Чемпіонка підіймає більше власної ваги. Відібрали штангістів на чемпіонат України

- На базі спорткомплексу «Колос» фінішував відкритий чемпіонат області з важкої атлетики серед молоді (до 23 років).
- Він мав статус відбору на чемпіонат України у Луцьку, який пройде на початку липня.
Окрім господарів, виступали представники Жмеринки, Тульчина, Крижополя, Вінницького району і Бердичева (Житомирська область).
Разом із братом
Вінничанка, 15-річна вихованка ДЮСШ «Колос» Анна-Марія Дячук зараз вчергове стала чемпіонкою області. Тендітна дівчина важить 56 кг. У ривку підіймає 45 кг, а в поштовху — 60 кг. А присідає із майже 100-кілограмовою штангою.
— Я почала займатися важкою атлетикою разом із 13-річним братом Павлом, також чемпіоном області. Ми спочатку прийшли просто на тренажери, а тренер Костянтин Соцков запропонував займатися штангою серйозно, — розповіла Анна-Марія Дячук.
Перед цим дівчина також була у «чоловічому» виді спорту. Зокрема, карате. Тож серйозні фізичні навантаження для неї це норма. В першу чергу Анна-Марія прагне виконати норматив майстра спорту України та вдало виступати на національних і міжнародних змаганнях.
— У звичайному житті свою силу використовувати майже не доводиться. Я все ж дівчинка, і не маю тягати важких сумок. Хоча за потреби, зрозуміло, можу це робити. В залі займаюся разом зі своїм другом. Іноді він підіймає менше за мене, через що трохи ображається і хоче мене «наздогнати», — продовжує Анна-Марія.
—Анна-Марія має неабиякі здібності до важкої атлетики. Тренується лише півроку, але за цей час виконала перший дорослий розряд і виграє усі змагання, — прокоментував її наставник, старший тренер збірної області з важкої атлетики Костянтин Соцков.
Він повідомив, що юні дівчата на тренуваннях, як правило, не підіймають великої ваги. А самі заняття відбуваються для них у формі своєрідної гри.
— Ми не прагнемо створювати із наших спортсменок кремезних дівок, схожих зовнішністю на чоловіків. До рівня майстра спорту дівчина може підіймати штангу на аматорському рівні, із користю для своєї фігури. Навантаження суттєво збільшуються лише тоді, коли штангістка реально готується до перемог на міжнародному рівні, — прокоментував Костянтин Соцков.
Професіональний підхід
Ще один чемпіон цих змагань Артем Лавренюк нещодавно вирішив у 15 років переїхати до Вінниці із Шепетівки (Хмельницька область). Планує поступати до нашого гуманітарно-педагогічного коледжу. Має перший дорослий розряд. Показники юнака лише трохи не дотягують до нормативу кандидата у майстри спорту України. Тож можна очікувати, що незабаром Артем отримає це звання. Вже був призером країни серед юніорів, але на досягнутому зупинятися не збирається.
— Мені подобається Вінниця, а також місцеві досвідчені тренери. За їхньою допомогою планую досягти поставленої мети. Зокрема, збираюся виграти, як мінімум, чемпіонат України. А далі — вже чемпіонати Європи і світу, — розповів Артем Лавренюк.
За його словами, на тренуваннях у Вінниці наставники пропонують інші вправи, ніж у Шепетівці.
— Адже тут готують чемпіонів, я бачу більш професіональний підхід. Також Вінницька обласна федерація важкої атлетики забезпечила мене спортивним харчуванням, — додав Артем Лавренюк.
Ізолювати від допінгу
Змагання спільними зусиллями організували обласне спортуправління і обласна федерація важкої атлетики за сприяння територіальної організації спорттовариства «Колос». На урочистому відкритті старший тренер збірної Вінниччини Костянтин Соцков вручив посвідчення новому віце-президенту облфедерації Івану Шевченку, який є депутатом обласного рівня.
— Я не штангіст. Але для здоров’я тренуюся в залі «Колос» вже 20 років. Підтримую тут спортивну форму разом із провідними важкоатлетами Вінниччини. Але мій син ходить на боротьбу, тому той вид спорту був для мене ближчим. Втім, все ж я пристав на пропозицію увійти до керівництва обласної федерації. Адже бачу, як зростають результати провідних вінницьких штангістів, а їм необхідна підтримка, — сказав Іван Шевченко.
Він очолюватиме антидопінгову комісію. Тому, серед іншого, бачить своєю задачею боротьбу із цим злом у «залізному» спорті.
— У важкої атлетики чомусь склалася неоднозначна репутація. Кажуть, що нібито всі провідні спортсмени приймають допінг. А ось ми своїм відкритим ставленням до цього хочемо доказати, що вінницькі штангісти можуть перемагати не за рахунок анаболіків, а завдяки характеру і силі. Зокрема, будемо заохочувати провідних місцевих атлетів, виділяти їм кошти на вітаміни, спортивне харчування, дозволені біологічно активні добавки тощо. Тобто робити все можливе, аби ізолювати спортсменів від допінгу і навіть думок про його вживання, — прокоментував Іван Шевченко.
Готується до світового форуму
Переважно домінували вінницькі «колосівці». Серед них був, приміром, чемпіон і рекордсмен України Сергій Колесник, який готується до чемпіонату світу серед юніорів (до 20 років), що пройде у вересні в Іспанії. Також відзначився Данило Романенко, який готується до всеукраїнських змагань серед юнаків до 15 років. За словами тренерів, він є одним із найкращих в країні у своїй ваговій категорії. Гостям із сусідньої області було складно дати «бій» вінницьким чемпіонам, але вони отримали важливий досвід.
— Ми виводимо на високий рівень не лише власних вихованців. Але й спортсменів, які перебралися на Вінниччину з інших регіонів. Приміром, днями Михайло Новосад став призером чемпіонату Європи серед молоді до 17 років. Він приїхав до нас із Волині посереднім кандидатом у майстри, а навесні виконав майстерський норматив і тепер вдало виступив на міжнародному рівні, — прокоментував Костянтин Соцков.
Читайте також:
Дебютант став чемпіоном області з важкої атлетики
Найперспективніших юних штангістів Вінниччини визначили на чемпіонаті «Олімпійська надія»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
АlexandrЯк тільки побачать Сильну жінку, ще й успішну з досягненнями, то одразу намагаються зробити з неї інкубатор, хатню робітницю чи щось подібне. Бо жінка має знати своє місце і не вийо, спорт і штанга то лише для чоловіків 😉
-
АННАЦе ненормально, які штанги... ти жінка...маешь родити...Аlexandr reply АННАВона нікому нічого не зобов'язана, тим паче народжувати. І чого ви взагалі так вирішили, може вона чайлдфрі?Hanna reply АННАТільки їй вирішувати, що нормально. Не вам