«Буду на рівні з хлопцями»: 12-річна вінничанка підкорює світ картингу

- Юна вінничанка, яка захоплюється картингом, вже неодноразово ставала переможницею у різних гонках.
- Як 12-річній дівчинці вдається змагатися на рівні з дорослими і здобувати першість? Поспілкувались зі спортсменкою.
Їй лише 12 років, а вона вже змагається на рівні з дорослими. Мова йде про Вікторію, яка три роки займається картингом. А останні два активно бере участь у змаганнях і посідає призові місця серед топ-пілотів України.
Ми зустрілися з юною гонщицею, щоб детальніше дізнатися про її шлях у цьому виді спорту.
Це було сімейним дозвіллям
— Ну, картинг це в першу чергу гонки, де важливу роль відіграють змагання та перемога в них, — так описує цей вид спорту 12-річна Віка. — Від звичайних гонок на машинах він різниться швидкістю та видом машинки. Крім того, є різні типи картингу: слалом, де потрібно об'їжджати фішки, марафон та спринт.
Як виявилося, вперше вона спробувала себе у картингу у дев'ять років. До цього її спонукали батьки, які у якості сімейного дозвілля пішли на картинг у Вінниці. Там маленьку, але талановиту і здібну Вікторію помітив Сергій Костриця, співзасновник GT karting club.
Мама дівчинки, Людмила, розповіла, що саме він перший спонукав її до участі у змаганнях. Більше того, чоловік допомагав добиватися дозволів на участь ще зовсім маленької картингистки.
В самих змаганнях Віка виступає вже два роки. За цей час вона здобула безліч перемог у місцевих змаганнях. Лише сезон 2023 року розпочався з трьох перемог у Вінниці. Після чого отримала запрошення на участь у змаганнях на найвищому рівні в Україні, на треку 2G у Київській області, де змагаються топ-пілоти України.
— А вже в цьому сезоні на 2G зайняла з вінницькою командою друге місце. А в слалом здобула два других та третє місце, — каже юна гонщиця.
На рівні з усіма
Вікторія стала справжнім відкриттям, змагаючись на рівні з дорослими чоловіками.
Проте, найкраще її характер ілюструє така історія: днями, як розповіла мати Віки, мали відбутися змагання у Києві, де групи ділилися на дівчат та хлопців. І так сталося, що з учасниць-дівчат приїхала лише Вікторія. Тобто автоматично їй діставалася перемога.
— Але Віка сказала, що так змагатися не буде. Вона запропонувала організаторам цього заходу змагатися з хлопцями. І, змагаючись з 16-річними хлопцями, вона посіла третє місце, — розповідає про показовий вчинок доньки Людмила.
Таким чином, сезон 2023 року показав, що дитина має хист до цього спорту, велике бажання розвиватися та перспективу досягти успіхів. Адже, навіть потрапити на змагання для юної вінничанки було окремим викликом.
Так, наприклад, оскільки Віка набагато легша за інших учасників змагань, їй довелося зробити довіси, щоб зрівняти вагу. Пілот має мати мінімальну вагу для участі в змаганнях 85 кілограмів. Щоб добитися цього, батьки робили спеціальний довіс.
— Ми зліпили форму сидіння, потім зібрали автоакумулятори, щоб дістати звідти свинець. Хлопці, які займаються картингом, дізналися, що ми робимо довіс, і поділилися своїми старими акумуляторами. В результаті сидіння вийшло вагою 30 кілограмів, і ще окремо додали постійні довіси по боках сидіння, — розповідає мама дівчинки.
Також, через зріст спортсменка не діставала до педалей, тому їй робили спеціальні накладки.
— Бувало таке, що вони злітали і доводилося їхати майже лежачи, на прямих ногах, — пригадує здібна вінничанка.
Варто зауважити, що командні перегони подекуди можуть тривати від двох до десяти годин.
Далі більше
В родині Вікторію всіляко підтримують і готові зробити все, щоб нічого не заважало їй досягти своїх цілей.
Попри те, що цей вид спорту досить затратний, адже лише екіпірування може коштувати чимало, а поїздки на змагання до інших міст також не дешеві, батьки готові підтримувати доньку.
Крім того, окрім таланту, потрібно бути й ерудованою, тому Вікторія старанно навчається в школі, а також активно вивчає англійську мову.
— В майбутньому я хочу їздити на європейські змагання та представляти Україну своїми перемогами, — каже дівчинка.
Нещодавно вона навіть планувала взяти участь у гонках у Великобританії, проте не вдалося отримати візу. Та це не зупиняє її на шляху до мрії.
Наразі Віка є однією з наймолодших учасниць змагань, часто й єдиною дівчинкою. Та вінничанка зізнається, що їй дуже хотілося б, щоб до цього спорту долучалося більше дівчат.
Читайте також:
Прогулянка на теплоходах «Пирогов» і «Ляля Ратушна»: скільки зараз коштує квиток?
З історичної пам'ятки — в ресторан? Хто і що будує на території Черленківського замку
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
SantaТо 4 чи 3? В заголовку одна цифра в статті інша
-
Pavelko Anna Pavelko [email protected]Forza la mia piccola principessa. Пишаємося тобто