь стиль, образ життя, - немає нічого почесного, собою треба вміти бути. І це все зараз, під час війни, дуже недоречно на мою особисту думку.

    Якщо ви так кажете, ви напевно не усвідомлюєте ким були ті хлопці в період свого "хуліганства", Динаміки і решта їм подібних (не скажу за всіх, бо всіх я не знав, але з окремими представниками був близько знайомий) що вони вживали, чим вони займались, з ким бились, які двіжухи були і т.д., не просто так за них знає все місто. Це тіки коли війна почалась в 2022 році вони пішли служити і стали Героями. А до того, там була жесть! Можливо, ви чули про наших Героїв лише те, що про них писали журналісти і то після 2022 року, а про їх приватне життя до 2019 року знаєте мало.

    Бути патріотом України, служити, робити смерть ворогам - це добре. А от двіжувати і робити те чого не слід робити - це погано
  • Ksana Okuneva
    То через них Нива вп'яте програє?

keyboard_arrow_up