Чим займався у Вінниці десант «олімпійців» зі всієї України

Чим займався у Вінниці десант «олімпійців» зі всієї України
Олімпійський чемпіон і екс-тренер збірної України з веслування на байдарках і каное Юрій Чебан на семінарі у Вінниці випробовує нейротрекер
  • Семінар Асоціації олімпійців України зібрав у Вінниці 30 титулованих спортсменів.
  • Серед них були переможці Олімпіад Олена Білосюк-Підгрушна (біатлон), Юрій Чебан (веслування), вінницький срібний олімпійський призер Сергій Чернявський (велоспорт) та інші зірки.

Семінар пройшов під керівництвом президентки Асоціації Ніни Уманець. Вона — срібна призерка Олімпіади з академічного веслування, п'ятиразова чемпіонка світу. Причому родом — із нашого Тульчинського району. За словами Олени Білосюк-Підгрушної, такі зустрічі допомагають гуртуватися і бути голосом українських олімпійців на міжнародній арені.

Користь від нейротрекера

Олімпійці висадили 50 соток лісу у селі Сосни, що неподалік Вінниці. Зокрема, 3000 саджанців дубу та модрини. На семінарі нагородили кількох лідерів олімпійського руху України.  Серед іншого, йшлося про збереження спортивної інфраструктури і як зробити спорт доступним для всіх.

Відео дня

А представник федерації сучасного п'ятиборства, чемпіон Європи Дмитро Кирпулянський розповів про практику підготовки спортсменів високого рівня за допомогою сучасного пристрою — нейротрекеру. Ним користуються деякі сучасні зірки спорту. Нейротрекер допомагає покращити атлетам спортивні результати. Тестують його і в Україні.

Йшлося, що нейротрекер допомагає сильним спортсменам бути більш впевненими і сконцентрованими на відповідальних змаганнях. Він навчає мозок працювати у певній динаміці, щоб атлету було зручно концентрувати свою увагу на спортивній боротьбі у найкритичніший момент. Тобто нейротрекер на тренуванні додає ще один подразник, імітуючи справжні старти.       

— Нейротрекер у підготовці нині використовують два українські веслувальники і тренер збірної команди з веслування. Сподіємося побачити позитивну динаміку у їхній підготовці, після цього зробимо висновок щодо впровадження цієї технології у збірній, — розповів Юрій Чебан.          


Олімпійські шанси Даниленка

Юрію Чебан раніше був тренером національної збірної України з веслування. Наразі він опікується командою веслувальників, які рахуються у ЗСУ. Також займається тренерською діяльністю (на громадських засадах), готує деяких членів збірної України.

Юрій оцінив виступ українських веслувальників на Іграх-2024. 

 — Всі екіпажі (окрім «одиночок), які брали участь на Олімпіаді-2024 у Парижі (Франція), були складені під час моєї каденції. Каноїстки Людмила Лузан і Анастасія Рибачок у «двійці» на Олімпіаді здобули срібну нагороду і підтвердили свій статус фавориток. Вони мають гарний потенціал перед наступною Олімпіадою-2028 в Лос-Анджелесі (США), — каже Юрій Чебан. 

А «четвірка» байдарочників, в якій виступав вінничанин Дмитро Даниленко, лише трохи не дотягнула до призового місця.       

— Це був суперезультат. Вперше в історії українського спорту наша чоловіча байдарка-«четвірка» виграла олімпійську ліцензію, вийшла до фіналу Ігор і увійшла там в топ-5 екіпажів. Таким чином ми встановили планку, до якої маємо далі тягнутися, — продовжує він.      

Юрій каже, що наша «четвірка» байдарочників на наступній Олімпіаді має непогані шанси здобути медалі.

— Ці спортсмени отримали серйозний досвід, який у спортсменів високого рівня багато-що вирішує, допомагає долати невпевненість. Тому наступного разу на Олімпіаді у них має вийти набагато краще, навіть якщо частково зміниться склад екіпажу, — наголошує Юрій Чебан.   

Омолодження у біатлоні

А олімпійська чемпіонка з біатлону Олена Білосюк (Підгрушна) розповіла про стан справ у своєму престижному зимовому виді спорту.

— Нині у збірній відбувається активна фаза омолодження команди. Зрозуміло, молоді важко одразу стати олімпійськими чемпіонами. Також пройшло й омолодження тренерського складу збірної України. Молоді фахівці прагнуть внести у підготовку власні оригінальні ідеї і намагаються себе проявити. Якими будуть результати, подивимося взимку. Через кілька років стане зрозуміло, до того вони дійдуть, — розповіла  Олена Білосюк.              

В збірних України наразі іменитих біатлоністів залишилося небагато.    

— В першу чергу це олімпійська чемпіонка Юлія Джима. Ще невідоме, чи встигне досвідчена Ірина Варванець повернутися до збірної після травми. В чоловічій збірній серед досвідчених біатлоністів залишаються призер чемпіонатів Європи Антон Дудченко та чемпіон світу і Європи Дмитро Підручний, — додала Олена.

Вона розповіла, що календар у професіонального біатлоніста є дуже насиченим. Загалом виходить понад 30 міжнародних стартів за сезон. Це якщо  спортсмен показує гідні результати, виступає і в естафетах, і у масових стартах.

Читайте також:

Вінницька «Нива» завершила рік поразкою в Олександрії і залишилася в групі аутсайдерів

Вінничанка Ванда Школа виграла всеукраїнські змагання з кросу

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up